Разход на масло на Focus 1.6

Двигател. Съединител. Скоростна кутия. Главно предаване и диференциал. Мазилна уредба. Изпускателна система.
Потребителски аватар
DigiPro
потребител
потребител
Мнения: 4336
Регистриран: 08 фев 2005, 23:15
Модел на автомобила: служебен C-Max 1,0 EcoBoost
ex служебен B-Max 1,0 EcoBoost
ex служебен Fusion 1,4 Duratec 16V.
ex Fiesta Si 1,6 16V MK3,5
ex Fiesta 1,1i MK3
Местоположение: Велико Търново
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Разход на масло на Focus 1.6

Мнение от DigiPro » 18 сеп 2011, 13:11

Незнам за кой път ще го напиша във форума: На старата ми Фиеста 1,6 16V Zetec '95 маслото мръдваше по милиметър на щеката от смяна до смяна (10-11 хил.км. и година и половина). Колата беше на 10 - 13 годишна. Сега на служебният Fusion изобщо не беше мръднало за 19 хил.км. и година и половина.
Това, че стари коли по над 300 хил.км (минимум за 10 и повече години) горят масло е в реда на нещата. На запад тези коли отдавна щяха да са отишли на вторични суровини. Купете си нова кола и да видим дали ще ви гори масло.

Потребителски аватар
freon
потребител
потребител
Мнения: 162
Регистриран: 18 фев 2011, 16:43
Модел на автомобила: форд фокус 1.6 16V Ghia 2000g.
Местоположение: Шумен
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Разход на масло на Focus 1.6

Мнение от freon » 18 сеп 2011, 17:14

не коментираме покупка на нов автомобил! ако имах възможност за нов едва ли щях да се ровя във форума за мнения за разход на масло и начини за отстраняване или намаляване на проблема. всеки си знае защо си е купил автомобил на старо и това не е защото сме ретро фенове някакви

Потребителски аватар
gurcayy
потребител
потребител
Мнения: 235
Регистриран: 11 май 2011, 23:16
Модел на автомобила: Focus, 307
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Разход на масло на Focus 1.6

Мнение от gurcayy » 18 сеп 2011, 17:23

valepika написа:Здравейте, аз не карам още форд. Регнах се тук с намерението да събера за или против Форд Фокус. През 90-те години присъствах на разговор между сервизаджия и собственик на тогавашна Фиеста и споменаха че по паспорт на Фиестата и дават още от завода 120г./1000км разход масло. Още тогава се зачудих как може някой да произвежда такъв автомобил, без да се захване да направи подобрение и да реши тоя проблем. Та аз имах Запорожец, който на 17г ми гореше толкова, но тогва маслото беше стотинки. Явно някои неща не са мръднали много по двигателите и аз май приключих с намерението да купувам Фокус. Дано да не се засегне някой _friends_ но аз никога не съм имал лична кола по-нова от 11 годишна и обикновено номера на обувката ми е голям, но за такъв разход на масло на нови коли не бях чувал. Ще продължа да наблюдавам форума обаче, защото ще купувам кола след около 3 месеца и може да излезе и друго инфо :) Наздраве :)
Купи си тогава ПРЕМИУМ Audi A8 ,4.2 V12 и отвори книжката, за да видиш, че дават разход на масло 1литър като допустимо!

Потребителски аватар
cockyhotty
потребител
потребител
Мнения: 667
Регистриран: 26 май 2009, 18:47
Модел на автомобила: Ford Focus Mk2.5 1.6 PFi
Местоположение: BG
Status: Извън линия

Re: Разход на масло на Focus 1.6

Мнение от cockyhotty » 18 сеп 2011, 21:44

Точно така, абсолютно всички производители дават 1 л на 1000 км за допустим разход на масло, което според мен е доста несериозно. Покупката на стар автомобил винаги е руска рулетка с много неизвестни включени в играта. Това важи и за Феррари секънд хенд. Поздрави!

