Фокус 2007 2.0tdci със силни вибрации и придрусване

Двигател. Съединител. Скоростна кутия. Главно предаване и диференциал. Мазилна уредба. Изпускателна система.
AleksandarDanchev
потребител
потребител
Мнения: 3
Регистриран: 04 юни 2016, 21:52
Местоположение: София
Status: Извън линия

Фокус 2007 2.0tdci със силни вибрации и придрусване

Мнение от AleksandarDanchev » 08 юни 2016, 23:00

Здравейте ,
имам доста досаден проблем с Фокус 2007 2.0 tdci с 6 скорости и търся още мнения по въпроса.
1во
При запалване колата придрусва за 1-2 секунди много странно (всеки път), а реално запалването си се случва без проблем.
2ро
На свободна или на всяка друга скорост на около 1000-1200 оборота колата сериозно тресе и вибрациите в купето се усещат сериозно.
3то
На всяка скорост с изключение на свободна на около 1900-2100 оборота ( само там, никъде другаде), колата придърпва много досадно, като това се случва когато и както си иска, без абсолютно никаква закономерност.

Това са явните за мен проблеми, като трябва да знаете, че съм я карал в 3 различни сервиза, като и на 3те места е правена диагностика на двигателя.
- в първият сервиз диагностиката нищо не показа, а майстора предположи, че може да са дюзи и акумулатор (препоръчан сервиз, работещ основно с фордове)
- във вторият сервиз (Мото Пфое в Младост) ми правиха 4 часа диагностика с 2 тест драйва, като накрая заключиха, че проблема е в клапана на турбото, който реално имал променливо налягане в него, и че имат съмнения за разбит маховик.
- в третият сервиз (също препоръчан, занимаващ се основно с дизелови двигатели) човека ми каза, че няма как да е от клапана на турбото, понеже присецва само на едно и също място на оборотите и реално и при него диагностиката не показа нищо. Той предположи, че проблема е механичен и е в самият двигател ( по шума му) и ме посъветва да си карам така, докато не излезе нещо по сериозно.

Истината е, че мен ме влудява това придърпване и вибриране на ниските обороти, особено като съм в задръствания, където постоянно 1ва-2ра и все съм в тези обороти.

В очакване съм на някой виден специалист да ми помогне, като вече съм доста нетърпелив :D :shock:
Благодаря предварително и много здраве на всички ;)

BGRUSnak
потребител
потребител
Мнения: 6
Регистриран: 10 юни 2016, 20:48
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Re: Фокус 2007 2.0tdci със силни вибрации и придрусване

Мнение от BGRUSnak » 10 юни 2016, 23:58

има някои симптоми, които наподобяват маховик, обаче аз все пак си мисля, че от дюзи го прави. Колата на колко хиляди км е?
иначе дюзи се свалят по-лесно от скорости, свали ги и занеси някъде, да ги закачат на стенд, да ти кажат дали работят. Аз имам наблюдение, че в българия за 7-8 години експлоатация, Сименс дюзи на фордовете заминават.

AleksandarDanchev
потребител
потребител
Мнения: 3
Регистриран: 04 юни 2016, 21:52
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Фокус 2007 2.0tdci със силни вибрации и придрусване

Мнение от AleksandarDanchev » 12 юни 2016, 19:48

Проблема е, че нищо не е сигурно и за да разбера истината, трябва да се вкарам с доста пари на принципа проба/грешка :(
Иначе колата е на 158 000 километра (смятам реални)
Нещото което пропуснах да спомена е, че голяма част от вибрациите се усещат в/у педала на газта, което също е доста дразнещо.
Благодаря все пак за мнението, ще я видим каква ще я вършим :)

AleksandarDanchev
потребител
потребител
Мнения: 3
Регистриран: 04 юни 2016, 21:52
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Фокус 2007 2.0tdci със силни вибрации и придрусване

Мнение от AleksandarDanchev » 14 юни 2016, 19:35

Нещото, което пропуснах да добавя е:
Когато е по- студена колата, почти не се усеща треперене и друсане, както на едно място (свободна), така и при шофиране.
Когато позагрее обаче, вибрациите на място се усещат доста и започва да ми вибрира педала при шофиране при ниските обороти до към 2-2200.
Като дам яко газ на колата също се усещат леки вибрации (като, че ли карам по много неравен път), но като цяло колата ускорява доста добре според мен и турбото си работи.
Дано някой помогне с инфото и ремонта.
Благодаря предварително и успехи!

Потребителски аватар
ieiei
потребител
потребител
Мнения: 389
Регистриран: 11 май 2007, 12:50
Модел на автомобила: Ford
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Фокус 2007 2.0tdci със силни вибрации и придрусване

Мнение от ieiei » 15 юни 2016, 09:47

Някъде прегледаха ли тампоните?

Mondeicho
потребител
потребител
Мнения: 90
Регистриран: 26 дек 2014, 21:14
Модел на автомобила: Ford Mondeo, 2.0 Tdci, 96 kW, 2004 г.
Status: Извън линия

Re: Фокус 2007 2.0tdci със силни вибрации и придрусване

Мнение от Mondeicho » 21 авг 2016, 01:42

Тампони при тази ситуация според мен не може да са причината. След като се проявяват само в определени обороти...

Отговори

Върни се в “ДВИГАТЕЛ И ТРАНСМИСИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 74 госта