Вибрации Форд фокус ТДДИ

Двигател. Съединител. Скоростна кутия. Главно предаване и диференциал. Мазилна уредба. Изпускателна система.
vadimv86
потребител
потребител
Мнения: 3
Регистриран: 06 апр 2013, 17:32
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8 tdci
Status: Извън линия

Re: Вибрации Форд фокус ТДДИ

Мнение от vadimv86 » 07 апр 2013, 17:25

ЯЛТА написа:Дюзи,- 4 броя

Благодаря за идея! :)
Първо това е нереално скъпо :) второто... аз правих диагностика ну дюзи. Свалих ги и тествал ги на стенда. Всички работят нормално. И расход нормален.

encho.
потребител
потребител
Мнения: 57
Регистриран: 04 авг 2008, 22:19
Модел на автомобила: Форд-фокус
Местоположение: Силистра
Status: Извън линия

Re: Вибрации Форд фокус ТДДИ

Мнение от encho. » 07 апр 2013, 19:29

bo_b_i написа:
encho. написа:
bo_b_i написа:Здравейте,същия проблем имам и аз, вибрации на празен ход./около 800об./Тресе се цялото купе.Двигателя работи равномерно не мени оборти,при 1000об.и нагоре вибрациите значително намаляват,почти не се усещат.Дали проблема е в тампоните или има и нещо друго според вас.
Най вероятно е тампон.След като смених,при мен масленият тампон и вибрацията изчезна.Но има още два тампона.
Здравейте,днес смених масленият тампон и вибрацията се увеличи.Да има някой идея защо се увеличиха вибрациите.
Здравей,провери другите два тампона.Провери си и демпферната шайба на коляновия вал.

vadimv86
потребител
потребител
Мнения: 3
Регистриран: 06 апр 2013, 17:32
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8 tdci
Status: Извън линия

Re: Вибрации Форд фокус ТДДИ

Мнение от vadimv86 » 07 апр 2013, 22:42

encho. написа:Здравейте,днес смених масленият тампон и вибрацията се увеличи.Да има някой идея защо се увеличиха вибрациите.
Това става заради не правилно слагане на тампон.
Тампон има своето място... понякога специалисти ги слагат през едно място. Провери дали тамплнът е сложен правилно.
Относно демферна шайба... аз я смених и тя ми струваше 140 евро в Румъния. Искам да кажа че нямах промени в вибрация след сменяне.

bo_b_i
потребител
потребител
Мнения: 5
Регистриран: 04 авг 2008, 16:48
Модел на автомобила: fiesta
Status: Извън линия

Re: Вибрации Форд фокус ТДДИ

Мнение от bo_b_i » 13 апр 2013, 08:40

vadimv86 написа:
encho. написа:Здравейте,днес смених масленият тампон и вибрацията се увеличи.Да има някой идея защо се увеличиха вибрациите.
Това става заради не правилно слагане на тампон.
Тампон има своето място... понякога специалисти ги слагат през едно място. Провери дали тамплнът е сложен правилно.
Относно демферна шайба... аз я смених и тя ми струваше 140 евро в Румъния. Искам да кажа че нямах промени в вибрация след сменяне.
Как да го проверя дали е сложен правилно.

bo_b_i
потребител
потребител
Мнения: 5
Регистриран: 04 авг 2008, 16:48
Модел на автомобила: fiesta
Status: Извън линия

Re: Вибрации Форд фокус ТДДИ

Мнение от bo_b_i » 14 апр 2013, 16:50

bo_b_i написа:
vadimv86 написа:
encho. написа:Здравейте,днес смених масленият тампон и вибрацията се увеличи.Да има някой идея защо се увеличиха вибрациите.
Това става заради не правилно слагане на тампон.
Тампон има своето място... понякога специалисти ги слагат през едно място. Провери дали тамплнът е сложен правилно.
Относно демферна шайба... аз я смених и тя ми струваше 140 евро в Румъния. Искам да кажа че нямах промени в вибрация след сменяне.
Как да го проверя дали е сложен правилно.
Здравей,проблема се реши със смяната на тампона,който е отзад на двигателя.