Потребителски аватар
valepika
потребител
потребител
Мнения: 12
Регистриран: 16 сеп 2011, 18:00
Модел на автомобила: Евентуален собственик на Форд Фокус 2000, 2002г.
Status: Извън линия

Re: Разход на масло на Focus 1.6

Мнение от valepika » 18 сеп 2011, 22:30

Не колега няма да си купя :) предполагам, че ако имам пари и нужда от такава кола с такъв мотор, последното, което ще ме интересува е парите за още един литър масло :)
За колегата с Фиестата който каза че не му бутала масло - аз не казвам, че твоята бута, казвам какво е пишело по паспорт за фиеста, но нито помня кой модел нито кога точно беше и поради това не претендирам за достоверност, Това което казах беше на базата на това което прочетох тук от собственици на Фокус. И тъй-като много неща не се връзват (аз не вярвам току така, проверявам поне от 3 различни източника) тук с мен дойде човек с Фокус 1,6 1999г. Вземал го за 1500 евро от БГ, като на всички километражи на колите в БГ километрите са за нова кола :) италианка е, и е дошъл до тук като мен (2500км) каза че е много доволен, добре вози, не е наливал масло и разхода му е бил около 6. В Норвегия тукашното СБА прави тестове на всички коли, които са по пътя, като си разменят инфо с Швеция, Германия и др. Там нищо не пише са горене на масло. Преведох го с Г транслейт, за да не си играете вие, но не ми се игра я да му оправям циганския превод, сигурен съм че ще разберете за кво иде реч:
"Focus изглежда добре събран. Тя получава средна оценка от Dekra доклад . 80,5 на сто от автомобили с пробег между 50 и 100 000 преминаха без пропуски, отнасящи се до средно. За леки автомобили, които са преминали повече от 100 000 километра дори по-добре. Тя е втората с най-добриа характеристика в теста, но все още има повече грешки в електрониката от Opel Astra и Volkswagen Golf. Електроника грешка изглежда да бъде най-големият проблем за Focus - като сестра модел Mazda3. 15,2% е електроника недостатъчност, при средно 16.8. В другите категории фокуса е доста под средното за страната.
Автомобилите могат да имат проблеми с ръжда на предните калници. В допълнение, има съобщения за проблеми с течове от различни ленти гума на вратите и около прозорците. Както и при много други нови автомобили, според германския ADAC , проблеми с моторни контрол един от най-честите причини за повреди.
В шведски Bilprovnings изследване ще се фокусира добре. 3% от превозните средства с бензинови двигатели бяха отхвърлени."
Тези тестове са доста ОК. Това ме навежда на мисълта че или в България не се внасят същите Фокус, които се продават там, или просто не са сглобени добре и дават дефект, а не че е традиция за тоя мотор да гори масло.
Автомобила трябва, да ми служи, а не да ме заробва, или аз да служа на него ;)

Потребителски аватар
valepika
потребител
потребител
Мнения: 12
Регистриран: 16 сеп 2011, 18:00
Модел на автомобила: Евентуален собственик на Форд Фокус 2000, 2002г.
Status: Извън линия

Re: Разход на масло на Focus 1.6

Мнение от valepika » 18 сеп 2011, 23:07

Като последния ми коментар е за новите коли, които горят масло. За 2-рата употреба е ясно че е Божа работа. Но да припомня че аз със Астра Ф не доливах масло и преди ремонта и след него, като ремонта не беше заради губене на масло а заради прегряване. Последното ми ходене до норвегия беше 2008-ма и да съм долял 100-200г за 8000 км. Последните 3 години съм навъртял около 30 000 км в бг. Купувам си 4 литра, тя събира 3,5. Останалото за доливане, та съм събрал от остатъчците масло, което не ми се е налагало да доливам. Карам с Мобил полусинтетика мисля че е 10W40 от туба. Сега тръгнах от БГ с Норвежко масло в туба, не знам майстора ми от къде го е намерил, но тук фалшивите неща са само Китайски .. няма Норвежка стока лоша, с изключение на зеленчуците, защото ги отглеждат на лампи дори и лятото :mrgreen:
Автомобила трябва, да ми служи, а не да ме заробва, или аз да служа на него ;)

Потребителски аватар
cobra2003
потребител
потребител
Мнения: 23
Регистриран: 12 фев 2011, 13:29
Модел на автомобила: Ford Focus 1.6 Zеtec-S
Местоположение: гр.Пловдив
Status: Извън линия

Re: Разход на масло на Focus 1.6

Мнение от cobra2003 » 19 сеп 2011, 11:18

Нещо не е наред двигателя, според мен плаче за ремонт.А защо като е Форд Фокус 1.6 и трябва да го гори маслото?? От такива мнения се носи и лошата слава на фордовете.Аз имам Форд Фокус 1999 1.6 Зетек-С от 8 месеца и вече 8000 килоетра масълце не е лизнал и грам!!

