Ford Focus 1.4 МК1 прекъсва, не форсира на бензин

Двигател. Съединител. Скоростна кутия. Главно предаване и диференциал. Мазилна уредба. Изпускателна система.
Потребителски аватар
Lancer
потребител
потребител
Мнения: 366
Регистриран: 07 окт 2012, 06:06
Модел на автомобила: Ford Focus '99
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Ford Focus 1.4 МК1 прекъсва, не форсира на бензин

Мнение от Lancer » 10 ное 2014, 20:10

Успях да и отделя половин час днес, газовите инжектори си потракват колективно, което не е от най-хубавите музики за джоба. Свалих ги и ги почистих, мисля да ги сменя и четирите и да го съчетая със смяна филтър, поне 2 бяха със затруднена работа от зацапване с черен прах от газта. Пружинката на единия инжектор просто беше смачкана вътре в клапана, така и не излезе от вътре. След това почистване определено стана по-пъргава на газ. За другото ще видя как ще е след смяна свещи.
Сокол скитник

Потребителски аватар
ptashkov
потребител
потребител
Мнения: 87
Регистриран: 15 авг 2006, 14:20
Модел на автомобила: Fiesta 1.25 Бензин 2009 г.
Местоположение: Русе
Status: Извън линия

Re: Ford Focus 1.4 МК1 прекъсва, не форсира на бензин

Мнение от ptashkov » 26 ное 2014, 10:12

И аз имам абсолютно същият проблем като твоя колега, само , че моят двигател е 1.6, 1999 г. Като я запаля студена на бензин не иска да се форсира, при натискане на педала на газта изобщо не реагира, а при по-плавно подаване на газ се замисля много. Едва ако успее да премине 1800-2000 оборота се форсира, но докато не падне отново на 1100-1200 и пак същото. Загрее ли да обърне на газ и проблемите изчезват, но като я обърна отново на бензин както е загряла има едно заглъхване на ниските, след което няма проблем над 2000 оборота. Правих и диагностика и нищо не показа, всичко си беше наред. Бензинът е на около седмица. Парадоксът е, че като изключа акумулатора и след това около месец го няма този проблем, при което малко по малко пак се връща горната ситуация. Сменях свещи, бобина, кабели все същото си е. Дублирах дебитомера от работеща кола-пак същото. Почистих стъпковото моторче и след това откачих и акумулатора и колата беше добре за около 1 месец и сега пак е същото. Дали това стъпково моторче може да ми прави тези мизерии?

Потребителски аватар
dragonn2
потребител
потребител
Мнения: 475
Регистриран: 10 ное 2014, 12:09
Модел на автомобила: 2001 Ford Focus 1.6 16v / 2007 Ford Fusion 1.6 16v / 2004 Toyota RAV4 D4D
Местоположение: sofia/samokov
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Ford Focus 1.4 МК1 прекъсва, не форсира на бензин

Мнение от dragonn2 » 26 ное 2014, 10:17

По-добре изчакай пак да се "влоши" проблема и я откарай на диагностика. Гаранция има записани грешки и може да те насочат, или поне напиши тук какви са.
ПП. Не е трябвало да сменяваш части на принципа на налучкването. Като виждаш резултат нулев - проблема си стои.
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
paci
Модератор
Модератор
Мнения: 7883
Регистриран: 18 яну 2005, 07:52
Модел на автомобила: Fiesta MK4 Zetec-S 1.4 16V 90 коня
Местоположение: Плевен
Status: Извън линия

Re: Ford Focus 1.4 МК1 прекъсва, не форсира на бензин

Мнение от paci » 26 ное 2014, 11:00

ptashkov написа:...
При тебе ми се струва, че имаш проблем с настройките на газ.
Има голяма разлика м/у газ и бензин.
Като караш на газ се е адаптирала към газовите настройки и като я запалиш студена на бензин се чуди какво да прави, защото няма нищо общо това което помни с това което се случва.
Покарай я на бензин, изгаси я и я остави така за през нощта. Запали на другия ден и ела кажи как е.

Потребителски аватар
madboy
Администратор
Администратор
Мнения: 7254
Регистриран: 20 юли 2005, 09:59
Модел на автомобила: ex. Fiesta 1.1`86
Ford Ka I coupe
Ford Focus 2.0 mk1
You'll Never Walk Alone!
„Душевно болен, но духовно богат!“ "Морално дезоориентиран."
Местоположение: West Park, Blood green
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Ford Focus 1.4 МК1 прекъсва, не форсира на бензин

Мнение от madboy » 26 ное 2014, 15:05

ptashkov, с ГИ ли си? Ако е така, газовите инжектори са сдали багажа, или е някаква тотално сбъркана настройката на газовата.
Ако си рейка Rail, вземи я хвърли, където не минават хора, или отиваш да ти я рециклират, или слагаш нещо по-издръжливо.
Изображение Фен на служителите на OMV "Белозем"
Мръсните усти на завистниците са като кофи за боклук - вонящи и винаги отворени.
Парите свършват, глупостите не.

Потребителски аватар
ptashkov
потребител
потребител
Мнения: 87
Регистриран: 15 авг 2006, 14:20
Модел на автомобила: Fiesta 1.25 Бензин 2009 г.
Местоположение: Русе
Status: Извън линия

Re: Ford Focus 1.4 МК1 прекъсва, не форсира на бензин

Мнение от ptashkov » 26 ное 2014, 16:51

Да, колега с ГИ съм. Ако са сдали багажа газовите инжектори, защо като изключа акумулатора след това около месец и половина нямам никакви проблеми. Не трябва ли ако са заминали да се запазва същото положение след рестарт на компютъра? По какво мога да ги разпозная дали са заминали?

