Ford Focus 1.6л 2000г - прекъсва при ускорение

Двигател. Съединител. Скоростна кутия. Главно предаване и диференциал. Мазилна уредба. Изпускателна система.
Потребителски аватар
Nuclear
потребител
потребител
Мнения: 66
Регистриран: 07 фев 2009, 19:51
Модел на автомобила: Ford Focus 1.6 2000г, бензин
Местоположение: София, кв. Ге(т)о Милев.
Status: Извън линия

Ford Focus 1.6л 2000г - прекъсва при ускорение

Мнение от Nuclear » 13 юни 2011, 22:59

Здравейте.
Колата е Ford Focus 1.6, бензин, 2000г.

От известно време започна да прекъсва (придърпва) на случайни интервали от време при ускоряване, под 2000-2500 оборота. Съответно, ускорението при тези обороти е много бавно (също и при тръгване, преди да стигна 2000 оборота).
При над 2000 оборота няма никакви проблеми. Проявява се както при студен, така и при топъл двигател.
Преди известно време погледнах свещите - изглеждат наред.

Какви може да се евентуалните причини за този проблем?
Благодаря.

Потребителски аватар
Kostadin21
потребител
потребител
Мнения: 514
Регистриран: 28 яну 2009, 21:32
Модел на автомобила: Fiesta 1.25 16V Zetec-SE 75HP Ghia 1996
Местоположение: Петрич,Благоевград
Status: Извън линия

Re: Ford Focus - прекъсва при ускорение.

Мнение от Kostadin21 » 14 юни 2011, 15:12

И моя проблем беше до 2000-2500 оборота.Клапан за празен ход :arrow: виж тука:
http://www.clubford.org/forum/viewtopic ... a&start=20" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;
Всеки който няма пари за кола,кара форд!

Потребителски аватар
ceco georev
потребител
потребител
Мнения: 170
Регистриран: 08 май 2008, 17:10
Модел на автомобила: Focus 1.6 Zetec-s Ghia 99.Kombi.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Ford Focus - прекъсва при ускорение.

Мнение от ceco georev » 17 юни 2011, 22:35

При мен този проблем беше от кабелите.А когато клапана за празен ход почне да ми прави проблеми
го прочиствам със спрей за карбуратори и готово.Но досега от него само са ми играели оборотите а не ми е прекъсвало.Дава ли някакви грешки като направиш тест на компа.

Потребителски аватар
ptashkov
потребител
потребител
Мнения: 87
Регистриран: 15 авг 2006, 14:20
Модел на автомобила: Fiesta 1.25 Бензин 2009 г.
Местоположение: Русе
Status: Извън линия

Re: Ford Focus - прекъсва при ускорение.

Мнение от ptashkov » 21 юни 2011, 14:07

И аз да се включа в темата колеги, че и при мен има сходен проблем-колата е Фокус '99 г, 1.6 бензин. Често като изключа от скорост и оборотите започват да играят, като падат понякога под 700 и варират +-50 оборота (това е когато е на място и особенно ако съм натиснал и спирачката). Ако пък карам малко по-продължително време (около 10 км) с нормална скорост 100-110 км/час и след това по време на движение изключа от скорост колата остава на около 1200-1500 оборота и не иската на падат-трябва да я изгася и да я запаля отново и всичко си идва на място. Колата е с газов инжекцион, но прави същото и на бензин? Някакви идеи и дали може това да е от този клапан за празния ход?
Относно придърпването колега и апри мен го имаше, но се оправи след като смених кабелите за свещите с такива от автоморга(бях закупил нови, като положението се подобри с тях, но пак остана придърпване), като с тях всичко си дойде на мястото!

ford-focus
потребител
потребител
Мнения: 4
Регистриран: 21 юни 2011, 18:58
Модел на автомобила: Ford FOCUS
Status: Извън линия

Re: Ford Focus - прекъсва при ускорение.

Мнение от ford-focus » 21 юни 2011, 19:31

Nuclear написа:Здравейте.
Колата е Ford Focus 1.6, бензин, 2000г.

От известно време започна да прекъсва (придърпва) на случайни интервали от време при ускоряване, под 2000-2500 оборота. Съответно, ускорението при тези обороти е много бавно (също и при тръгване, преди да стигна 2000 оборота).
При над 2000 оборота няма никакви проблеми. Проявява се както при студен, така и при топъл двигател.
Преди известно време погледнах свещите - изглеждат наред.