Потребителски аватар
freon
потребител
потребител
Мнения: 162
Регистриран: 18 фев 2011, 16:43
Модел на автомобила: форд фокус 1.6 16V Ghia 2000g.
Местоположение: Шумен
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Разход на масло на Focus 1.6

Мнение от freon » 19 сеп 2011, 15:33

това са глупости с обвиненията за модела имам 3ма познати с такива фордове дори служебния ни е такъв вярно по нова година но не барват масло :(
при мен проблема си е от издухан мотор засега ще пробвам с присадка на валволин но съм си взел и гумички. Само незнам дали причината не е че сложих масло Motul 10w40 наливно от бидоните т.е. кой знае каква боза съм сложил :(

Потребителски аватар
valepika
потребител
потребител
Мнения: 12
Регистриран: 16 сеп 2011, 18:00
Модел на автомобила: Евентуален собственик на Форд Фокус 2000, 2002г.
Status: Извън линия

Re: Разход на масло на Focus 1.6

Мнение от valepika » 21 сеп 2011, 10:41

Радвам се да чуя и добри мнения. Нали и аз пост-нах европейските тестове според които двигателя е ОК. В повечето случаи обаче ако на човек колата му е ОК, той не влиза по форумите да пише че е ОК .. предимно влиза, когато му дойде нещо на главата и за това често има само негативни постове и въпроси с проблеми. Давам си и тая сметка :) Ще се радвам да споделиш как си оправил мотора и какво ти е струвало. Късмет :)
Автомобила трябва, да ми служи, а не да ме заробва, или аз да служа на него ;)

Потребителски аватар
freon
потребител
потребител
Мнения: 162
Регистриран: 18 фев 2011, 16:43
Модел на автомобила: форд фокус 1.6 16V Ghia 2000g.
Местоположение: Шумен
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Разход на масло на Focus 1.6

Мнение от freon » 21 сеп 2011, 11:40

засега нищо не съм излизал извън Шумен а по 10км на ден едва ли ще видя разлика от добавката. иначе съм си взел нови гумички и гарнитура на капака но мисля да го правя това вече на пролет

Потребителски аватар
valepika
потребител
потребител
Мнения: 12
Регистриран: 16 сеп 2011, 18:00
Модел на автомобила: Евентуален собственик на Форд Фокус 2000, 2002г.
Status: Извън линия

Re: Разход на масло на Focus 1.6

Мнение от valepika » 28 сеп 2011, 15:53

Колеги .. бихте ли ме светнали малко на темата добавки?
Аз преди много години ползвах и тогава добавка се слагаше когато нищо друго не може да помогне, след което се прави основен ремонт. Ако не направиш ремонт, а просто смениш масло и продължиш да го караш, хвърляш колянов бал. Аз не повярвах и на един стар москвич 8 направих точно това ... и хвърлих колянов вал :)
Как е сега .. след добавка, като дойде време за смяна на масло, има ли проблеми ?
Автомобила трябва, да ми служи, а не да ме заробва, или аз да служа на него ;)

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10831
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Разход на масло на Focus 1.6

Мнение от ЯЛТА » 28 сеп 2011, 20:16

Добавка за масло се слага обикновено при продажба на автомобила. Тя е с примеси-МОЛИБДЕН, и се напластява-отлага на износените детайли. Иначе си е оскъпяване на вече неизбежния ремонт, или смяна на двигателя. Всяка смяна на масло е с + добавката.
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

Потребителски аватар
freon
потребител
потребител
Мнения: 162
Регистриран: 18 фев 2011, 16:43
Модел на автомобила: форд фокус 1.6 16V Ghia 2000g.
Местоположение: Шумен
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Разход на масло на Focus 1.6

