Форд фокус свирене откъм двигателя при студен двигател

Двигател. Съединител. Скоростна кутия. Главно предаване и диференциал. Мазилна уредба. Изпускателна система.
Иван Атанасов
потребител
потребител
Мнения: 163
Регистриран: 31 окт 2014, 11:26
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8 TDDI, 90 HP, Комби, 2000 год.
Местоположение: Врачанско
Status: Извън линия

Форд фокус свирене откъм двигателя при студен двигател

Мнение от Иван Атанасов » 26 апр 2015, 10:15

Фокуса от подписа ми. Взех го миналата година в началото на октомври. Разбира се, когато го взех не съм обърнал внимание, но съм почти сигурен, че го нямаше това. Когато го забелязах, вече бях със сменени консумативи. Интересното е, че не е силно, чува се повече в купето, отвън може да се каже, че не се долавя, дори при отворен капак на двигателя. Освен това след загряване изчезва. Сега като се стопли времето не го чувам от поне една седмица. Иначе като беше студено другото, което ми правеше впечатление, е че при палене няколко секунди го няма и после се появява. Буквално не зависи от оборотите. Ако някой знае нещо по въпроса, моля да сподели.

Потребителски аватар
Doin
потребител
потребител
Мнения: 1817
Регистриран: 13 мар 2009, 23:18
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8 TDdi Ghia '00
Местоположение: Слатина, София
Status: Извън линия

Re: Форд фокус свирене откъм двигателя при студен двигател

Мнение от Doin » 26 апр 2015, 11:04

Пистов ремък колега. макар и нов не е гаранция, че е добър!

Потребителски аватар
paci
Модератор
Модератор
Мнения: 7883
Регистриран: 18 яну 2005, 07:52
Модел на автомобила: Fiesta MK4 Zetec-S 1.4 16V 90 коня
Местоположение: Плевен
Status: Извън линия

Re: Форд фокус свирене откъм двигателя при студен двигател

Мнение от paci » 27 апр 2015, 00:57

Подобно нещо описваха днес на фордовката.
Обтяжната ролка на ангренажа,

Колата трябва да се чуе на живо от компетентен човек.
Иначе тук можем да си описваме какво ли не :)
На мен ми е пищяла водна помпа.

Иван Атанасов
потребител
потребител
Мнения: 163
Регистриран: 31 окт 2014, 11:26
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8 TDDI, 90 HP, Комби, 2000 год.
Местоположение: Врачанско
Status: Извън линия

Re: Форд фокус свирене откъм двигателя при студен двигател

Мнение от Иван Атанасов » 27 апр 2015, 12:06

От около седмица, може би, това свирене го няма. И пак да повторя- то е доста леко, макар, че се откроява (ше) от звука на двигателя. Освен това днес сутринта реших да попрегледам това- онова и открих, че е откършена тръбичката, описана и снимана в тая тема (аз също съм я снимал, но е същата и няма смисъл да качвам други снимки). Да не би свиренето да е идвало от тук?
Сега я залепих и пробвах чрез надуване с въздух във вода дали пропуска някъде- според мен не пропуска. Засега нямам кога да пробвам има ли разлика във вървежа. Иначе преди това в определени ситуации, може би субективно, но имах усещане, че при изкачване на наклони понякога не достига мощност. Но, повтарям, това може и да е само субективно.
P.S. засега имах възможност само в градски условия да понатисна Форд-а- определено "дърпането" при подаване на газ е по- голямо- т.е. май поправката на тръбичката (за която не намирам никаква информация как се нарича), даде добър ефект за вървежа- дано не увеличи и разхода на гориво...
P.P.S. И още нещо- сега чувам, че се е появил друг звук, пак като някакво свистене, но не равномерен, а нещо като вибриращ звук с висока честота (нещо подобно имаше, когато преди време разни гъзарчета забиваха на края на ауспусите на Лади и Московци една метална пластина)- тоя звук се появява, но за секунда или по- малко и то само когато натисна рязко газта, като престава почти веднага, въпреки, че газта все още си е натисната, а автомобила "дърпа"

Отговори

Върни се в “ДВИГАТЕЛ И ТРАНСМИСИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 121 госта