Скоростна кутия на форд фокус

Двигател. Съединител. Скоростна кутия. Главно предаване и диференциал. Мазилна уредба. Изпускателна система.
ford fokus1.8tdi
потребител
потребител
Мнения: 7
Регистриран: 28 яну 2009, 18:31
Модел на автомобила: FORD FOKUS
Status: Извън линия

Скоростна кутия на форд фокус

Мнение от ford fokus1.8tdi » 17 юли 2009, 10:10

здравейте колеги! Искам да споделя за един мой проблем някой ако успее да ми помогне ще съм много благодарен. Наскоро си купих фокуса 1.8tddi e. На първа без газ като е изкарва някакъв странен шум като тресене. Занесох го на майстор в един сервиз. От пробката вкараха магнит в скоростната кутия и изкараха малко стружки. Казаха, че ми е тръгнала скоростната кутия. Закарах колата на друг майстор където източихме маслото и нямаше стружки. Сменихме маслото сега пак го прави но не толкова силно както преди. Ако някой може да ми помогне ще съм му много благодарен.

dj_xclusive
потребител
потребител
Мнения: 91
Регистриран: 28 фев 2008, 21:33
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8 tddi
Местоположение: Plovdiv
Status: Извън линия

Re: Скоростна кутия на форд фокус

Мнение от dj_xclusive » 15 окт 2009, 22:07

Колега и при мен има някакъв странен шум,само когато съм на скорост.Най-добре се усеща на 1-ва и 2-ра.Ти реши ли си проблема или караш така,защото аз вече 40 хил.км така си карам и си е все едно не се увеличава шума.

hot1
потребител
потребител
Мнения: 3
Регистриран: 15 сеп 2009, 17:04
Модел на автомобила: ford focus
Status: Извън линия

Re: Скоростна кутия на форд фокус

Мнение от hot1 » 19 окт 2009, 21:30

Здравей, значи ако имаш претрисане много вероятно е да е и от маховика,защото той е двумасов. Една проверка може да направиш при загасване на двигателя чуваш ли изтракване тръгнал е маховика.

dj_xclusive
потребител
потребител
Мнения: 91
Регистриран: 28 фев 2008, 21:33
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8 tddi
Местоположение: Plovdiv
Status: Извън линия

Re: Скоростна кутия на форд фокус

Мнение от dj_xclusive » 20 окт 2009, 00:07

Ами да наистина че има претрисане когато паля и гася двигатела но не винаги,много рядко,но се случва.А този шум ако е от маховика не трябва ли да се чува и на свободна???

DTM
потребител
потребител
Мнения: 1526
Регистриран: 05 мар 2006, 14:18
Модел на автомобила: *
Местоположение: Варна
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Скоростна кутия на форд фокус

Мнение от DTM » 21 окт 2009, 18:55

hot1 написа:Здравей, значи ако имаш претрисане много вероятно е да е и от маховика,защото той е двумасов. Една проверка може да направиш при загасване на двигателя чуваш ли изтракване тръгнал е маховика.
Маховика на TDdi не е двумасов!
И при мен има подобен шум, не знам дали е точно същия и вече карам така 90000км.

ford fokus1.8tdi
потребител
потребител
Мнения: 7
Регистриран: 28 яну 2009, 18:31
Модел на автомобила: FORD FOKUS
Status: Извън линия

Re: Скоростна кутия на форд фокус

Мнение от ford fokus1.8tdi » 22 окт 2009, 21:14

наистина имам този шум при изключване на двигателя. Сериозен проблем ли е ако ми е тръгнал маховика?

Отговори

Върни се в “ДВИГАТЕЛ И ТРАНСМИСИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 38 госта