висок разход на бензин на транзит

Двигател. Съединител. Скоростна кутия. Главно предаване и диференциал. Мазилна уредба. Изпускателна система.
djonni212
потребител
потребител
Мнения: 4
Регистриран: 06 апр 2010, 23:55
Модел на автомобила: Ford transit 2.0 1993
98ks
Status: Извън линия

висок разход на бензин на транзит

Мнение от djonni212 » 07 апр 2010, 00:05

здр колеги
имам форд транзит от далечната 1993 двг е 2,0 бензин 98кс имам проблем с първото палене и разходът му е доста висок около 20+
забелязах че сместа е доста богата а забравих да спомена че при студен двг при рязско подаване на газ угасва
ако някой колега е имал този проблем моля за помощ че май ще го продавам с този разход

katamaran
потребител
потребител
Мнения: 74
Регистриран: 06 юни 2009, 18:01
Модел на автомобила: sierra ,tranzit eskort
Местоположение: Sofiq
Status: Извън линия

Re: висок разход на бензин на транзит

Мнение от katamaran » 07 апр 2010, 10:34

здравей ,мотора с кой карборатор е? аз имам същия транзит 91г. внос от швейцария моноинжекция с такъв проблем ,какво се оказа; изяден с 1.5мм газоразпределителен вал вкопани клапани. отделно не ми рабои стпковия мотор за ниските обороти и мотора работи в авариен режим- lost-ниска мощност голям разход трудно палене на газ върви много,на бензин -едвам имам някаде прецакан кабел така поне го дават по литературата,ргулирах клапаните има компресия 9.5-10 и си го карам на газ незнам кога ще остане време да търся проблема за работа в авариен режим.не знам при теб какъв е проблема трябва ти диагностика може да са много неща от подаване на горивото-помпа,филтър,впръскване,вакум,газоразпределяне, изгаряне , свещи, кабели, делко, датчици за темп на въздух,ламбди сонда ако има такава и др.
успех
като го оправиш - сподели

djonni212
потребител
потребител
Мнения: 4
Регистриран: 06 апр 2010, 23:55
Модел на автомобила: Ford transit 2.0 1993
98ks
Status: Извън линия

Re: висок разход на бензин на транзит

Мнение от djonni212 » 07 апр 2010, 17:35

не е карбуратор а инжекцион и се кара само на бензин
смененси са кобели , свещи ,филтри,масло
стапковото моторче работи перфектно няма никакви проблеми с тихите обороти освен че
някой път от някоя скорост като дам на свободна държи високи и слид няколко секундисе оправя

djonni212
потребител
потребител
Мнения: 4
Регистриран: 06 апр 2010, 23:55
Модел на автомобила: Ford transit 2.0 1993
98ks
Status: Извън линия

Re: висок разход на бензин на транзит

Мнение от djonni212 » 18 апр 2010, 22:10

ето снимки на двг
http://djonni19.snimka.bg/automobiles/g ... 0.16281574" onclick="window.open(this.href);return false;

Отговори

Върни се в “ДВИГАТЕЛ И ТРАНСМИСИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 28 госта