Фиеста 2007 г. 1.25 55 kw прекъсва студена

Двигател. Съединител. Скоростна кутия. Главно предаване и диференциал. Мазилна уредба. Изпускателна система.
frizzante
потребител
потребител
Мнения: 34
Регистриран: 28 юни 2015, 13:28
Местоположение: Сливен
Status: Извън линия

Фиеста 2007 г. 1.25 55 kw прекъсва студена

Мнение от frizzante » 19 сеп 2016, 10:10

Здравейте,

По съвет на колегата Paci отварям нова тема за този лек проблем с който се боря.
Колата е Фиеста 2007 г. 1.25 бензин 55 кв.
Проблема е следния: САМО при първо палене за деня, тоест напълно студена, колата си пали абсолютно нормално, работи около 10/15 сек и започва едно играене на обороти, сякаш губи цилиндри, двигателя тресе, отвън замирисва на суров бензин и това всичко трае не повече от 10 секунди. След това всичко се нормализира и повече няма и следа от този проблем и 100 пъти да я паля. Колата няма никакви проблеми с нищо друго: разход, вървеж, обороти...всичко е идеално. Няма и не е имала газ. На 48 000 км е. Да уточня също, че това не е задължително да се случи всяка сутрин. Понякога 2/3 дни не го прави. Проблема се яви от около 2 месеца. До момента какво съм направил: преди около 3500 км са сменени всички консумативи (вкл. горивен филтър), ремъци, ролки и свещите с Денсо каквито са по каталог и каквито извадих от нея. По съвет на колегата sinnerman изчистих дросела, който беше замърсен наистина, но това не реши проблема. Моля давайте идеи къде да ровя? ;) :oops:

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13096
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Фиеста 2007 г. 1.25 55 kw прекъсва студена

Мнение от HACKO » 19 сеп 2016, 17:20

Не бих правил нищо на този етап.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

frizzante
потребител
потребител
Мнения: 34
Регистриран: 28 юни 2015, 13:28
Местоположение: Сливен
Status: Извън линия

Re: RE: Re: Фиеста 2007 г. 1.25 55 kw прекъсва студена

Мнение от frizzante » 19 сеп 2016, 17:56

HACKO написа:Не бих правил нищо на този етап.
И други това ме посъветваха, но принципно не мога да трая нещо по колата да не е наред и ме човърка отвътре да го оправя. Вероятно имаш предвид да чакам влошаване за да се хване какво е?

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13096
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Фиеста 2007 г. 1.25 55 kw прекъсва студена

Мнение от HACKO » 19 сеп 2016, 23:07

Първо, казваш около 10с след запалване студена, ами първите 20-30с след стартиране на един двигател нищо не му е наред и са възможни всякакви аномалии без да има някакъв проблем.
Второ, възможно е някой датчик да не влиза навреме в режим и затова да се получава грешна смес, успокоителното е, че се оправя и след това не се проявява до последващо изстиване.
Трето, да, най-добре изчакай нещата да ескалират за да може по-лесно да се локализира проблема, иначе може да тръгнеш по наклонената плоскост на проби и грешки и не стига, че ще дадеш маса пари ами може да повредиш и нещо работещо.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

frizzante
потребител
потребител
Мнения: 34
Регистриран: 28 юни 2015, 13:28
Местоположение: Сливен
Status: Извън линия

Re: Фиеста 2007 г. 1.25 55 kw прекъсва студена

Мнение от frizzante » 20 сеп 2016, 08:43

С първото съм съгласен, но това определено преди го нямаше и ми се види малко извън нормалното.
По второто се насочвам в момента.
И трето ще внимавам да не стане така определено.
Благодаря за включването.

frizzante
потребител
потребител
Мнения: 34
Регистриран: 28 юни 2015, 13:28
Местоположение: Сливен
Status: Извън линия

Re: Фиеста 2007 г. 1.25 55 kw прекъсва студена

Мнение от frizzante » 06 окт 2016, 16:58

След определен период на отсъствие на проблема, оня ден го направи пак и даже успя да угасне. За пръв път гасне. След това разбира се запали и нито следа от проблема. Тази вечер я оставям на колегата OgiDogi да я "преслуша" утре сутрин на студено и да видим какво ще излезе.

