Проблем с оборотите !

Двигател. Съединител. Скоростна кутия. Главно предаване и диференциал. Мазилна уредба. Изпускателна система.
Потребителски аватар
En4f
потребител
потребител
Мнения: 38
Регистриран: 30 авг 2016, 18:17
Местоположение: Ямбол
Status: Извън линия

Проблем с оборотите !

Мнение от En4f » 11 ное 2016, 19:38

Предварително се извинявам ако се повтаря темата. Четох доста в форума, но не открих много тъй като съм от телефона.
Та така. Наскоро станах горд собственик на Форд Фокус 1.6 101к.с. 16в. 2000 год. БЕНЗИН
Направи ми впечатление че като си карам и освободя от скорост оборотите залепват на 1100 и не мърдат до 900 докато не спра напълно. Откачих акумулатора за да се зачистят временните грешки. Ефекта беше същия . На място като форсирам пак е същото дередже . Изключих датчика на дебитомера ( този който е преди дросела). Ефекта е същия . Разхода на гориво е огромен поне така ми се струва защото идвам от Фиеста 1.4 90к.с. 16в. БЕНЗИН Замерен разход в градски условия фокуса дава 10-12 на 100. