Ford Focus 1.6 16v zetec-s Проблем с разхода

Двигател. Съединител. Скоростна кутия. Главно предаване и диференциал. Мазилна уредба. Изпускателна система.
IvoMatuski
потребител
потребител
Мнения: 1
Регистриран: 28 юни 2014, 18:26
Модел на автомобила: FOCUS
Status: Извън линия

Ford Focus 1.6 16v zetec-s Проблем с разхода

Мнение от IvoMatuski » 28 юни 2014, 19:43

Здравейте Колеги !!!
Имам проблем с разхода на колата
колата е форд фокус 99г 1.6 16в 101к.с. газ/бензин
от два месеца някъде вдигна разхода на газ от 8.5 на 11 и разхода на бензин от 7 на 15 започна да не ускорява както трябва даже направо е трагедия в сравнение с преди, от време на време придърпва но не го прави всеки път и го прави между 1200 и 2000 оборота какво ли не правих чистих дросела, дебитомера, кабели,свещите сменявах и нищо днес обаче забелязах ,че под всмукателните тръби има едни вакум маркучета те са три на брои и са свързани с тройник едното идва от лявата страна на главата другото от дясната а третото по средата се спуска на доло и има едно клапанче на него и когато запаля колата маркучето дето идва от дясната страна се свива все едно си го стиснал с клещи.Реших да ги сменя тези маркучета свалих ги, това от лявата страна беше доста напукано, другото от дясната дето се свиваше беше доста омекнало и изгоряло отвътре ,а третото с клапанчето на него изглежда здраво.Смених двете маркучета напуканото и изгорялото другото не го смених защото нямаше в магазина и си беше здраво, монтирах ги и когато запалих колата двете маркучета дето ги бях сменил си стояха нормално а това старото дето има клапан на него то се беше свило.Моля ви кажете това нормално ли е и ако не е, от него може ли да ми прави такива проблеми и естествено къде да търся проблема за това свиване.Благодаря ви предварително дано да сам се изразил правилно и ако нещо не сте ме разбрали питайте

Отговори

Върни се в “ДВИГАТЕЛ И ТРАНСМИСИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 61 госта