Потребителски аватар
Lancer
потребител
потребител
Мнения: 366
Регистриран: 07 окт 2012, 06:06
Модел на автомобила: Ford Focus '99
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Ford Focus 1.4 МК1 прекъсва, не форсира на бензин

Мнение от Lancer » 29 ное 2014, 12:29

... Дори това, че смених двете гърнета не реши нещата... мътните го взели. :)

Така, замотах се с развитието, работа, липса на време, не, че не ми остана време за глупости, та пръснах гърнетата.
Мотах се с разкачането на акумулатора, заради кода на радиото, което също трябваше да свалям, та комбинирах със смяна акумулатор. Смяна свещи подобри нещата малко, но не колкото разкачането на акумулатора, дори не ритуалното за цяла нощ, а онова, забързаното за смяна акумулатор, като чакат и други клиенти.
Сега, като записах и кода, може да разкача за цяла нощ, после след скачане контакт, изчакване известно време, запалване и каране на бензин и аз не знам колко време, но дали да го правя, след като си работи нормално вече. Колко нормално е друг въпрос, докато загрее, гасне в ниски обороти. Ама пък имам богат опит в поддържането на оборотите с десния крак, докато левия на спирачка и съединител. На газ си бива и няма проблеми, само на бензин студена го има с гасненето, явно не е било свещи. Или стъпков мотор, или някой датчик я лъже, че е загряла, като отвреме навреме сработва и повдига оборотите, където трябва-малко над 1000, а като гасне са около 800, където трябва да са като е загряла.
Сокол скитник

Потребителски аватар
madboy
Администратор
Администратор
Мнения: 7254
Регистриран: 20 юли 2005, 09:59
Модел на автомобила: ex. Fiesta 1.1`86
Ford Ka I coupe
Ford Focus 2.0 mk1
You'll Never Walk Alone!
„Душевно болен, но духовно богат!“ "Морално дезоориентиран."
Местоположение: West Park, Blood green
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Ford Focus 1.4 МК1 прекъсва, не форсира на бензин

Мнение от madboy » 29 ное 2014, 18:24

ptashkov написа:Да, колега с ГИ съм. Ако са сдали багажа газовите инжектори,......
ЕКУ-то се опитва да вкара някакви криви режими на работа, заради неправилната работа на газовите инжектори. Като махнеш акумулатора, грешните режими на работа се трият. Съответно, като не си оправиш проблемите по ГИ-то, се почва ново трупане на грешки. Това можеш да го видиш, като закараш колата на диагностика.
Изображение Фен на служителите на OMV "Белозем"
Мръсните усти на завистниците са като кофи за боклук - вонящи и винаги отворени.
Парите свършват, глупостите не.

Потребителски аватар
Lancer
потребител
потребител
Мнения: 366
Регистриран: 07 окт 2012, 06:06
Модел на автомобила: Ford Focus '99
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Ford Focus 1.4 МК1 прекъсва, не форсира на бензин

Мнение от Lancer » 01 дек 2014, 09:25

deathstorm написа:Колега откачи си акумулатора за една вечер да ти се изчистят адаптациите. След това я покарай само на бензин, ако е ок, значи доста са ти избягали настройките на инжекциона и трябва реглаж.
Всъщност се оказа, че е трябвало да направя точно това. Вчера я разкачих за 2-3 часа, след което работи перфектно на бензин. С това е трябвало да започна.
Благодаря на всички колеги за участието и съветите :)
Сокол скитник

Потребителски аватар
Lancer
потребител
потребител
Мнения: 366
Регистриран: 07 окт 2012, 06:06
Модел на автомобила: Ford Focus '99
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Ford Focus 1.4 МК1 прекъсва, не форсира на бензин

Мнение от Lancer » 09 юли 2015, 17:25

Хай, гявола... пак ще я повдигам тази тема.
Сега пък при рязко форсиране прекъсва и на газ и на бензин. При ниски обороти си работи отлично, при постепенно повишаване също работи добре. Но при рязко подаване на газ прекъсва, до леко прегърмяване. Смених свещите с моторкрафт, нови, заедно с нови кабели тесла, мислех,бче ще е достатъчно да се оправи, но... греда.
Викам си не на мен тия, намерих и друга бобина, но и с нея е същото.
Приемам всякакви съвети за по-нататъшни действия :)
Сокол скитник

Потребителски аватар
Lancer
потребител
потребител
Мнения: 366
Регистриран: 07 окт 2012, 06:06
Модел на автомобила: Ford Focus '99
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Ford Focus 1.4 МК1 прекъсва, не форсира на бензин

Мнение от Lancer » 10 юли 2015, 18:23

Понеже често виждам повдигнати въпроси, а впоследствие няма постнато решение на проблема, да драсна някой ред. А то най-важното е, че и на диагностика се ходи. Но понеже тук във Варна нямаме човек като Фордманиака, който да е ясно, че се занимава с фордовете, да го кажа, че съм късметлия, че налетях на умен човек, който я закачи и я пипна как си требе.
Нови свещи, а разстоянията им кошмарно големи, това беше.
Сокол скитник

Отговори

Върни се в “ДВИГАТЕЛ И ТРАНСМИСИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 42 госта