Какви може да се евентуалните причини за този проблем?
Благодаря.
Колега и аз го имах същия проблем и го реших с 30 лв :) а именно има един троиник три гумирани тръбички за въздуха нещо. Сменяй и пей :) :)

Потребителски аватар
Nuclear
потребител
потребител
Мнения: 66
Регистриран: 07 фев 2009, 19:51
Модел на автомобила: Ford Focus 1.6 2000г, бензин
Местоположение: София, кв. Ге(т)о Милев.
Status: Извън линия

Re: Ford Focus - прекъсва при ускорение.

Мнение от Nuclear » 25 юни 2011, 08:09

Почистих клапана за празния ход (IAC), смених и въздушния филтър (беше доста зацапан), но проблмът продължава.

Ще погледна и другите неща, които предложихте. Малко съм се объркал в първия пост - придърпването (прекъсването) го има само при топъл двигател.

Потребителски аватар
tropper
потребител
потребител
Мнения: 687
Регистриран: 12 юли 2007, 00:34
Модел на автомобила: Ford Mondeo MK1 1.6 16V GLX '93; ГИ Stilogas/Tamona, изп. Tomasetto, инж. Valtek; *** КЛИМАТИК ***
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Ford Focus - прекъсва при ускорение.

Мнение от tropper » 25 юни 2011, 09:05

И при мен го има същото нещо - на студена кола е ок, но загрее ли в ниските обороти - от празен ход до към 1500-2000 прекъсва все едно не работи цилиндър. Над 2000 оборота всичко си е перфектно .... На студен двигател - също никакви проблеми - ускорява си гладко и плавно...

Имам съмнения за загуба на вакуума, ама не съм се занимавал да го търся подробно.

Ще следя с интерес развитието на темата. Успех _friends_
късото съединение прави силата
LPG: Изображение / 1.07 заради гумите :)

Потребителски аватар
Nuclear
потребител
потребител
Мнения: 66
Регистриран: 07 фев 2009, 19:51
Модел на автомобила: Ford Focus 1.6 2000г, бензин
Местоположение: София, кв. Ге(т)о Милев.
Status: Извън линия

Re: Ford Focus - прекъсва при ускорение.

Мнение от Nuclear » 27 юни 2011, 11:51

Вчера имах намерението да почистя MAF-a... обаче нямах отверка - звезда с дупка по средата, а ми се искаше да свърша някаква работа и взех та смених свещите (преди месеци бях купил комплект оригинални свещи). Въпреки че не ми се вярваше че може да е от тях (не изглеждаха захабени), днес нямах никакви проблеми с прекъсвания. Даже ускорението на ниски обороти е по-добре от преди.

Надявам се да няма друга причина за проблема. Ще пиша, ако се появи нещо интересно.

Потребителски аватар
tropper
потребител
потребител
Мнения: 687
Регистриран: 12 юли 2007, 00:34
Модел на автомобила: Ford Mondeo MK1 1.6 16V GLX '93; ГИ Stilogas/Tamona, изп. Tomasetto, инж. Valtek; *** КЛИМАТИК ***
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Ford Focus - прекъсва при ускорение.

Мнение от tropper » 27 юни 2011, 14:10

При мен пък с почистване на МАФ-а нещата се пооправиха за малко - около 100-150км извънградско и после пак почнаха ... *00200* *00200*
П.С. Мой приятел, но с Волво и с по-различна инжекционна система (няма МАФ), му го прави същото и на газ и на бензин. Той се съмнява в кабели и бобина. Разменяхме кабели, мъчихме го тва Волво ама и то ту о прави ту не го прави и не ще да се оправи... :evil:
късото съединение прави силата
LPG: Изображение / 1.07 заради гумите :)

Потребителски аватар
iv4oto76
потребител
потребител
Мнения: 143
Регистриран: 29 юни 2007, 00:46
Модел на автомобила: Focus 1.6 16V SW 100 hp
Местоположение: Pleven
Status: Извън линия

Re: Ford Focus - прекъсва при ускорение.

Мнение от iv4oto76 » 07 юли 2011, 00:15

Здравейте и аз съм с Ford Focus 1.6, бензин, 1999г.

И при мен от известно време започна да прекъсва (придърпва) при ускоряване от 2000-3000 оборота. На празен ход колата работи перфектно но при подаване на газ малко трудно вдига оборотите.При увеличаване на оборотите прекъсването намалява . Когато колата е на равно върви без проблем но по нанагорнище започва да придръпва. Проявява се както при студен, така и при топъл двигател. Забелязах че когато околната температура е ниска ефекта е по слаб а в жегата е по силен като колата и в двата пъти е на 90 градуса.

Смених свещи, горивен и въздушен филтър. Изчистих MAF, избих катализатора. Ходих на диагностика и откриха че едната свещ от новите (NGK Platinum на 500 km.) е спукана и я смениха но като цяло нямаше никакви грешки но проблема остава. Казаха ми че се усеща силна миризма на не изгорял бензин от ауспуха.

