Мигане на лампа за подгрев, загуба на мощност Focus 1

Двигател. Съединител. Скоростна кутия. Главно предаване и диференциал. Мазилна уредба. Изпускателна система.
Потребителски аватар
TZahariev
потребител
потребител
Мнения: 97
Регистриран: 29 юни 2011, 01:14
Модел на автомобила: Focus 1.8 TDDI
Местоположение: София
Status: Извън линия

Мигане на лампа за подгрев, загуба на мощност Focus 1

Мнение от TZahariev » 04 юни 2012, 23:29

Здравейте колеги,

Вече година си карам фокуса 1.8 TDDI и досега всичко беше перфектно. Но уикенда пътувах и на извънградско каране изведнъж лампата за подгрев започна да мига, колата моментално започна да губи мощност. Отбих в страни и не на място не реагираше на подаване на газ, но на празен ход си работеше нормално, а лампата продължи да мига. Загасих я и я запалих отново, запали малко трудно въпреки, че беше топла, но лампата не светеше не мигаше. След ден на връщане пак всичко продължаваше да е нормално и изведнъж на магистрала ми направи същия номер и пак след загасяне и палене на двигателя се оправи.

Какъв може да е проблема? Аз предполагам че може да е грешка от педала на газта или пък да ми се е позадръстил нещо горивния филтър. Дайте съвет.
Най-"обичам" сектанти и разбирачи, които побългаряват!

Потребителски аватар
OgiDogi
потребител
потребител
Мнения: 2043
Регистриран: 01 фев 2009, 00:09
Модел на автомобила: Orion 1.6DL '83 -> Mondeo 1.8TDi '97 с газ
Местоположение: Сливен
Status: Извън линия

Re: Мигане на лампа за подгрев, загуба на мощност Focus 1

Мнение от OgiDogi » 05 юни 2012, 06:26

TZahariev написа:Здравейте колеги,

Вече година си карам фокуса 1.8 TDDI и досега всичко беше перфектно. Но уикенда пътувах и на извънградско каране изведнъж лампата за подгрев започна да мига, колата моментално започна да губи мощност. Отбих в страни и не на място не реагираше на подаване на газ, но на празен ход си работеше нормално, а лампата продължи да мига. Загасих я и я запалих отново, запали малко трудно въпреки, че беше топла, но лампата не светеше не мигаше. След ден на връщане пак всичко продължаваше да е нормално и изведнъж на магистрала ми направи същия номер и пак след загасяне и палене на двигателя се оправи.

Какъв може да е проблема? Аз предполагам че може да е грешка от педала на газта или пък да ми се е позадръстил нещо горивния филтър. Дайте съвет.
Отиваш на диагностика и ако има записани грешки с позицията на педала, няма в какво друго да се съмняваш.
Наскоро свалях педала на един такъв Фокус (имаше 3 грешки, свързани с педала), но с почистване и пръскане с WD-40 май се оправи - човекът мина след 10-ина дни да се обади, че няма старите проблеми.
Изображение
Ford не боледува - направо умира... примерно след 25 години. :D
ДЕ-РУСИФИКАЦИЯ

Потребителски аватар
madboy
Администратор
Администратор
Мнения: 7254
Регистриран: 20 юли 2005, 09:59
Модел на автомобила: ex. Fiesta 1.1`86
Ford Ka I coupe
Ford Focus 2.0 mk1
You'll Never Walk Alone!
„Душевно болен, но духовно богат!“ "Морално дезоориентиран."
Местоположение: West Park, Blood green
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Мигане на лампа за подгрев, загуба на мощност Focus 1

Мнение от madboy » 05 юни 2012, 17:26

http://www.clubford.org/forum/viewtopic ... B8#p416981" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.clubford.org/forum/viewtopic ... 8&start=20" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.clubford.org/forum/viewtopic ... B8#p408146" onclick="window.open(this.href);return false;
Изображение Фен на служителите на OMV "Белозем"
Мръсните усти на завистниците са като кофи за боклук - вонящи и винаги отворени.
Парите свършват, глупостите не.

Потребителски аватар
TZahariev
потребител
потребител
Мнения: 97
Регистриран: 29 юни 2011, 01:14
Модел на автомобила: Focus 1.8 TDDI
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Мигане на лампа за подгрев, загуба на мощност Focus 1

Мнение от TZahariev » 05 юни 2012, 18:27

madboy написа:http://www.clubford.org/forum/viewtopic ... B8#p416981" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.clubford.org/forum/viewtopic ... 8&start=20" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.clubford.org/forum/viewtopic ... B8#p408146" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;
Благодаря колега, тези теми съм ги видял, но при мен колата не гасне, напротив роботи си много добре на празен ход и не реагира на подаване на газ.

П.С. Днес вече и на празен ход работи на завишени обороти - между 900 и 1000, което ме навежда на мисълта, че проблема е в педала за газта.
Най-"обичам" сектанти и разбирачи, които побългаряват!