Мнение от freon » 28 сеп 2011, 20:29

това не е точно така отворете прочетете малко за тия неща има всякакви боклуци както и при маслата но има и качествени продукти нпр. на бардал

toly
потребител
потребител
Мнения: 56
Регистриран: 04 май 2010, 23:30
Модел на автомобила: фокус МК2.5 бензин 145 к.с. 2011г.
Местоположение: Хасково
Status: Извън линия

Re: Разход на масло на Focus 1.6

Мнение от toly » 16 окт 2011, 23:08

Фокуса при покупката правеше 2л на 10 000км и след 30 000км е същото . Ще го карам ако е рекъл господ още 50-60 000 и ще го продам. След 30 000 пак ще отворя темата да видя дали не сте измислили нещо ново. :wink:

Потребителски аватар
freon
потребител
потребител
Мнения: 162
Регистриран: 18 фев 2011, 16:43
Модел на автомобила: форд фокус 1.6 16V Ghia 2000g.
Местоположение: Шумен
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Разход на масло на Focus 1.6

Мнение от freon » 17 окт 2011, 14:36

пак си добре моя прави 2л на 2500км :) и то при каране под 3000 оборота и скорост не по висока от 130км в час при 2 добавки в маслото явно е за ремонт вече

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10831
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Разход на масло на Focus 1.6

Мнение от ЯЛТА » 17 окт 2011, 21:00

Няма ли кой да ви смени гумичките на клапаните ?
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

Потребителски аватар
freon
потребител
потребител
Мнения: 162
Регистриран: 18 фев 2011, 16:43
Модел на автомобила: форд фокус 1.6 16V Ghia 2000g.
Местоположение: Шумен
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Разход на масло на Focus 1.6

Мнение от freon » 18 окт 2011, 07:57

взел съм си гумички и гарнитура за капака на главата дори сегменти и гарнитура на глава бях взел но ме отказаха за сегментите.
Разбира се че има кой да смени гумички на клапаните но самите майстори искаха да пробвам първо с добавки защото имало голям шанс при втвърдени гумички да ги размекне и оправи проблема без дисекция. а Сега и твърдят че щом с добавката не е станало значи едва ли ще са само гумички отива работата на основен ремонт. Склонен съм да се съглася с тяхното мнение защото като видях сервизната книжка на фикуса през първите му 2 години живот от 2000-2002 е навъртял 112 000 км :) нещо на 11тата му година по табло да имам 180 000 хич не ми се вярва. Та гумички ще сменя може би пролетта дотогава доливане защото не смятам да навъртя и 1000км тая зима ако е само гумички банкет ще вдигна но какъвто съм си калитко едва ли :(

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10831
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Разход на масло на Focus 1.6

Мнение от ЯЛТА » 18 окт 2011, 10:48

Ако е за сегменти ще бяга като луда, ще дава икономия, и ще харчи масло,- прогресивно нарастващо. Ремонт на двигател 1.6 почти не съм чул някой да прави-хвърлят ги или само в Мото-Пфое, имат ремонтирани но искат майка си и баща си.
А гумичките не се надявай да се възстановят, просто ги смени.
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

Потребителски аватар
urgan
Потребител
Потребител
Мнения: 1834
Регистриран: 16 яну 2009, 16:44
Модел на автомобила: Ford Mondeo 2.0 TDCi 131 h.p. Estate 02' Ghia
Engine code: FMBA
Status: Извън линия

Re: Разход на масло на Focus 1.6

Мнение от urgan » 18 окт 2011, 10:50

Твърдението че гумичките ще омекнат от някаква си добавка е леко смешно :D
Изображение

Потребителски аватар
freon
потребител
потребител
Мнения: 162
Регистриран: 18 фев 2011, 16:43
Модел на автомобила: форд фокус 1.6 16V Ghia 2000g.
Местоположение: Шумен
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Разход на масло на Focus 1.6

Мнение от freon » 18 окт 2011, 11:08

Идея нямам какво съдържат тия добавки но какво се случва ако се накисне гума в разтворител :) нпр. короселин то покрай тоя форд вече на всичко се смея но като бедняци винаги пробваме с най евтиния слух първо

Отговори

Върни се в “ДВИГАТЕЛ И ТРАНСМИСИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 66 госта