Ако някои може да помогне със съвет ще бъда благодарен.
Или да ме упъти в добър сервиз в гр. Плевен

achod
потребител
потребител
Мнения: 30
Регистриран: 27 окт 2010, 23:32
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1.4/16v/Bi-Fuel/ 2010г.
Ford Focus 3 1.6 Ti-VCT 125 к.с.
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: Ford Focus - прекъсва при ускорение.

Мнение от achod » 07 юли 2011, 01:23

Проверете и бобината.

Потребителски аватар
iv4oto76
потребител
потребител
Мнения: 143
Регистриран: 29 юни 2007, 00:46
Модел на автомобила: Focus 1.6 16V SW 100 hp
Местоположение: Pleven
Status: Извън линия

Re: Ford Focus - прекъсва при ускорение.

Мнение от iv4oto76 » 07 юли 2011, 14:48

Днес ходих на други майстори и те мислят че е запалителната бобина. Лошото е че няма как да се тества освен с нова а хубава нова е около 130 – 150 лв. Не знам ако я напръскам отвътре с контактен спрей дали ще се оправи за малко да съм сигурен че това е проблема и да поръчвам нова. :roll:

Ако може някои да каже каталожния номер на запалителната бобина
Frof Focus 1.6 16V 100 HP – 1999г.

Потребителски аватар
tropper
потребител
потребител
Мнения: 687
Регистриран: 12 юли 2007, 00:34
Модел на автомобила: Ford Mondeo MK1 1.6 16V GLX '93; ГИ Stilogas/Tamona, изп. Tomasetto, инж. Valtek; *** КЛИМАТИК ***
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Ford Focus - прекъсва при ускорение.

Мнение от tropper » 07 юли 2011, 23:36

Къде вътре? Да я разпробиеш и да пръскаш в намотките ли?!?!? Със спрей нищо няма да направиш, а е много вероятно да влошиш положението.

Добре де... едно време нали имаше едни големи стендове с вграден осцилоскоп и 4 кабела от него, с които се следи запалителната система. Отдавна не съм виждал такова, но дали с него не може да се потвърди диагнозата за бобината ПРЕДИ да се купува нова? Аман от ремонти с налучкване "дай да сменим пък ще видим какво ще стане".
късото съединение прави силата
LPG: Изображение / 1.07 заради гумите :)

Потребителски аватар
iv4oto76
потребител
потребител
Мнения: 143
Регистриран: 29 юни 2007, 00:46
Модел на автомобила: Focus 1.6 16V SW 100 hp
Местоположение: Pleven
Status: Извън линия

Re: Ford Focus - прекъсва при ускорение.

Мнение от iv4oto76 » 08 юли 2011, 10:12

Мерси за всички съвети, днес не издържах и купих нова запалителна бобина от Косер и я смених сам и за сега няма проблем. Взех старата на Моторкрафт и я измих хубаво и като я огледах по нея има пукнатини по корпуса явно от това е бил проблема.

muro85
потребител
потребител
Мнения: 130
Регистриран: 19 дек 2010, 19:34
Модел на автомобила: ford focus 1.8 16v
Status: Извън линия

Re: Ford Focus - прекъсва при ускорение.

Мнение от muro85 » 24 юли 2013, 00:19

Здравейте колеги!
Имам сходен проблем с моят focus 1.8 16v от скоро започна да зачестява едно много неприятно придърпване под 2000 оборота при ускорение ама не го прави винаги!Скоро отварях свещите и са керемидени, на 20000 км са NGK горивния филтър е сменяван скоро на 5000км, интересното е, че се ядосах и вдигнах капака на тъмно и започнах да форсирам леко, и какво да видя, някои кабели светят но в не от искра а качели самия кабел свети в малки отчастаци.На празен ход не усещам двигателя да се тресе, работи като часовник, помагайте моля Ви!

Потребителски аватар
urgan
Потребител
Потребител
Мнения: 1834
Регистриран: 16 яну 2009, 16:44
Модел на автомобила: Ford Mondeo 2.0 TDCi 131 h.p. Estate 02' Ghia
Engine code: FMBA
Status: Извън линия

Re: Ford Focus - прекъсва при ускорение.

