Страница 1 от 2
Смъкване на глава на RS2000 4х4
Публикувано: 26 юли 2012, 15:08
от Jamari0
Колеги имам 1 питане... тъй като си оставих колата при 1 човек да види за какво става на въпрос ми се обажда вчера и ми казва, че главата неможела да се махне защото колата била 4х4 и всичко било много натрупано А затова трябвало да се изкарва целия двигател от коша..
Бих искал да помоля ако може някой с такава кола или човек, който се е сблъсквал с такъв проблем ТОЧНО на ТОЗИ МОДЕЛ Ескорт РС2000 4х4 96г. да изрази своето мнение!!
Много ще съм ви благодарен!!
Re: Смъкване на глава на RS2000 4х4
Публикувано: 26 юли 2012, 15:24
от opex
Така е, на 4х4 главата е заварена между диференциала на задния мост и купето и трябва да се свали предното стъкло и антената за да се получи

Re: Смъкване на глава на RS2000 4х4
Публикувано: 26 юли 2012, 15:29
от Jamari0
opex написа:Така е, на 4х4 главата е заварена между диференциала на задния мост и купето и трябва да се свали предното стъкло и антената за да се получи

Тоест с 2 думи не се пробва майстора да ме заварти, че да ми вземе повече пари за труд, а ми казва как трябва да станат нещата.
Благодаря ти колега за супер бързия отговор.
Re: Смъкване на глава на RS2000 4х4
Публикувано: 26 юли 2012, 17:04
от KOss
opex написа:Така е, на 4х4 главата е заварена между диференциала на задния мост и купето и трябва да се свали предното стъкло и антената за да се получи

Ако Сатурн е изравнен с Плевен и имаш 2 пресни яйца може и да минеш без сваляне на предното стъкло.
Re: Смъкване на глава на RS2000 4х4
Публикувано: 26 юли 2012, 17:20
от opex
Re: Смъкване на глава на RS2000 4х4
Публикувано: 28 юли 2012, 11:58
от Jamari0
Ами колеги този майстор ми го препоръчаха... казаха ми че се е занимавал с РС-и и то не 1......
Re: Смъкване на глава на RS2000 4х4
Публикувано: 28 юли 2012, 16:57
от opex
Ми брат как тогава твоя няма как да стане, защото било много нагъчкано

този мотор само на едно купе се слага... Или той ги приема само готови свалени

Не се ядосвай (ако се), аз просто съдя по наличната информация

Re: Смъкване на глава на RS2000 4х4
Публикувано: 29 юли 2012, 11:47
от deathstorm
Jamari0 написа:Ами колеги този майстор ми го препоръчаха... казаха ми че се е занимавал с РС-и и то не 1......
Аз се чудя защо толкова трудно се намира читав RS, то било щото тоя майстор ги "оправя"

