Загуба на антифриз, помощ!!!

Двигател. Съединител. Скоростна кутия. Главно предаване и диференциал. Мазилна уредба. Изпускателна система.
GodPetar
потребител
потребител
Мнения: 44
Регистриран: 25 окт 2011, 23:06
Модел на автомобила: Ford Focus 2003 TDCI 74kW, 100PS
Местоположение: Пазарджик
Status: Извън линия

Загуба на антифриз, помощ!!!

Мнение от GodPetar » 23 яну 2012, 13:32

Здравейте колеги,

Горд собственик съм на Фокус 2003. Купих го преди 3 месеца с малки забележки, но всичко беше отстранено. Миналата седмица забелязах, че ми губи много антифриз. Около литър на 300-400 км. Имаше проблем в едно уплътнение и се отстрани, но загубите си останаха. Иначе проблем по-принцип не се забелязва, загрява си нормално, парното бачка нормално, маслото е с напълно нормален цвят. Помагайте, посъветваха ме да си замеря компресията, диагностики и тем подобни, но искам да попитам първо хора с форд, какво да направя.
Всичко зависи от това, което се намира между двете уши.

Потребителски аватар
Doin
потребител
потребител
Мнения: 1817
Регистриран: 13 мар 2009, 23:18
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8 TDdi Ghia '00
Местоположение: Слатина, София
Status: Извън линия

Re: Загуба на антифриз, помощ!!!

Мнение от Doin » 23 яну 2012, 14:33

Това е доста сериозен разход, трябва да го оправиш. Огледай колата за течове и на топъл двигател, заради разширението. Не е задължително антифриза да се меша с маслото за да стане на боза и по този начин да го видиш, може да изгаря и директно в цилиндрите, но тогава най-малкото ще пуши от ауспуха - при теб как е? И наистина си направи диагностика.

MrDgd
потребител
потребител
Мнения: 72
Регистриран: 04 апр 2009, 23:03
Модел на автомобила: Ford focus 1,6TDCI 2009 g
Местоположение: Петрич
Status: Извън линия

Re: Загуба на антифриз, помощ!!!

Мнение от MrDgd » 23 яну 2012, 16:34

Колега провери си марку2ите преди време и на мен ми губеше антифриз и се оказа напукан марку2 за това ги проверяваи при работещ и добре загрял двигател :idea:

Потребителски аватар
evg2
потребител
потребител
Мнения: 708
Регистриран: 06 сеп 2005, 10:33
Модел на автомобила: Mondeo-комби 2.0-136 PS-NGA.-GHiA-1993г.
Местоположение: Дряново+42° 58' 17.86", +25° 28' 15.07"
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Загуба на антифриз, помощ!!!

Мнение от evg2 » 23 яну 2012, 18:50

И при мен е така, днес установих че е отишъл при маслото :shock: ,шок и ужас!
Котките си имат поверие,ако негър им мине път....

peigera
потребител
потребител
Мнения: 1384
Регистриран: 28 сеп 2007, 13:54
Модел на автомобила: Ескорт RS 2000 96г.
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: Загуба на антифриз, помощ!!!

Мнение от peigera » 23 яну 2012, 20:08

Щом е при маслото ти пожелавам да се отървеш само с гарнитура на главата .Дано не е пукната глава ама това е по малко вероятно

Потребителски аватар
kEFi
потребител
потребител
Мнения: 2863
Регистриран: 17 яну 2005, 13:19
Модел на автомобила: Eskort 1.6 16V EFi
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Загуба на антифриз, помощ!!!

