Странен шум

Двигател. Съединител. Скоростна кутия. Главно предаване и диференциал. Мазилна уредба. Изпускателна система.
rosoner
потребител
потребител
Мнения: 24
Регистриран: 17 май 2012, 22:48
Модел на автомобила: Ford Focus
Status: Извън линия

Странен шум

Мнение от rosoner » 25 май 2014, 16:27

Здравейте колеги ! Искам да попитам дали някой се е сблъсквал с нещо подобно , защото лично аз не съм срещал оплаквания на хора съвпадащи с моето. Та нещото което възникна и го наблюдавам от скоро е ,че когато колата е студена (т.е. не е карана няколко часа или денонощие) при запалване се чува за 1-2 секунди как все едно в двигателя карантиите работят на сухо. След няма и 2 секунди се оправя.... Викам си ,че може да е намаляло маслото (въпреки ,че и преди съм карал други коли с масло на минимум и никога не се е чувало това) та реших да го проверя. Стои си както преди 7 000 км когато го смених. Чудя се , да не би да има някаква маслена помпа която почва да умира и не иска да го раздвижи в началото. Колата е форд фокус 2000 тди 1.8 . А относно след като се скрие шума.... коша си върви добре , не гори масло и всичко си е както преди ... просто тия начални чукания много ме озадачиха . Ако някой има идея какво може да е бих бил благодарен да драсне някой ред. :))) ;):

Потребителски аватар
Doin
потребител
потребител
Мнения: 1817
Регистриран: 13 мар 2009, 23:18
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8 TDdi Ghia '00
Местоположение: Слатина, София
Status: Извън линия

Re: Странен шум

Мнение от Doin » 26 май 2014, 09:18

А масления ти филтър как е?
Макар, че вероятността при смяната на маслото и новия да е с калпава клапа е малка, то симптомите съвпадат - при покой клапата изпуска, маслото слиза в картера и при палене първо пълни филтъра.

rosoner
потребител
потребител
Мнения: 24
Регистриран: 17 май 2012, 22:48
Модел на автомобила: Ford Focus
Status: Извън линия

Re: Странен шум

Мнение от rosoner » 26 май 2014, 20:05

Ами не съм го гледал. Тази седмица ще сменя маслото ... преди бях с 10W40 сега ми наляха 5W40 и почвам да си мисля ,че и това може да е. Миналото лято ми направи впечатление ,че още на следващия ден ми го направи това и сега от 2-3 дена от както се стопли доста времето , пак започна. Сутрин е добре.... става след като я напече слънцето или след като е карана и се е стоплило. Консултирах се с майстор , който също залага основно на маслото , или на някакъв повдигач ... но без да пробвам с друго масло , няма как да разбера. Дано ако то е причината , да не е направило беля за 5 к километра (не са 7 както в началото споменах , днес погледнах) . Благодаря за отговора , Колега !!!

Jimmy Raynor
потребител
потребител
Мнения: 1
Регистриран: 03 сеп 2018, 14:36
Местоположение: Шумен
Status: Извън линия

Re: Странен шум

Мнение от Jimmy Raynor » 03 сеп 2018, 14:43

Здравейте , имам абсолютно същия проблем ... смених масления филтър и пак трака при първо палене.
Някой има ли идея ? Започва да ме притеснява.

Отговори

Върни се в “ДВИГАТЕЛ И ТРАНСМИСИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 42 госта