Re: Смъкване на глава на RS2000 4х4
Публикувано: 31 юли 2012, 00:48
от peigera
Колега това че е 4х4 няма нищо общо с главата имал съм и 4х4 сега имам само с предно и трябва да ти кажа че разликата им е от доло а не горе при главата. Колата е много натъпкана по принцип понеже мотора идва голям за този кош в който е наврян но се вади глава без да е нужно да се сваля целия мотор . Отварял съм RS2000 и на двата ми RS2000 основните ремонти сам съм си ги правил. По усложнено е ако има климатик. Тогава без да свалиш двата радиатора не става. Ако имаш въпроси питай на ТИ съм. Който и да ти го прави трябва МНОГО ВНИМАТЕЛНО да огледа после всеки маркуч, всеки кабел от къде минава защото мястото е прекалено малко и частите си имат ТОЧНО ОПРЕДЕЛЕНИ места ако реши да прекара маркуч или кабел от другаде е МНОГО вероятно след това да имаш неприятности. Следвайте заводското изпълнение не творете на своя глава колата е скъпа като поддръжка
Re: Смъкване на глава на RS2000 4х4
Публикувано: 31 юли 2012, 08:05
от Jamari0
peigera написа:Колега това че е 4х4 няма нищо общо с главата имал съм и 4х4 сега имам само с предно и трябва да ти кажа че разликата им е от доло а не горе при главата. Колата е много натъпкана по принцип понеже мотора идва голям за този кош в който е наврян но се вади глава без да е нужно да се сваля целия мотор . Отварял съм RS2000 и на двата ми RS2000 основните ремонти сам съм си ги правил. По усложнено е ако има климатик. Тогава без да свалиш двата радиатора не става. Ако имаш въпроси питай на ТИ съм. Който и да ти го прави трябва МНОГО ВНИМАТЕЛНО да огледа после всеки маркуч, всеки кабел от къде минава защото мястото е прекалено малко и частите си имат ТОЧНО ОПРЕДЕЛЕНИ места ако реши да прекара маркуч или кабел от другаде е МНОГО вероятно след това да имаш неприятности. Следвайте заводското изпълнение не творете на своя глава колата е скъпа като поддръжка
Ами колега мойта е с климатик.. ся да разбирам че човека иска да си направи някой лев от мене... аз лично искам колата ми да стане като хората, а не по бързата процедура...
Re: Смъкване на глава на RS2000 4х4
Публикувано: 31 юли 2012, 10:27
от ЯЛТА
Jamari0 написа:
ся да разбирам че човека иска да си направи някой лев от мене
Колега не се ядосвай, винаги когато отидем в сервиз, някой печели на наш гръб и не би било по друг начин. От където хи да го погледнеш клиента е на загуба, защото дава повече от колкото има.
За това съм доволен от качествен труд, въпреки изтънелия джоб.
Къде са ни Жигулитееееее.
Re: Смъкване на глава на RS2000 4х4
Публикувано: 31 юли 2012, 12:13
от peigera
Ами тъка е колега но виж някой който е правел такава кола и има опит с нея. Мога да помогна по този въпрос и да те насоча. Гледам си от Варна. Поради каква причина искаш да сваляш главата и да е пилиш? Ако е за това което си мисля мога и по този въпрос да ти помогна и да получиш по добър резултат от това да пилиш глава и с МНОГО ПО МАЛКО ПАРИ . Пиленето на главата те ангажира да караш с високо октанов бензин ако искаш да имаш надежден мотор за по дълго време. Това да не е един черен РС2000 96г. който съвсем на скоро се продаваше.
Re: Смъкване на глава на RS2000 4х4
Публикувано: 01 авг 2012, 09:01
от Jamari0
peigera написа:Ами тъка е колега но виж някой който е правел такава кола и има опит с нея. Мога да помогна по този въпрос и да те насоча. Гледам си от Варна. Поради каква причина искаш да сваляш главата и да е пилиш? Ако е за това което си мисля мога и по този въпрос да ти помогна и да получиш по добър резултат от това да пилиш глава и с МНОГО ПО МАЛКО ПАРИ . Пиленето на главата те ангажира да караш с високо октанов бензин ако искаш да имаш надежден мотор за по дълго време. Това да не е един черен РС2000 96г. който съвсем на скоро се продаваше.
Да същия:
http://www.clubford.org/forum/viewtopic ... 39&t=57617" onclick="window.open(this.href);return false;
Причината поради която се отваря мотора е че още на първия ден от както купих колата си замина буксата на перката на радиатора... и тръгна да загрява колата извън града и това беше... не искаше да запали повече и я оставих в сервиза.....
А и най-тъпото беше, че човека от който купих колата ми каза за проблема с буксата, но когато прехвърлихме колата беше петък слетобяд и нямаше къде да оставя колата да я оправят...
Re: Смъкване на глава на RS2000 4х4
Публикувано: 01 авг 2012, 18:08
от cvetan.cenkov
И какво ще ти свалят главата затова че не пали Колко я прегря до каква температура мотора затегна ли Ако не е смесила водата и маслото търси причината другаде за това дето не пали а не сваляи главата
Re: Смъкване на глава на RS2000 4х4
Публикувано: 02 авг 2012, 08:53
от Jamari0
За съжаление е смесила вода с масло... затова се отваря главата... на 3-ти и 4-ти цилиндър няма компресия..
Не я оставих да прегрее зверската, видях я в момента в който почна да качва температурата, дори не влезе в червената зона..
Re: Смъкване на глава на RS2000 4х4
Публикувано: 02 авг 2012, 09:16
от ЯЛТА
Jamari0 написа:
Не я оставих да прегрее зверската, видях я в момента в който почна да качва температурата, дори не влезе в червената зона..
Като загрее примерно 100 гр., и се загаси двигателя,- автоматично се повишава температурата на мотора с още 10- 15 градуса.
За това АКО е възможно веднага се долива охлаждаща течност или вода, до като поохлади, а след това се гаси мотора. За съжаление не винаги е възможна тази операция.
Успех.
Re: Смъкване на глава на RS2000 4х4
Публикувано: 02 авг 2012, 14:44
от Jamari0
ЯЛТА написа:Jamari0 написа:
Не я оставих да прегрее зверската, видях я в момента в който почна да качва температурата, дори не влезе в червената зона..
Като загрее примерно 100 гр., и се загаси двигателя,- автоматично се повишава температурата на мотора с още 10- 15 градуса.
За това АКО е възможно веднага се долива охлаждаща течност или вода, до като поохлади, а след това се гаси мотора. За съжаление не винаги е възможна тази операция.
Успех.
Доста си прав колега ... а и аз закъсах точно преди заведението "5ти километър" посока Шумен
Re: Смъкване на глава на RS2000 4х4
Публикувано: 02 авг 2012, 17:49
от peigera
Ами колега какво да ти кажа освен да ми го продадеш