Мнение от kEFi » 23 яну 2012, 21:02

GodPetar написа:Здравейте колеги,

Горд собственик съм на Фокус 2003. Купих го преди 3 месеца с малки забележки, но всичко беше отстранено. Миналата седмица забелязах, че ми губи много антифриз. Около литър на 300-400 км. Имаше проблем в едно уплътнение и се отстрани, но загубите си останаха. Иначе проблем по-принцип не се забелязва, загрява си нормално, парното бачка нормално, маслото е с напълно нормален цвят. Помагайте, посъветваха ме да си замеря компресията, диагностики и тем подобни, но искам да попитам първо хора с форд, какво да направя.
Преди да влезеш в приключението сервизи, се постарай да локализираш теча, включително и дали е теч!
1. Долей на студен мотор до средата min/max. На загрял мотор виж до къде се е качило. И така няколко пъти.
2. Можеш да сложиш предницата на колата по-ниско. Отваряш капачката на студено и загряваш, докато почне да ти пълни преливника. Форсираш малко. Ако е нужно - доливаш малко. Затваряш и следиш ниво.
3. Оглеждаш много внимателно всички маркучи, съединения, включително радиатора и гарнитурите. Търсиш зеленикави следи. При огледа размествай леко маркучите - някой път правят нацепвания на място под напрежение и избиват само при загрял и работещ двигател.
4. Диагностика в сервиз е обречена кауза, предвид капацитета им! Ако не отидеш с точна диагноза ще смениш половината кола!

След като достигнеш до някакви резултати може да продължим разсъжденията. А може и да няма нужда ;)

GodPetar
потребител
потребител
Мнения: 44
Регистриран: 25 окт 2011, 23:06
Модел на автомобила: Ford Focus 2003 TDCI 74kW, 100PS
Местоположение: Пазарджик
Status: Извън линия

Re: Загуба на антифриз, помощ!!!

Мнение от GodPetar » 24 яну 2012, 13:58

Днес ходих да си купя антифриз (за кой ли път) и мадамата, която продаваше ми каза че доста хора като мен са идвали и проблема е бил напукани маркучи. Пушек от ауспуха няма. Ще пробвам при работещ двигател и загряла кола, дали някъде ще тече. Благодаря за отговорите, ако някой има какво да допълни да не се срамува
Всичко зависи от това, което се намира между двете уши.

MrDgd
потребител
потребител
Мнения: 72
Регистриран: 04 апр 2009, 23:03
Модел на автомобила: Ford focus 1,6TDCI 2009 g
Местоположение: Петрич
Status: Извън линия

Re: Загуба на антифриз, помощ!!!

Мнение от MrDgd » 24 яну 2012, 14:16

GodPetar написа:Днес ходих да си купя антифриз (за кой ли път) и мадамата, която продаваше ми каза че доста хора като мен са идвали и проблема е бил напукани маркучи. Пушек от ауспуха няма. Ще пробвам при работещ двигател и загряла кола, дали някъде ще тече. Благодаря за отговорите, ако някой има какво да допълни да не се срамува
Гледаи хубаво около СКОБИТЕ на марку2ите :idea:

GodPetar
потребител
потребител
Мнения: 44
Регистриран: 25 окт 2011, 23:06
Модел на автомобила: Ford Focus 2003 TDCI 74kW, 100PS
Местоположение: Пазарджик
Status: Извън линия

Re: Загуба на антифриз, помощ!!!

Мнение от GodPetar » 22 фев 2012, 11:57

Гледам, гледам ама като съм кьорав :( не мога да видя нищо, а и толкова и разбирам. Някой да ми препоръча сервиз в Пазрджик, където няма да ме порежат и да ми сменят половината кола, без да има нужда.
Всичко зависи от това, което се намира между двете уши.

men1977
потребител
потребител
Мнения: 175
Регистриран: 15 яну 2011, 01:02
Модел на автомобила: Форд Мондео 1,8 16v zetec , 95г.
Местоположение: Пазарджик
Status: Извън линия

Re: Загуба на антифриз, помощ!!!

Мнение от men1977 » 22 фев 2012, 14:07

Здр. колега ,най после да засека някой градски да пише в този форум,явно сме малко или ни е срам да пишем в тоз форум :lol: ,а и като гледам колегите в останалите градове как си правят срещи редовно,ние от пазарджик сме много лабави,но това е друга тема.Сега по твоя неприятен проблем гледам,че е вече от месец темата ти и не си го решил за жалост :( .А ходил ли си някъде да видят какъв е проблема,то ясно,че 90% от сервизите в бг са с лоша слава,ама като опре ножа в кокала щем нещем и неможем ли да се справим сами ни се налага да ги посетим.Освен,че ти губи антифриз други проблеми има ли с фокуса ,тоест да загрява или някаква неравномерна работа на мотора да си забелязал,защото този проблем действително може да е от спукан маркуч,та до заминала гарнитура или изкривена глава недай си боже.Относно сервиз незнам какво да те посъветвам има един на запад лично не съм ходил,но 1-2 колеги от работата го похвалиха,че работил коректно и са останали доволни дано да е така наистина,та това сервизче се намира малко след "жълтите кафета" само,че от другата страна там има и сервиз за гуми,така че се вижда и е на самия главен път

