Питане за mondeo td?

Двигател. Съединител. Скоростна кутия. Главно предаване и диференциал. Мазилна уредба. Изпускателна система.
pitonat
потребител
потребител
Мнения: 4
Регистриран: 15 май 2005, 22:44
Модел на автомобила: Sofia
Местоположение: Mondeo
Status: Извън линия

Питане за mondeo td?

Мнение от pitonat » 21 май 2005, 19:13

Здравейте любители на FORD.Аз самият карам фордове с малки прекъсвания от 15 години.Сега се сдобих с MONDEO 1.8 TD 96г.Никога преди не съм имал дизелова кола и сега ме тормози едно нещо.Колата мени оборотите на празен ход.Играят между 750 и 1000.Посетих сервиза"Супердизел" и след тяхната намеса и уверенията им,че всичко е наред,положението сега е че оборотите играят между 950 и 1100.Дайте някаква идея от какво може да е и при кой да отида. :roll:

ivboje
потребител
потребител
Мнения: 103
Регистриран: 20 фев 2005, 20:50
Модел на автомобила: Mondeo TD
Status: Извън линия

Мнение от ivboje » 21 май 2005, 21:19

и на мойто плават между 750 и 1000 :( , разбирачите по руските форуми казват, че на наште помпи(Лукас) много им вреди въздуха засмуквам с горивото.Аз сложих прозрачен маркуч от филтъра до помпата, констатирах наличието на не малко балончета - особено като подавам газ и... толкоз. Карам 2-3 месеца с още една констатация в списъка. А ако искаш сам да се човъркаш почни с призрачни шлангове на вх. и на изх. на помпата, ако има балончета по принципа на изключвамето проверяваш филтър(най-често се късала мембраната на подкачващата помпа), подгревател, тръбопроводи, резервоар :wink: . Ако няма балончета и колата ти върви добре е някое от допълнителните устройства по горивната с-ма - EGR, разни там коректори на изпреварването. И още кофти дюзи, кофти помпа и куп други неща...

pitonat
потребител
потребител
Мнения: 4
Регистриран: 15 май 2005, 22:44
Модел на автомобила: Sofia
Местоположение: Mondeo
Status: Извън линия

Мнение от pitonat » 21 май 2005, 21:42

Благодаря за отговора,но нямам намерение да се ровичкам сам,защото нищо не разбирам :oops: .Кажи ми ако знаеш някой сервиз или майстор,който ще ми обърне внимание и ще свърши работа както трябва.

Потребителски аватар
СЕВА
потребител
потребител
Мнения: 266
Регистриран: 04 мар 2005, 18:26
Модел на автомобила: FORD model T 1914
Местоположение: София
Status: Извън линия

Мнение от СЕВА » 22 май 2005, 20:51

Помпата ти е износена вероятно е карана с лоша нафта,ремонта струва около 400лв.това са предположения за по точна диагноза трябва на видя колата.
ФОРД КАЧИ СВЕТА НА КОЛЕЛА

pitonat
потребител
потребител
Мнения: 4
Регистриран: 15 май 2005, 22:44
Модел на автомобила: Sofia
Местоположение: Mondeo
Status: Извън линия

Мнение от pitonat » 24 май 2005, 12:29

Дай координати и пристигам.

Отговори

Върни се в “ДВИГАТЕЛ И ТРАНСМИСИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 65 госта