Демпферна шайба на колянов вал???

Двигател. Съединител. Скоростна кутия. Главно предаване и диференциал. Мазилна уредба. Изпускателна система.
numak
потребител
потребител
Мнения: 39
Регистриран: 23 мар 2014, 01:41
Модел на автомобила: Ford Focus MK2 1.6 TDCi
Status: Извън линия

Демпферна шайба на колянов вал???

Мнение от numak » 13 мар 2015, 17:24

Зравейте!
Колата е Фокус 2007ма 1.6 TDCi
Оставих си колата за смяна на ремъците във Форд и ми се обадиха, че въпросната шайба била за смяна. Понеже като всичко там цената е с 40-50 % отгоре не мога да я сменя сега. На въпроса какво може да се случи при тоталното скапване ми отговориха, че вибрациите ще се засилват (това от известно време го усещам) и че при тоталното разкъсване може да ми изхвърли ремъка... Тук е големия ми въпрос към вас, защото не се сетих да питам тях: Кой ремък ще изхвърли??? И двата варианта са неприятни, защото спирам на пътя, но при ангренажния нещата са много драматични... Също така може ли да ми препоръчате сервиз в София, където спокойно мога да си оставя колата и да знам, че работата ще се свърши като хората, защото във форд едва ли ще мина пак под 500лв...

Благодаря ви предварително!!!

Потребителски аватар
koinov_bg
потребител
потребител
Мнения: 975
Регистриран: 24 дек 2009, 10:39
Модел на автомобила: Форд Сиера мк1 2.0 115к.с
Местоположение: София.Люлин
Status: Извън линия

Re: Демпферна шайба на колянов вал???

Мнение от koinov_bg » 13 мар 2015, 17:46

Сервиза който ти препоръчвам аз е "Офиса на fordmaniac" човека разбира от тези коли.
В раздел сервизи има негови координати тел и адрес.Обади се и питай.
А по въпроса ти който и ремък да скъсаш ще се простиш с автомобила.Ако е ангренаж си за основен ремонт(безумно скъпо) ако скъсаш пистовия канален ремък може да се увърти около коляновия вал от там пак прескачат зъби на ангренажа и пак си за оановен ремонт.
Тъй че с две думи си довиждане ако се прецака нещо.
Поздрави.
По добре мъртъв,но пич от колкото жив,но педал *159*

numak
потребител
потребител
Мнения: 39
Регистриран: 23 мар 2014, 01:41
Модел на автомобила: Ford Focus MK2 1.6 TDCi
Status: Извън линия

Re: Демпферна шайба на колянов вал???

Мнение от numak » 14 мар 2015, 15:05

А някой има ли опит с Он-лайн магазина http://www.mister-auto.bg/ ??? Намерих въпросната шайба там за 155лв, докато в друг подобен магазин я видях за 235... Голямата разлика малко ме притеснява да не би да е менте?

Благодаря предварително!

Отговори

Върни се в “ДВИГАТЕЛ И ТРАНСМИСИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 25 госта