Заден тампон за скоросна кутия на TD

Двигател. Съединител. Скоростна кутия. Главно предаване и диференциал. Мазилна уредба. Изпускателна система.
aaleks
потребител
потребител
Мнения: 1004
Регистриран: 29 яну 2005, 12:06
Модел на автомобила: Мондео 1.8 TD 94'
Местоположение: някъде в BG ВТ
Контакти:
Status: Извън линия

Заден тампон за скоросна кутия на TD

Мнение от aaleks » 26 ное 2005, 19:07

Днес си купих за 30лв. втора употреба "Заден тампон за скоросна кутия на TD" и докущо го смених БРАВО НА МОМЧЕТО*00140* и ще се почерпя по случея *00130* !
В Мото-Пфое Люлин 96лв. , на друго място не съм питал защото качеството им ще отговаря на цената и трайноста им. В последствие може да се скъса и предния който е към 180лв. в МП. Този тампон който го смъкнах си е оригинален но, в МП е друг вид като този дето го сложих сега. Стария изглежда слаб спряма този който сложих и се различават на външен вид, може би е от детските болести на Монито TD.
Сега спокойно мога да пробвам за колко време ще дигна стотака *00143* !
Т.е. 100км/h.
Небойте се роби Спартак е с вас!

ivboje
потребител
потребител
Мнения: 103
Регистриран: 20 фев 2005, 20:50
Модел на автомобила: Mondeo TD
Status: Извън линия

Мнение от ivboje » 26 ное 2005, 22:46

за всички които купуват задни тампони - бензиновите и дизеловите са еднакви!!! с разлика 15-тина лв САМО в цената.
когато си купувах мислех че са ми пробутали бензинов за дизела и се карах с продавача, който излезна прав - разлика има само в етикета. Много старателно ги разглеждах и двата(оригинални) и установих, че фабричните номера на отливките и на металната и на гумената част са еднакви. Различни са само етикетите, и щото дизеловия етикет е от по-як материал струва с 15 лв повече :twisted:
евала му правя на продавача който ме караше да си купя бензинов, а аз не, та не искам да давам кинти за етикет...

aaleks
потребител
потребител
Мнения: 1004
Регистриран: 29 яну 2005, 12:06
Модел на автомобила: Мондео 1.8 TD 94'
Местоположение: някъде в BG ВТ
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от aaleks » 27 ное 2005, 01:20

За какви пари и какъв, аз сложих с много дупки, а стария нямаше? Ще снимам стария/скъсан тампон и ще го кача тук, за да не си купувате такива. Жалко, че не снимах и другия ама като легна следващия пъд под нея ще го сторя.
Небойте се роби Спартак е с вас!

aaleks
потребител
потребител
Мнения: 1004
Регистриран: 29 яну 2005, 12:06
Модел на автомобила: Мондео 1.8 TD 94'
Местоположение: някъде в BG ВТ
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от aaleks » 27 ное 2005, 19:06

Ето го стария/скъсан тампон.
Прикачени файлове
img_0003.jpg
Металните втулки са отделно, а при новия са залети в гумата.
img_0001.jpg
Небойте се роби Спартак е с вас!

Потребителски аватар
msotiroff
потребител
потребител
Мнения: 461
Регистриран: 30 мар 2007, 21:30
Модел на автомобила: Ford Galaxy 1,9 TDI
Ford Mondeo 1,8 TD
Местоположение: Пазарджик
Status: Извън линия

Мнение от msotiroff » 17 фев 2008, 22:39

Колега aaleks, какви бяха симптомите, които се проявяваха при скъсания тампон?!
На моето Мондео много трудно му влизат предавките, вчера имах време и си поиграх да сменя маслото в скоростната кутия... тогава забелязах, че въпросния тампон е в доста окаяно състояние... :( ...възможно ли е в него да е причината?
Звъннах в един магазин за авточасти, казаха ми 170лв за оригинален и 90лв за неоригинален.


Ето и снимка на тампона:

Изображение
Същността на човешката личност може да се оприличи на дроб,
където в числителя стои оценката на обществото за личността, а в знаменателя - самооценката й.
Така колкото повече знаменателя клони към безкрайност, толкова повече дробта клони към нула.

aaleks
потребител
потребител
Мнения: 1004
Регистриран: 29 яну 2005, 12:06
Модел на автомобила: Мондео 1.8 TD 94'
Местоположение: някъде в BG ВТ
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от aaleks » 18 фев 2008, 11:19

И на мен мако трудно ми влизаше първа, но се оказа от една излязла втулка на съединителното рамо. Май бях писал тема за това рамо. Но може и още нещо да е имало, ама съм позабравил вече.
Търси втора употреба, доста по-ефтино ще ти излезе . Ще ти пусна снимка тука на новия/стар тампон, ако я намеря разбирсе.
Ако се сетя нещо ще пиша!
Успех!
Небойте се роби Спартак е с вас!

Потребителски аватар
msotiroff
потребител
потребител
Мнения: 461
Регистриран: 30 мар 2007, 21:30
Модел на автомобила: Ford Galaxy 1,9 TDI
Ford Mondeo 1,8 TD
Местоположение: Пазарджик
Status: Извън линия

Мнение от msotiroff » 19 фев 2008, 09:04

Мерси. Когато има раздвижване по случая ще пиша.
Същността на човешката личност може да се оприличи на дроб,
където в числителя стои оценката на обществото за личността, а в знаменателя - самооценката й.
Така колкото повече знаменателя клони към безкрайност, толкова повече дробта клони към нула.

Отговори

Върни се в “ДВИГАТЕЛ И ТРАНСМИСИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google Adsense [Bot] и 44 госта