Фокус '06 TDCI 1.6, 90к.с.

Двигател. Съединител. Скоростна кутия. Главно предаване и диференциал. Мазилна уредба. Изпускателна система.
Потребителски аватар
dgg_g
потребител
потребител
Мнения: 155
Регистриран: 23 юни 2005, 11:10
Модел на автомобила: Eskort '93 1.8D-->Хонда Сивик '99
Местоположение: Варна
Контакти:
Status: Извън линия

Фокус '06 TDCI 1.6, 90к.с.

Мнение от dgg_g » 06 апр 2009, 07:34

Здравейте колеги.Имам един два въпроса за този мотор ако някой може да отговори :)
Когато се сменя ангренажния ремък на въпросния мотор сваля ли се капака на главата? Някой да не се чуди, че се сваля капака за смяната, просто някой мотори са ги направили така. А този така ли е?
И един друг въпрос. Тъй като се оглежда точно такава кола в момента за купуване, за проверка стига ли му да направим една компютърна диагностика за да разберем дали всичко работи добре по колата или да гледаме за нещо друго скрито...
Абе честно казано най важното за мен е двигателя и турбото да са добре..., ние окачването го проверихме пък и не е толкова важно.
И да уточня. Първия я ми въпрос е продиктуван от това, че видях съвсем фино намазване на черен силикон между капака и главата - т.е. сваляна е. Обаче знам, че колата е обслужена с ремъците и ролките и искам да разбера дали е свалян капака заради това или заради ремонт. А пък ремонт на ДВГ-то да са правили на 3г. кола под 100х.к. значи нещо ми е мътно... :roll:
Последна промяна от dgg_g на 08 апр 2009, 13:19, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
dgg_g
потребител
потребител
Мнения: 155
Регистриран: 23 юни 2005, 11:10
Модел на автомобила: Eskort '93 1.8D-->Хонда Сивик '99
Местоположение: Варна
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Фокус '06 TDCI 1.6, 90к.с.

Мнение от dgg_g » 07 апр 2009, 12:51

Никой ли няма представа поне за първия въпрос... :roll:
То е ясно, че няма много колеги с такава кола, но все пак някакво предположение...
Предполагам, че и първия Фокус е с подобен мотор...
Последна промяна от dgg_g на 08 апр 2009, 13:19, променено общо 1 път.

DTM
потребител
потребител
Мнения: 1526
Регистриран: 05 мар 2006, 14:18
Модел на автомобила: *
Местоположение: Варна
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Фокус '06 CDTI 1.6, 90к.с.

Мнение от DTM » 07 апр 2009, 13:45

Колега, първия Фокус няма дизелов мотор 1.6л., само 1.8л. е.
Дали се сваля капака на главата, на този двигател за които питаш мога само да гадая.
Моя е с ангренажна верига и ангренажен ремък, не се сваля капака на главата при смяната им.
TDCI е абревиатурата на Фордовите дизели (common rail), CDTI са на Опел до колкото знам.

Потребителски аватар
dgg_g
потребител
потребител
Мнения: 155
Регистриран: 23 юни 2005, 11:10
Модел на автомобила: Eskort '93 1.8D-->Хонда Сивик '99
Местоположение: Варна
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Фокус '06 TDCI 1.6, 90к.с.

Мнение от dgg_g » 07 апр 2009, 14:04

DTM написа:TDCI е абревиатурата на Фордовите дизели (common rail), CDTI са на Опел до колкото знам.
Моя грешка :oops: Гледахме толкова много разновидности на дизели и коли, че съм се объкал вече с тези означения...
Мерси все пак за мнението!
Дано някой с по новите двигатели знае все пак нещо...

Отговори

Върни се в “ДВИГАТЕЛ И ТРАНСМИСИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 45 госта