смяна на автоматик с ръчна

Двигател. Съединител. Скоростна кутия. Главно предаване и диференциал. Мазилна уредба. Изпускателна система.
Потребителски аватар
sharky_ssm
потребител
потребител
Мнения: 83
Регистриран: 01 сеп 2009, 07:54
Модел на автомобила: mondeo 1.8-16v.kombi-93:мондео 2.0-zetek.4x4ghia,комби-95
Status: Извън линия

смяна на автоматик с ръчна

Мнение от sharky_ssm » 14 апр 2012, 12:14

Здравейте, притежавам мондео 1.8, но вече е доста амортизирана и с всички китайски части не е колата която беше, а и финансово ще е много скъпо. Въпросът ми е дали е възможно да се замени автоматична скоростна кутия с ръчна със съединител(там педали,помпи и т.н.), отговарят ли зъбците на скоростите и двигателя. То, че няма да е лесно няма да е, но дали ще си заслужава.

Потребителски аватар
OgiDogi
потребител
потребител
Мнения: 2043
Регистриран: 01 фев 2009, 00:09
Модел на автомобила: Orion 1.6DL '83 -> Mondeo 1.8TDi '97 с газ
Местоположение: Сливен
Status: Извън линия

Re: смяна на автоматик с ръчна

Мнение от OgiDogi » 14 апр 2012, 17:34

sharky_ssm написа:Здравейте, притежавам мондео 1.8, но вече е доста амортизирана и с всички китайски части не е колата която беше, а и финансово ще е много скъпо. Въпросът ми е дали е възможно да се замени автоматична скоростна кутия с ръчна със съединител(там педали,помпи и т.н.), отговарят ли зъбците на скоростите и двигателя. То, че няма да е лесно няма да е, но дали ще си заслужава.
Много се съмнявам, че някой ще се наеме да прави трансплантация или че парите, които ще поиска за подобна процедура, ще ти харесат като цена :)
Дори закрепването на кутията към двигателя и купето да е еднакво, мисля че трябва да сменяш колянов вал, за да сложиш маховик и съединител. Отделно, трябва да се сваля таблото, за да се монтира педал и помпа за съединителя, да се понареже малко, за да се сложи скоростен лост. Включи и цената на скростната кутия, маховик и дискове...
Като цяло - я си остави тази за донор или я пусни на части и си намери нещо, което можеш да си позволиш финансово и ти харесва достатъчно.
Изображение
Ford не боледува - направо умира... примерно след 25 години. :D
ДЕ-РУСИФИКАЦИЯ

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10846
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: смяна на автоматик с ръчна

Мнение от ЯЛТА » 14 апр 2012, 17:48

По лесно е да си купиш друго Мондео за донор, за до 1500 лв. ще намериш, а имаше някъде и автомат даже за продан.
Ето примерно:
http://www.clubford.org/forum/viewtopic ... 85&t=55981
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

Потребителски аватар
OgiDogi
потребител
потребител
Мнения: 2043
Регистриран: 01 фев 2009, 00:09
Модел на автомобила: Orion 1.6DL '83 -> Mondeo 1.8TDi '97 с газ
Местоположение: Сливен
Status: Извън линия

Re: смяна на автоматик с ръчна

Мнение от OgiDogi » 14 апр 2012, 23:08

ЯЛТА написа:... а имаше някъде и автомат даже за продан...[/url]
Например тази, но е по-нова и вероятно няма да стане.
Изображение
Ford не боледува - направо умира... примерно след 25 години. :D
ДЕ-РУСИФИКАЦИЯ

Потребителски аватар
sharky_ssm
потребител
потребител
Мнения: 83
Регистриран: 01 сеп 2009, 07:54
Модел на автомобила: mondeo 1.8-16v.kombi-93:мондео 2.0-zetek.4x4ghia,комби-95
Status: Извън линия

Re: смяна на автоматик с ръчна

Мнение от sharky_ssm » 15 апр 2012, 09:15

То и моята е подобна, но вече нямам сила да правя едни и същи ремонти. Просто по окачването всичко е омекнало и като смениш нещо, след него се разхлопа друго, а и не ми се продава, доста пари съм хвърлил. По съм съгласен да взема някое нов внос тъй като поне окачването, дори и да е правено е правено с качествени части. Докато тук е съвсем друго, преди около 20000 смених тампоните на реактивната щанга като ги закупих от МП, ми тя вече тропа като че ги няма.
А и интервенциите си ги правя сам с помощта на форума и малко друго инфо.
Та поне знам какво му е здраво и какво може да се използва от него, а и баща ми има такова.
Наскоро се борих с раздатката, че е с двойно. Просто при мондеото трябва много търпение и да се свали всичко.

Отговори

Върни се в “ДВИГАТЕЛ И ТРАНСМИСИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 40 госта