Страница 1 от 1

Вепрос за един филтър

Публикувано: 11 авг 2008, 20:58
от krum>87
Колеги става въпрос за филтъра на картинката изобразена по долу. Въпроса ми е това бензинов филтър ли е или нещо си там. Намира се до капачката за резервоара от вътрешната страна. Колата е Форд Ескорт 92 година. Единия му край влиза във резервоара а другия отива към коша отпред. Проблема е че вече сменях един бензинов филтър намиращ се в коша (не масления, защото си миришеше на бензин). И ако и това на картинката е бензинов филтър излиза че имам два? :o . Та как се казва този филтър за да си го купя и да го сменя защото мисля че не е сменян никога и май намирисва на бензин от негоИзображение.
Благодаря предварително!!!

Re: Вепрос за един филтър

Публикувано: 11 авг 2008, 22:59
от malak_dic
Ако си снимал правилно това е ф-ра за бензин.Друг филтър за бензин ти ли смени или майстор.Нема два таквиз.Живи и здрави _friends_ :drink: :drink: :drink:

Re: Вепрос за един филтър

Публикувано: 11 авг 2008, 23:14
от krum>87
ДА аз си сменях другия филтър. ЗНачи отидох до магазина казах му бензинов филтър за моята кола. Тои ми даде и по принципа "намери 3те разлики" намерих филтъра и го смених. Учудващо този дето го смених миришеше на бензин.

Re: Вепрос за един филтър

Публикувано: 17 авг 2008, 18:59
от krum>87
Оказа се възвратен клапан за бензина

Re: Вепрос за един филтър

Публикувано: 21 авг 2008, 22:36
от Sasho85
Хахахахах имаш една бира от мен. :drink:
Знаеш ли колко време търсех къде се намира този клапан. В никоя книга или ръководство не е споменат даже.