Тече масло

Двигател. Съединител. Скоростна кутия. Главно предаване и диференциал. Мазилна уредба. Изпускателна система.
nimrod_83
потребител
потребител
Мнения: 14
Регистриран: 08 ное 2008, 19:44
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1.1i 1991
Status: Извън линия

Тече масло

Мнение от nimrod_83 » 28 дек 2008, 19:50

Здравейте,

днес ми се появи следния проблем. Значи карах си колата паркирах загасих двигателя. След 10 мин се качвам паля и ми светва лампата за маслото на таблото и не иска да изгасва. Веднага спрях не съм карал дигнах капака премерих маслото гледам всичко е точно между мин и максимум. Викам си може от студа нещо да се е объркал датчика за маслото или да се е повредил(беше -4 градуса навън). Бях на километър от вкъщи запалих и се прибрах. Дигнах капака и гледам целият е в пръски масло горе около казанчето със спирачната течност. После видях че капе масло от едно малко уредче мисля че е датчик(поне на мен ми прилича на датчик не разбирам от коли) което се намира горе около него има още две три такива пластмасови черни апаратчета с кабелчета. Премерих пак маслото и нивото беше паднало на минимима. Какъв може да е проблема, споделете вашите мнения, на мен ми се струва че се е развалил датчика за маслото но понеже не разбирам питам може ли от там да пръска масло или проблема е някаде другаде. Оринтировъчно колко струва датчик за маслото за Фиеста 1991 година 1.1 . Благодаря за всички

cocoff
потребител
потребител
Мнения: 1543
Регистриран: 17 окт 2006, 18:30
Модел на автомобила: Fiesta 1.25 Zetec 16V
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Тече масло

Мнение от cocoff » 29 дек 2008, 08:30

Дай снимка на "апаратчето" :)
Във форума всеки носи радост. Един на влизане, друг на излизане...

Отговори

Върни се в “ДВИГАТЕЛ И ТРАНСМИСИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 26 госта