Прискърцване при подаване на газ между 1200-1500 оборота

Двигател. Съединител. Скоростна кутия. Главно предаване и диференциал. Мазилна уредба. Изпускателна система.
kenanoff
потребител
потребител
Мнения: 34
Регистриран: 24 ное 2005, 12:26
Модел на автомобила: Focus 1, 2005, 1.4
Местоположение: София
Status: Извън линия

Прискърцване при подаване на газ между 1200-1500 оборота

Мнение от kenanoff » 14 ное 2006, 13:14

Здравейте,
От около месец се появи следния проблем (не знам дали е сериозен): При студен двигател, при леко подаване на газ (то аз по принцип не натискам много така или иначе) между 1100-1200 и 1500 оборота се чува странно прискърцване откъм двигателя, вдясно (гледано откъм шофьора).
Поразчетох тук с търсачката, в тази тема и по-точно това мнение (щях да отговоря там, но темата е заключена):
При мен има подобно скърцане като подадеш леко газ между 1000-1500 об. се чува. Според един познат било от лагер на хидравличната помпа. Това скърцане го имам откак я взех. Малко неприятно ама засега така я карам.
Моя проблем звучи идентичен май. Та да питам, дали се знае причината? От друга страна колата ми е нова и е в "ограничената" (каквото и да значи това) гаранция и мога да я закарам в МП да я погледнат.
Проблема е че това изчезва след като загрее двигателя (1-2 мин. след като се вдигне индикатора за маслото) и ще е трудно да го демонстрирам на място.
От друга страна като е студено времето особено, скърца доста силно и се притеснявам.
Идеи?

Bakara
потребител
потребител
Мнения: 87
Регистриран: 18 фев 2005, 14:19
Модел на автомобила: Ford fiesta
Местоположение: sofia
Status: Извън линия

Мнение от Bakara » 14 ное 2006, 14:31

Дали не е ремък, виж добре дали е натегнат, прискърцване и ли присвирване. Ако е лагер на алтернатор може да разбереш, като вкючиш всички ел. косуматори(фарове,вентилатори, подгреватели) за да го натовариш, ако е лагер ще се разбереш по шума, повярвай ми. Ако е хидравлична помпа, би трябвало да се усеща при пълно завъртане на волата

kenanoff
потребител
потребител
Мнения: 34
Регистриран: 24 ное 2005, 12:26
Модел на автомобила: Focus 1, 2005, 1.4
Местоположение: София
Status: Извън линия

Мнение от kenanoff » 16 ное 2006, 11:38

Кажи по-подробно за пълното завъртане на волана. Струва ми се като завъртя напълно има някакво "бълбукане", което преди го нямаше.

Има ли смисъл да ходя на сервиз в МП? Дали ще разберат нещо или ще ме отсвирят като "незначителен"?

btw, струва ми се че проблема ми е сходен с този

Потребителски аватар
demiro
потребител
потребител
Мнения: 1210
Регистриран: 17 мар 2005, 00:36
Модел на автомобила: голяма печка :)
Местоположение: Около В.Търново :)
Status: Извън линия

Мнение от demiro » 17 ное 2006, 10:09

...а може и катализатора да се е отлепил вече и да придрънква,гледам колата нова,но това не е гаранция :roll: На колко километра е,пък и тия фалшиви горива? :wink:
Изображение

kenanoff
потребител
потребител
Мнения: 34
Регистриран: 24 ное 2005, 12:26
Модел на автомобила: Focus 1, 2005, 1.4
Местоположение: София
Status: Извън линия

Мнение от kenanoff » 20 ное 2006, 12:09

Ами на 17000 километра съм. Малко са. И точно заради многото причини питам, да не ида в сервиза и там да почнат да ми сменят едно, после друго, да ме одрусат хубаво и нищо да не се промени.

Каквото такова, днес си записах час в МП.

Отговори

Върни се в “ДВИГАТЕЛ И ТРАНСМИСИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 63 госта