Потребителски аватар
entropia
потребител
потребител
Мнения: 10
Регистриран: 17 дек 2009, 17:37
Модел на автомобила: Kuga 1.5 TDCI 120 hp, Focus III 1.0 EcoBoost (100hp) Hatchback
Местоположение: Пловдив
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Вибрации Форд фокус ТДДИ

Мнение от entropia » 20 апр 2013, 23:51

Моят Фокус е 1,8 ТДСИ също имах вибрация особено в диапазона от 1200 до към 1600 оборота, много неприятен резонанс се получаваше в купето. Проверих тампоните, мина време не повече от седмица и забелязах, че като позагрее колата се появи едно леко чаткане. С майстора ми решихме, че е заминал маховика, въпреки, че нямаше по характерно дрънкане и притрисането при тръгване по стръмен път. Оказа се че маховика е заминал, двата раздвижни диска са блокирали един към друг , като вече въртенето не е кръгово а леко елипсовидно от което се получаваше неприятната вибрация и резонанс. Истински късмет, че пружините по маховика не са се разхвърчали и да повредят съединителя и стартера.

anton76
потребител
потребител
Мнения: 30
Регистриран: 10 юли 2012, 22:36
Модел на автомобила: ford fokus 1.8 ТДДИ
Местоположение: Поморие
Status: Извън линия

Re: Вибрации Форд фокус ТДДИ

Мнение от anton76 » 28 юли 2013, 10:17

Здравейте .Да напиша и аз моя краи с тази сага вибрациите.След 6 месеца борба ,всякакви маистори още повече мнения и предположения от дюзи ,комресия,маховик,помпа и мноооого други .Наи накрая ме излушаха и сменихме всичките тампони по двигателя те са 3.Сега няма и помен от вибрации и резонанс колата върви гладко .И всичко това благодарение на форума ,хората ,мненията .БЛАГОДАРЯ ВИ . И дано повече нямам проблеми ...

Потребителски аватар
k0kicha91
потребител
потребител
Мнения: 167
Регистриран: 25 окт 2013, 20:29
Модел на автомобила: Ford Focus Mk1 1.8 TDDI
Местоположение: Варна
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Вибрации Форд фокус ТДДИ

Мнение от k0kicha91 » 31 май 2014, 23:07

Аз също имам проблем с вибрациите и всеки ден се дразня все повече и повече от тоя звук.... трепери ми таблото, кората на вратата, волана... като отворя прозореца - стъклото се тресе....Вибрациите изчезват, ако съм настъпал постоянно газта и карам с над 2200 оборота, но това означава постоянно стъпка, което няма как да стане. Имам и проблем с бял пушек при студен мотор сутринта, но за него съм пуснал друга тема ( Много пуши при палене)

Ето и клиповете на вибрациите! (Най-добре се чуват на слушалки) Вибрациите са това жужене, което се чува.

https://www.youtube.com/watch?v=tlocvLRaOKE

https://www.youtube.com/watch?v=VJ6M7irlGuE
[img]http://prikachi.com/images/666/7539666R.jpg[/img]
[br][/br]
[b]Бог на небето - Форд на шосето![/b]

sparky_
потребител
потребител
Мнения: 172
Регистриран: 05 юли 2010, 20:00
Модел на автомобила: ford focus 1.8 TDdi
Status: Извън линия

Re: Вибрации Форд фокус ТДДИ

Мнение от sparky_ » 17 сеп 2015, 09:24

Здравейте колеги,
И аз имам вибрации между 1300 до 1600 оборота. Набедил съм маховика за тях. Но имам и едно причукване при подаване и отнемане на газ. Дали е тампон или маховик?

Потребителски аватар
Doin
потребител
потребител
Мнения: 1817
Регистриран: 13 мар 2009, 23:18
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8 TDdi Ghia '00
Местоположение: Слатина, София
Status: Извън линия

Re: Вибрации Форд фокус ТДДИ

Мнение от Doin » 17 сеп 2015, 10:13

Вземаш един помощник, на ръчна да потегли напред назад, а ти да гледаш дали двигателя "плува" в коша, така ще видиш тампон.

Отговори

Върни се в “ДВИГАТЕЛ И ТРАНСМИСИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 82 госта