DPF филтър

Двигател. Съединител. Скоростна кутия. Главно предаване и диференциал. Мазилна уредба. Изпускателна система.
wlkose
потребител
потребител
Мнения: 6
Регистриран: 08 авг 2016, 19:54
Местоположение: Шумен
Status: Извън линия

DPF филтър

Мнение от wlkose » 17 авг 2016, 17:13

Здравейте,
от две седмици съм горд собственик на ford c-max1.6 tdci, 2008 г. Та за какво иде реч:
вчера както си карах на таблото на бордкомпютъра излезна един голям триъгълник с удивителен знак в него и надпис проблем с мотора.
Тази сутрин посетих МОТО ПФОЕ - Шумен и след направената диагностика установиха, че сензора за налягането на DPF филтъра не работи в норми и поради това, че същият струва доста пари, ми предложиха да отида при специалист, който да го премахне софтуерно от компютъра на автомобила.
След изключване софтуерно на сензора за налягането, специалистът ми каза, че трябва да се премахне и самият DPF филтър.
Та въпросите ми са такива:
1. Ако не премахна този филтър, ще има ли последици за двигателя на автомобила.
2. Ако го премахна физически, ще се появят ли вследствие на това нови грешки, които да вкарват автомобила в авариен режим.
Ако някой се е сблъсквал с подобни проблеми, моля да пише, ще му бъда благодарен!

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13104
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: DPF филтър

Мнение от HACKO » 17 авг 2016, 18:52

Самия филтър е едно раково образование, което само пречи на мотора да работи. Ако човека си е свършил работата, не трябва да индикира грешки.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

wlkose
потребител
потребител
Мнения: 6
Регистриран: 08 авг 2016, 19:54
Местоположение: Шумен
Status: Извън линия

Re: DPF филтър

Мнение от wlkose » 17 авг 2016, 23:00

Благодаря за мнението!
След задълбочен четена на форуми и аз се убедих, че трябва да се изчисти този филтър. Само, че не знам да ли ще доведе това до други усложнения!
Поздрави!

Отговори

Върни се в “ДВИГАТЕЛ И ТРАНСМИСИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 41 госта