frizzante
потребител
потребител
Мнения: 34
Регистриран: 28 юни 2015, 13:28
Местоположение: Сливен
Status: Извън линия

Re: Фиеста 2007 г. 1.25 55 kw прекъсва студена

Мнение от frizzante » 08 окт 2016, 08:25

На диагностиката се оказа, че колата е чук. Никакви грешки. Всичко в норма. Огнян набеди за причина прекалено налягане в резервоара, тъй като има силно изразено съскане при развиване на тапата. Та теста беше тази сутрин преди запалване да отворя капачката, ноправих го, но пак "греда"... запали си и след малко аха да загасне...и след това всичко е ок. Досадна работа...давайте съвети моля!

tikva
потребител
потребител
Мнения: 112
Регистриран: 08 фев 2015, 18:21
Модел на автомобила: Galaxy
Status: Извън линия

Re: Фиеста 2007 г. 1.25 55 kw прекъсва студена

Мнение от tikva » 08 окт 2016, 10:42

frizzante написа:На диагностиката се оказа, че колата е чук. Никакви грешки. Всичко в норма. Огнян набеди за причина прекалено налягане в резервоара, тъй като има силно изразено съскане при развиване на тапата. Та теста беше тази сутрин преди запалване да отворя капачката, ноправих го, но пак "греда"... запали си и след малко аха да загасне...и след това всичко е ок. Досадна работа...давайте съвети моля!
тези седмици правихме експерименти с два датчика -на разпределителният и коляновият вал.При откачането на първият ,компа плюе грешка .Колата в нормално топло и сухо време върви все едно е с него, а в действително е без него.При откачане на вторият грешка НЯМА ,но и колата не пали.

Потребителски аватар
sinnerman
потребител
потребител
Мнения: 124
Регистриран: 07 сеп 2012, 11:08
Модел на автомобила: focus
Status: Извън линия

Re: Фиеста 2007 г. 1.25 55 kw прекъсва студена

Мнение от sinnerman » 08 окт 2016, 17:12

frizzante написа:На диагностиката се оказа, че колата е чук. Никакви грешки. Всичко в норма. Огнян набеди за причина прекалено налягане в резервоара, тъй като има силно изразено съскане при развиване на тапата. Та теста беше тази сутрин преди запалване да отворя капачката, ноправих го, но пак "греда"... запали си и след малко аха да загасне...и след това всичко е ок. Досадна работа...давайте съвети моля!
Колега,
Както ти казах, моята фиеста имаше същия проблем. Дори по някой път гаснеше. При регулярна смяна на маслото в МП, споделих с приемчика за проблема. Диагностицираха я и след това почистиха дроселовата клапа и проблема изчезна. Пари не ми взеха. По техни думи, това влизало в цената на смяна на маслото .
МП Пловдив.
П.П. При отвиване на капачката, трябва да съска. Ако не съска означава, че не се създава вакуум и имаш проблем.

frizzante
потребител
потребител
Мнения: 34
Регистриран: 28 юни 2015, 13:28
Местоположение: Сливен
Status: Извън линия

Re: RE: Re: Фиеста 2007 г. 1.25 55 kw прекъсва студена

Мнение от frizzante » 08 окт 2016, 17:19

sinnerman написа:
frizzante написа:На диагностиката се оказа, че колата е чук. Никакви грешки. Всичко в норма. Огнян набеди за причина прекалено налягане в резервоара, тъй като има силно изразено съскане при развиване на тапата. Та теста беше тази сутрин преди запалване да отворя капачката, ноправих го, но пак "греда"... запали си и след малко аха да загасне...и след това всичко е ок. Досадна работа...давайте съвети моля!
Колега,
Както ти казах, моята фиеста имаше същия проблем. Дори по някой път гаснеше. При регулярна смяна на маслото в МП, споделих с приемчика за проблема. Диагностицираха я и след това почистиха дроселовата клапа и проблема изчезна. Пари не ми взеха. По техни думи, това влизало в цената на смяна на маслото .
МП Пловдив.
П.П. При отвиване на капачката, трябва да съска. Ако не съска означава, че не се създава вакуум и имаш проблем.
Съжелявам, че съм забравил да го напиша - още като го писа първия път дросела беша свален и изчистен до блясък. Беше замърсен наистина, но ефект нямаше никакъв. Още на другата сутрин го имаш пак проблема.