. Така . Глава не се сваля кой знае колко трудно или иначе казано аз сам си е свалям за около час, час и малко в смисъл когато правих основен ремонт на моя РС2000 шлайфах блок, нови по големи бутала и така нататък когато сглобявах мотора вече беше станало 3 посреднош и съм забравил да затегна двата болта на разпределителните валове и затворих мотора. След 400км. пробег колата удари 6 клапана и за един ден свалих глава, набавих си всички клапани включително и нов обтегач на веригата (ЗАДЪЛЖИТЕЛНО НОВ ) НИКАКВИ ТАКИВА АЗ МОГА ДА ГО ЗАТВОРЯ И ТАКА НАТАТЪК. Препасвах клапаните (новите другите ги бях направил като беше свалена главата) и сглобих колата. Това ми отне около 6 часа имайки в предвид, че доста се забавих с намирането на клапани понеже първоначално ми бяха дали други а не за моята и ги връщах. Така, че не е кой знае каква философия да се свали главата. Ако имаш интерес ще ти опиша стъпка по стъпка как се прави.
Re: Смъкване на глава на RS2000 4х4
Публикувано: 06 авг 2012, 08:43
от Jamari0
peigera написа:Ами колега какво да ти кажа освен да ми го продадеш

. Така . Глава не се сваля кой знае колко трудно или иначе казано аз сам си е свалям за около час, час и малко в смисъл когато правих основен ремонт на моя РС2000 шлайфах блок, нови по големи бутала и така нататък когато сглобявах мотора вече беше станало 3 посреднош и съм забравил да затегна двата болта на разпределителните валове и затворих мотора. След 400км. пробег колата удари 6 клапана и за един ден свалих глава, набавих си всички клапани включително и нов обтегач на веригата (ЗАДЪЛЖИТЕЛНО НОВ ) НИКАКВИ ТАКИВА АЗ МОГА ДА ГО ЗАТВОРЯ И ТАКА НАТАТЪК. Препасвах клапаните (новите другите ги бях направил като беше свалена главата) и сглобих колата. Това ми отне около 6 часа имайки в предвид, че доста се забавих с намирането на клапани понеже първоначално ми бяха дали други а не за моята и ги връщах. Така, че не е кой знае каква философия да се свали главата. Ако имаш интерес ще ти опиша стъпка по стъпка как се прави.
Колега много ще съм ти благодарен ако ми опишеш стъпките, защото много искам да му обясня малко на "майстора", а и все пак искам да знам как стоят нещата с двигателя за собствен интерес

Re: Смъкване на глава на RS2000 4х4
Публикувано: 06 авг 2012, 11:03
от HACKO
Какво да му обясняваш, глава се сваля по един и същ начин на всички мотори, ако не знае как и трябва клиентите да му обясняват........
Ето на това чудо (3.0 V6), няма как да му се свалят главите без да се свали мотора (не знам даже как се сменят дори свещите без да се свали мотора), ама на малък редови напречно разположен мотор.