Потребителски аватар
andrean44
потребител
потребител
Мнения: 11
Регистриран: 30 окт 2010, 20:39
Модел на автомобила: focus tddi vagon
Status: Извън линия

Re: Мигане на лампа за подгрев, загуба на мощност Focus 1

Мнение от andrean44 » 22 сеп 2012, 23:16

моята гасне в движение и мига подгрева от каво е не знам после пали :shock: :(:

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10857
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Мигане на лампа за подгрев, загуба на мощност Focus 1

Мнение от ЯЛТА » 22 сеп 2012, 23:24

andrean44 написа:моята гасне в движение и мига подгрева от каво е не знам после пали :shock: :(:
Лоша нафта, задръстен горивен филтър,- това беше при Фокуса на зет ми, същия като твоя. А може и педала на газта да е с поизносени писти, щом гасне в движение.
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

xtremeracer
потребител
потребител
Мнения: 123
Регистриран: 07 юни 2006, 01:23
Модел на автомобила: Focus 1.6 zetec SE 74kW 01г-LPG
Местоположение: софия
Status: Извън линия

Re: Мигане на лампа за подгрев, загуба на мощност Focus 1

Мнение от xtremeracer » 24 сеп 2012, 00:34

Само не почиствай с WD40!Чисти се с разтворител или обезмаслител!Препарат който е мазен не става за електроника, дросели или клапан за празен ход .Прахоляка се лепи моментално и става много по зле затова WD40 е за панти, резби и ключалки ;):
Успех _friends_
Недялко Делчев-София Car FORDrifT
DraG
DownhilL
Drive FORD,feel the Difference

Потребителски аватар
marianski84
потребител
потребител
Мнения: 74
Регистриран: 04 фев 2009, 20:40
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8 TDdi '00
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Мигане на лампа за подгрев, загуба на мощност Focus 1

Мнение от marianski84 » 05 окт 2012, 14:59

TZahariev написа:Здравейте колеги,

Вече година си карам фокуса 1.8 TDDI и досега всичко беше перфектно. Но уикенда пътувах и на извънградско каране изведнъж лампата за подгрев започна да мига, колата моментално започна да губи мощност. Отбих в страни и не на място не реагираше на подаване на газ, но на празен ход си работеше нормално, а лампата продължи да мига. Загасих я и я запалих отново, запали малко трудно въпреки, че беше топла, но лампата не светеше не мигаше. След ден на връщане пак всичко продължаваше да е нормално и изведнъж на магистрала ми направи същия номер и пак след загасяне и палене на двигателя се оправи.

Какъв може да е проблема? Аз предполагам че може да е грешка от педала на газта или пък да ми се е позадръстил нещо горивния филтър. Дайте съвет.
Колега, моя фокус имаше същите "симптоми" като при теб. Не съм ходил на диагностика, прочетох темите във форума, отидох в МФ и им казах да ми го сменят. От тогава всичко е както трябва да е.

Потребителски аватар
TZahariev
потребител
потребител
Мнения: 97
Регистриран: 29 юни 2011, 01:14
Модел на автомобила: Focus 1.8 TDDI
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Мигане на лампа за подгрев, загуба на мощност Focus 1

Мнение от TZahariev » 06 окт 2012, 01:02

Колеги, оказа се съвсем друго нещо - на един от даттичиците на турбото му се беше измъкннал маркуча, който води налягане към него. Голворя за червения маркуч точно където гуменият въздуховод преминава в метален въздуховод към главата на двигателя. Поради това, че маркуча се бепе извадил данните от датчика бяха грешни, двигаеля работи на предварително зададена програма, без активни данни и от време на време при подаване на газ от ниски обороти влизаше в този авариен режи. Просто върнах маркуча, който се беше скъсал леко и извадил на мястото му и всичко се оправи. Благодаря ви за помощта все пак, но за щастие се разминах с по-малкото зло.
Най-"обичам" сектанти и разбирачи, които побългаряват!

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10857
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Мигане на лампа за подгрев, загуба на мощност Focus 1

Мнение от ЯЛТА » 06 окт 2012, 08:37

TZahariev написа:Колеги, оказа се съвсем друго нещо
Направо си е късмет, ето защо човек не трябва да се шашка, а да търси причината внимателно. Браво, сега само газ,- за релакс на душата.
*00143* *00143* *00143*
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

Потребителски аватар
kalata77
потребител
потребител
Мнения: 34
Регистриран: 18 окт 2012, 09:12
Модел на автомобила: focus
Status: Извън линия

Re: Мигане на лампа за подгрев, загуба на мощност Focus 1

Мнение от kalata77 » 23 окт 2012, 15:40

подобен проблем имах и аз.отивам в сервиз и като се започна с едни суми направо .............ама след като изслушах логиката и обявените цифри на майстора му викам,че не съм сменял филтър от 1 година.сменихме го и сега за дребни стотинки съм номер 1 по пътя.а филтъра като го отворихме ме хвана срам..........хихихих

Отговори

Върни се в “ДВИГАТЕЛ И ТРАНСМИСИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 51 госта