GodPetar
потребител
потребител
Мнения: 44
Регистриран: 25 окт 2011, 23:06
Модел на автомобила: Ford Focus 2003 TDCI 74kW, 100PS
Местоположение: Пазарджик
Status: Извън линия

Re: Загуба на антифриз, помощ!!!

Мнение от GodPetar » 22 фев 2012, 14:20

Здравей колега,

Най-накрая Пазарджиклия. Колега пиши по-често, че да не чувстваме като на самотен остров Пазарджиклийте. Колкото до цялостната работа на колата, нямам никакви забележки. Върви си нормално, не загрява, сутрин си загрява нормално (с други думи от старата автогара като до търговията, тъкмо започва да духа тополото), но това е нормално. Бях е ззаземил известно време заради гумите, но и доливах антифриз редовно. Направи ми впечатление, че доливам и след 2 дни без да е паля пак няма. Казах си че е съединение, но техника във фирмата не успя да го види. Та ще е карам в някой сервиз пък каквото стане. А колкото до Пазарджиклийте, трбява да започнем и ние да правим някакви срещи.
Всичко зависи от това, което се намира между двете уши.

men1977
потребител
потребител
Мнения: 175
Регистриран: 15 яну 2011, 01:02
Модел на автомобила: Форд Мондео 1,8 16v zetec , 95г.
Местоположение: Пазарджик
Status: Извън линия

Re: Загуба на антифриз, помощ!!!

Мнение от men1977 » 22 фев 2012, 14:34

Ами трябва да се види темата за срещи и да призовем колегите там за срещи и може тая събота или неделя да организираме някоя сбирка _friends_ ,а относно загубата както я описваш,че губи антифриза и без да караш и палиш колата би трябвало да е съединение,гледал ли си маркучите за парното да няма някой хлабав или напукан и да тече вътре в купето вдигни стелките и по възможност мокета и провери пасажерското и шофьорското места да не върви под тях антифризаи да не си забелязал,макар че е малко вероятно,защото би трябвало да усетиш изпаренията,но все пак провери

GodPetar
потребител
потребител
Мнения: 44
Регистриран: 25 окт 2011, 23:06
Модел на автомобила: Ford Focus 2003 TDCI 74kW, 100PS
Местоположение: Пазарджик
Status: Извън линия

Re: Загуба на антифриз, помощ!!!

Мнение от GodPetar » 01 мар 2012, 08:54

Най-накрая го оправих тоя антифриз. Не аз де....сервиза. Беше някаква пластмасова шлауфка или нещо подобно, между главата и термостата и течеше като за световно. Иначе като пари... още ме боли корема, но поне отхвърлих и този проблем. А и като смятам колко антофриз си губех по-принцип, ремонта за 4-5 месеца съм го избил :D
Всичко зависи от това, което се намира между двете уши.

Потребителски аватар
Roy
потребител
потребител
Мнения: 159
Регистриран: 02 юни 2010, 09:33
Модел на автомобила: Ford Puma 1.7 Zetec-S, 1998
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: Загуба на антифриз, помощ!!!

Мнение от Roy » 05 мар 2012, 23:04

GodPetar написа:Здравей колега,

Направи ми впечатление, че доливам и след 2 дни без да е паля пак няма.
Колега, аз имах този проблем на предишния ми форд (Ескорт - не знам дали има значение) като губеше антифриз. Запаля ли колата нямаше течове. Веднъж забелязах че когато колата не работи тогава има теч. След като колата не е работила известно време виж дали е оставила петно на асвалта. При мен теча беше от водната помпа. Надявам се да съм ти помогнал.

П.П. - Не видях последното мнение на колегата че си е отстранил проблема!

Поздрави!
Изображение

Отговори

Върни се в “ДВИГАТЕЛ И ТРАНСМИСИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 42 госта