1.8 TDCI проблем при дъжд

Двигател. Съединител. Скоростна кутия. Главно предаване и диференциал. Мазилна уредба. Изпускателна система.
trtenev
потребител
потребител
Мнения: 4
Регистриран: 01 юли 2015, 17:32
Местоположение: Stara Zagora
Status: Извън линия

1.8 TDCI проблем при дъжд

Мнение от trtenev » 15 юли 2015, 18:44

Здравейте колеги,имам един странене проблем с това фордче.Проблемът е следният,при валене на дъжд и след кратко каране започва да прекъсва и даже и гасне по светофарите,после пак запалва но работи неравномерно и това е само когато вали, :D при сухо време няма проблем,но понякога сутрин ми мига лампата за подгрева и това е сигорен знак че няма да запали,но след 2-3 завъртаниа на ключа и лампата спира да мига и колата си пали и си работи все едно нищо не е било,никакви грешки не отчита компютърът,ако може само някой да ме насочи към нещо,аз ще се оправя но не ми се разгъчва цялата кола :D .Поздрави

Потребителски аватар
ieiei
потребител
потребител
Мнения: 389
Регистриран: 11 май 2007, 12:50
Модел на автомобила: Ford
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: 1.8 TDCI проблем при дъжд

Мнение от ieiei » 17 юли 2015, 08:03

На диагностика ще покаже.(примерно грешни стоиности на датчика на рейката от лош контакт,протрити кабели)

trtenev
потребител
потребител
Мнения: 4
Регистриран: 01 юли 2015, 17:32
Местоположение: Stara Zagora
Status: Извън линия

Re: 1.8 TDCI проблем при дъжд

Мнение от trtenev » 17 юли 2015, 09:36

Благодаря за посоката,но май без да сваля кората от долу и да разгледам всички кабели и датчици няма да мине.Хубав ден

Violator
потребител
потребител
Мнения: 26
Регистриран: 14 ное 2013, 21:20
Модел на автомобила: Fusion
Status: Извън линия

Re: 1.8 TDCI проблем при дъжд

Мнение от Violator » 19 юли 2015, 13:05

Имах подобен проблем, но с бензинов мотор, не знам дали може да се получи същото при дизел. Просмукваше се вода през пръскалата за предното стъкло и понеже едното се пада точно над капака на мотора, водата капеше и се стичаше направо при свещите, при което се получава дори ръждясване на свещите и сериозно прекъсване на ниски обороти. Оправих го като свалих пръскалата, намазах им долния ръб с хубав силикон и ги поставих отново. Сега дори при силен дъжд нямам проблеми. Иначе забелязах, че дори и само като ползвам пръскалата пак капе по някоя капка върху капака на двигателя, понеже самите пръскала вътре имат някакво подвижно коляно, което не е уплътнено перфектно, но от него не капе толкова много вода, че да се стича чак до свещите.

trtenev
потребител
потребител
Мнения: 4
Регистриран: 01 юли 2015, 17:32
Местоположение: Stara Zagora
Status: Извън линия

Re: 1.8 TDCI проблем при дъжд

Мнение от trtenev » 19 юли 2015, 15:54

Да колега,както си споменал това при дизела е малко вероятно,да не говорим че има една голяма кора върху двигателя отгоре,но пак благодаря за вниманието.Продължаваме да търсим проблема :D .Поздрави

Отговори

Върни се в “ДВИГАТЕЛ И ТРАНСМИСИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google Adsense [Bot] и 108 госта