Разход на двигателно масло.

Двигател. Съединител. Скоростна кутия. Главно предаване и диференциал. Мазилна уредба. Изпускателна система.
S. Stankov
потребител
потребител
Мнения: 22
Регистриран: 23 сеп 2015, 11:36
Местоположение: Русе
Status: Извън линия

Разход на двигателно масло.

Мнение от S. Stankov » 11 яну 2016, 10:46

Здравейте колеги, от 3-4 месеца карам Мондео МК 3 1.8. След като го купих, му направих обслужване, като смених маслото с 10w40 Champion, мисля че беше марката. За 1000 километра ми изгори от максимум до минимум на щеката. Викам си ... от евтиното масло ще е.... Направих още една смяна, този пък с Кастрол 10W40, разхода на масло си остана приблизително същия. В сервиза в който смених маслото, ми казаха че тези фордове трябва да се карат само и единствено с Ford Formula F 5W30 и тогава нямало да го гори.... Обяснението беше, че масло 10W40 му било гъсто и налягането става много голямо и за това го изгаря.... Дали е възможно, наистина зареди по-гъстото масло да го гори, да пробвам ли с още една смяна този път с масло Ford Formula F 5W30.... или да го водя на чичо доктор за маслообирачи ?
Благодаря Ви предварително,
Поздрави!

aspasia
потребител
потребител
Мнения: 1412
Регистриран: 30 ное 2010, 19:10
Модел на автомобила: форд фокус-2000 1.6 16v
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Разход на двигателно масло.

Мнение от aspasia » 11 яну 2016, 13:44

S. Stankov написа:Здравейте колеги, от 3-4 месеца карам Мондео МК 3 1.8. След като го купих, му направих обслужване, като смених маслото с 10w40 Champion, мисля че беше марката. За 1000 километра ми изгори от максимум до минимум на щеката. Викам си ... от евтиното масло ще е.... Направих още една смяна, този пък с Кастрол 10W40, разхода на масло си остана приблизително същия. В сервиза в който смених маслото, ми казаха че тези фордове трябва да се карат само и единствено с Ford Formula F 5W30 и тогава нямало да го гори.... Обяснението беше, че масло 10W40 му било гъсто и налягането става много голямо и за това го изгаря.... Дали е възможно, наистина зареди по-гъстото масло да го гори, да пробвам ли с още една смяна този път с масло Ford Formula F 5W30.... или да го водя на чичо доктор за маслообирачи ?
Благодаря Ви предварително,
Поздрави!
Щом гъстото ти го гори значи като сложиш по рядко пак ще ти го изгори или си за сегменти+гумички на клапаните или само за гумичките по евтиният вариант. Отиди да ти замерят компресията 1,8 варианта има склонност да си посръбва масълце има доста по форумите за 1,8 литровият двигател докато 2,0 се оказва по удачният двигател. Виж преди това дали нямаш течове!

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Разход на двигателно масло.

Мнение от S_C » 11 яну 2016, 19:36

Мотор, който гори масло (ако не тече), е за ремонт, не за друг вид масло. Има 1000 теми за това. Или ремонт, или на пазара.
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

muro85
потребител
потребител
Мнения: 130
Регистриран: 19 дек 2010, 19:34
Модел на автомобила: ford focus 1.8 16v
Status: Извън линия

Re: Разход на двигателно масло.

Мнение от muro85 » 27 яну 2016, 10:02

1.8 двигателя е същия като 2.0 ако не сте запознати, моят от смяна до смяна за 10000 около 500 гр сега гледам , че малко се е вдигнал разхода може би защото гарнитурата на капака на клапаните ми е протекла но далй е от това ненам, като отворя свещите са чисти буталата като ги погледна също са без нагар ауспуха е чист с 5w-30 castol

Отговори

Върни се в “ДВИГАТЕЛ И ТРАНСМИСИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 46 госта