Мнение от urgan » 24 юли 2013, 10:26

Е ти сам си си отговорил. Кабелите ти светят, като видиш да става дискотека, кабелиете ти са заминали нарушена изолация. Смени ги.
Изображение

muro85
потребител
потребител
Мнения: 130
Регистриран: 19 дек 2010, 19:34
Модел на автомобила: ford focus 1.8 16v
Status: Извън линия

Re: Ford Focus 1.6л 2000г - прекъсва при ускорение

Мнение от muro85 » 24 юли 2013, 12:57

днес реших да я сваля бобината и се оказа, че има 2 пукнатини и мисля да я сменям първо нея, някой ако има оригинална за продаване да ми пише в София съм :)

Потребителски аватар
urgan
Потребител
Потребител
Мнения: 1834
Регистриран: 16 яну 2009, 16:44
Модел на автомобила: Ford Mondeo 2.0 TDCi 131 h.p. Estate 02' Ghia
Engine code: FMBA
Status: Извън линия

Re: Ford Focus 1.6л 2000г - прекъсва при ускорение

Мнение от urgan » 24 юли 2013, 13:40

Значи и бобината и кабелите. Щом светят са си заминали. Препоръчвам ти и бобината и кабелите да са оригинални моторкрафт.
Изображение

Потребителски аватар
Valara
потребител
потребител
Мнения: 12
Регистриран: 24 яну 2014, 23:48
Модел на автомобила: Ford Focus
Status: Извън линия

Re: Ford Focus 1.6л 2000г - прекъсва при ускорение

Мнение от Valara » 05 авг 2017, 18:32

Здравейте!
Няма смисъл да отварям нова тема, защото проблемите с моя фокус са същите като описаните от някои колеги.
Дали някой е намерил решение?
Колата я имам от близо 4 години (купих я т. нар. „нов внос”) и до скоро всичко си беше наред. Фокус, 2000г., 1,6, 16v, zeteck, бензин.
Колата си работи перфектно на студен двигател, но като стигне нормална работна температура, започва да придърпва при смяна предавките, особено ако оборотите са под 1500, това се оправя като дам повече газ. Забелязах, че ако поддържам около 2000 оборота, няма проблем, но до скоро не беше така (можех да карам на 4-та с 30км/ч). А сега и на магистралата правеше проблем, ако съм на 5-та с под 3000, пак придърпва.
Това е проблемът, придърпва при ниски обороти. Май моя фокус не е единствен.
На първо четене, може би, проблемът е в свещите. Да, ама, не. Сложихме нови свещи FoMoKo, пак е също, и свещи Bosch с четири електрода, няма промяна, колицата си върви най-добре с оригиналните свещи, с които си я купих, а те са на незнайно стари. Даже с новите е по-зле.
Сменени са: въздушен и горивен филтър (преди година), масло и маслен филтър (преди зимата) и не знам какво друго да се смени.
Моля, ако някой е намерил решение, да сподели.
Resistance is futile!

aspasia
потребител
потребител
Мнения: 1412
Регистриран: 30 ное 2010, 19:10
Модел на автомобила: форд фокус-2000 1.6 16v
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Ford Focus 1.6л 2000г - прекъсва при ускорение

Мнение от aspasia » 05 авг 2017, 22:36

Valara написа:
05 авг 2017, 18:32
Здравейте!
Няма смисъл да отварям нова тема, защото проблемите с моя фокус са същите като описаните от някои колеги.
Дали някой е намерил решение?
Колата я имам от близо 4 години (купих я т. нар. „нов внос”) и до скоро всичко си беше наред. Фокус, 2000г., 1,6, 16v, zeteck, бензин.
Колата си работи перфектно на студен двигател, но като стигне нормална работна температура, започва да придърпва при смяна предавките, особено ако оборотите са под 1500, това се оправя като дам повече газ. Забелязах, че ако поддържам около 2000 оборота, няма проблем, но до скоро не беше така (можех да карам на 4-та с 30км/ч). А сега и на магистралата правеше проблем, ако съм на 5-та с под 3000, пак придърпва.
Това е проблемът, придърпва при ниски обороти. Май моя фокус не е единствен.
На първо четене, може би, проблемът е в свещите. Да, ама, не. Сложихме нови свещи FoMoKo, пак е също, и свещи Bosch с четири електрода, няма промяна, колицата си върви най-добре с оригиналните свещи, с които си я купих, а те са на незнайно стари. Даже с новите е по-зле.
Сменени са: въздушен и горивен филтър (преди година), масло и маслен филтър (преди зимата) и не знам какво друго да се смени.
Моля, ако някой е намерил решение, да сподели.
Смени си бобината и моята придърпваше след известно време заработи на 3 цилиндъра и купих нова и нещата се оправиха не е от свещите защото и моите са от МП а кабелите ми бяха нови това си е известен проблем с бобините на Фокуса.

Отговори

Върни се в “ДВИГАТЕЛ И ТРАНСМИСИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot], Google Adsense [Bot] и 69 госта