Потребителски аватар
sinnerman
потребител
потребител
Мнения: 124
Регистриран: 07 сеп 2012, 11:08
Модел на автомобила: focus
Status: Извън линия

Re: Фиеста 2007 г. 1.25 55 kw прекъсва студена

Мнение от sinnerman » 08 окт 2016, 17:35

В такъв случай виж датчика, който е закачен на дросела. Не знам как се казва. За входящия въздух или нещо такова. На колата ти и няма нищо. Не се филмирай.Сутрин като палех, държех натиснат леко педала на газта за около 20 секунди, за да не ми гасне.

Потребителски аватар
OgiDogi
потребител
потребител
Мнения: 2042
Регистриран: 01 фев 2009, 00:09
Модел на автомобила: Orion 1.6DL '83 -> Mondeo 1.8TDi '97 с газ
Местоположение: Сливен
Status: Извън линия

Re: Фиеста 2007 г. 1.25 55 kw прекъсва студена

Мнение от OgiDogi » 08 окт 2016, 21:15

sinnerman написа:В такъв случай виж датчика, който е закачен на дросела. Не знам как се казва. За входящия въздух или нещо такова. На колата ти и няма нищо. Не се филмирай.Сутрин като палех, държех натиснат леко педала на газта за около 20 секунди, за да не ми гасне.
На дросела няма закачен датчик, в близост е само MAP/IAT сензора.
Очевидно ще трябва да изчакаме някоя по-студена сутрин и да се закача с лаптопа преди палене, за да видя кое играе, докато тресе - дали инжекторни времена или налягане в колектора и да търсим по-нататък.
Вчера, докато запаля и отида да гледам и слушам двигателя, започна да тресе и продължи не повече от 3-4 секунди. Колата беше стояла няколко часа на слънце, при околна температура около 18-20°. Въпреки това, докато я вкарам в сервиза, да включа диагностиката и да гледам различните параметри, двигателят работеше с повишени обороти на празен ход - при 47° на двигателя, оборотите бяха над 1000. След 60° паднаха до около 780. Малко ми е странно, но може да е нормално за този модел с малко кубици и повече коне.
Изображение
Ford не боледува - направо умира... примерно след 25 години. :D
ДЕ-РУСИФИКАЦИЯ

frizzante
потребител
потребител
Мнения: 34
Регистриран: 28 юни 2015, 13:28
Местоположение: Сливен
Status: Извън линия

Re: Фиеста 2007 г. 1.25 55 kw прекъсва студена

Мнение от frizzante » 09 окт 2016, 10:48

Добре. Ще се уговорим за повторно посещение тогава...да видим какво ще излезе всъщност.

Grozdev123
потребител
потребител
Мнения: 4
Регистриран: 12 апр 2021, 21:14
Местоположение: Добрич
Status: Извън линия

Re: Фиеста 2007 г. 1.25 55 kw прекъсва студена

Мнение от Grozdev123 » 12 апр 2021, 21:20

Здравейте,
Преди месец си взех фиеста, но проблема които е описан го има и при нея. Прекъсва при студен двигател само веднъж и после никакъв помен от прекъсването. Всичко и е проверено, всеки един датчик си работи перфектно, но си остава това изтърсване 10 сек. след запалването и.
Някой успя ли да открие какво е?
Ще съм адски благодарен ако споделите.

Колата е фиеста 1.4 автомат 2010 г.

Потребителски аватар
ieiei
потребител
потребител
Мнения: 389
Регистриран: 11 май 2007, 12:50
Модел на автомобила: Ford
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Фиеста 2007 г. 1.25 55 kw прекъсва студена

Мнение от ieiei » 13 апр 2021, 19:49

Аз бих взел на заем(за проба) свещи от работещ без проблем двигател.

Grozdev123
потребител
потребител
Мнения: 4
Регистриран: 12 апр 2021, 21:14
Местоположение: Добрич
Status: Извън линия

Re: Фиеста 2007 г. 1.25 55 kw прекъсва студена

Мнение от Grozdev123 » 14 апр 2021, 12:20

Свещите са на 300-400 км.

Отговори

Върни се в “ДВИГАТЕЛ И ТРАНСМИСИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google Adsense [Bot] и 39 госта