PCV клапан Мондео МК3 1.8

Двигател. Съединител. Скоростна кутия. Главно предаване и диференциал. Мазилна уредба. Изпускателна система.
S. Stankov
потребител
потребител
Мнения: 22
Регистриран: 23 сеп 2015, 11:36
Местоположение: Русе
Status: Извън линия

PCV клапан Мондео МК3 1.8

Мнение от S. Stankov » 05 апр 2016, 20:54

Здравейте колеги, може ли да ми кажете къде се намира клапанът на картерните газове ? Мисля да го видя в какво състояние е. Та, ако е на лесно достъпно място, ще мога и сам да се занимая с него, ама ... ако трябва да се махат колекторните тръби, (както четох че на някои коли е там) ... то тогава няма да имам време за подобни занимавки и ще трябва да ходи на чичо доктор.

Потребителски аватар
martin1977
потребител
потребител
Мнения: 848
Регистриран: 17 май 2010, 16:42
Модел на автомобила: Ford
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: PCV клапън Мондео МК3 1.8

Мнение от martin1977 » 06 апр 2016, 00:03

А защо чичо доктор? Какви са оплакванията? Защо точно се насочваш към този клапан?

S. Stankov
потребител
потребител
Мнения: 22
Регистриран: 23 сеп 2015, 11:36
Местоположение: Русе
Status: Извън линия

Re: PCV клапън Мондео МК3 1.8

Мнение от S. Stankov » 06 апр 2016, 10:00

Понагорява си масълце. Говорих с няколко човека, а и попрочетох, че на някои коли, от там идвало горенето на масло. Доста масло изгаря, от максимум до минимум на щеката за 1000км. Знам че, дори и да се окаче тоз клапън залепнал, пак няма да спре напълно горенето, но ще пробвам да спадне поне малко. Все пак, в дебелите книги си пише, че е хубаво клапанът да си се сменя на 80 хиляди километра, та... дори и да не помогне за горенето, с нищо няма да навреди смяната му. Вчера огледах двигателя, и забелязах че целия капак на главата е омаслен. Струва ми се че точно от този клапън може да идва проблема, защото нали ако е прецакан, налягането в картера става прекалено голямо и почва да връща към цилиндрите, не само картерните изпарения, а повлича и масло и го избива от където може или го изгаря в цилиндрите.

Потребителски аватар
martin1977
потребител
потребител
Мнения: 848
Регистриран: 17 май 2010, 16:42
Модел на автомобила: Ford
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: PCV клапън Мондео МК3 1.8

Мнение от martin1977 » 06 апр 2016, 10:27

Абсолютно точно. Не знам за конкретния двигател, но съм чел/чувал за други мотори на Форд, които заради този клапан изгарят по литър (максимум-минимум) на 1 000км. След подмяната изгаря литър на 10 000км, което е абсолютно нормално. Това е малкият дявол и дано се окаже той. Защото ако не е, знаеш какво следва - дявол номер две - гумички на клапани и най-лошият - сегменти. А иначе пуши ли? Компресията как е? Мотора как се държи, как работи, има ли мощност?

S. Stankov
потребител
потребител
Мнения: 22
Регистриран: 23 сеп 2015, 11:36
Местоположение: Русе
Status: Извън линия

Re: PCV клапън Мондео МК3 1.8

Мнение от S. Stankov » 06 апр 2016, 10:47

Компресията все още не съм замервал. Двигателят си работи равномерно както на място, така и в движение. Ускорява си нормално. Точно, равномерната работа на мотора и нормалното му вървене, ме навежда на мисълта че няма да са сегменти. За маслообирачи ... не знам. Понапушва си, но не кой знае колко много. И аз много се надявам да е този клапън.... че не ми се влиза във филма с отваряне на двигателя. Сигурен съм че ще дам 1000 лева за ремонт на двигателя, майсторът няма да направи ремонта както трябва и в крайна сметка ще продам колата. А тя си е доста стегната, няма да хлопне да тропне. Мноооого приятно съм изненадан от тази кола и марката Форд. А за разхода на масло ... аз и на литър на 4-5 хиляди км. да го смъкна .... ще си свиря :D Дано наистина да излезе проблема в този клапън и ... да продължавам да си се радвам на колцата. :) Поздрави !

alex3
потребител
потребител
Мнения: 12
Регистриран: 04 фев 2007, 19:22
Модел на автомобила: Mondeo 1994 г., 1.6 куб.см., 90 к.с., CLX,седан
Мондео 2003г. 1.8 куб.см.,125к.с,Turnier,комби
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: PCV клапан Мондео МК3 1.8

Мнение от alex3 » 10 май 2016, 08:48

Колега S. Stankov,има ли някаквъв резултат?

S. Stankov
потребител
потребител
Мнения: 22
Регистриран: 23 сеп 2015, 11:36
Местоположение: Русе
Status: Извън линия

Re: PCV клапан Мондео МК3 1.8

Мнение от S. Stankov » 10 май 2016, 10:01

alex3 написа:Колега S. Stankov,има ли някаквъв резултат?
Вчера я оставих на майстор да го сменя, днес трябва да е готова и след като я взема и покарам малко, ще кажа как са нещата :)

elkin
потребител
потребител
Мнения: 31
Регистриран: 10 яну 2013, 08:53
Модел на автомобила: Форд Мондео 2.0 бензин, 2008г.
Status: Извън линия

Re: PCV клапан Мондео МК3 1.8

Мнение от elkin » 18 юни 2016, 15:16

И?

Sent from my SM-N920I using Tapatalk
Ей я моята: [url]http://www.clubford.org/forum/viewtopic.php?f=39&t=66006[/url]

stenliivanov
потребител
потребител
Мнения: 34
Регистриран: 16 май 2011, 18:44
Модел на автомобила: Форд Фокус 1.6 TDCI 115hp mk3
Форд Фокус 2.0 Duratec HE Bi-Fuel (145 hp) mk2.5
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: PCV клапан Мондео МК3 1.8

Мнение от stenliivanov » 22 авг 2016, 21:02

И аз с нетърпение чакам резултата. Има ли ефект? Какви пари ти излезе смяната?

Отговори

Върни се в “ДВИГАТЕЛ И ТРАНСМИСИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 39 госта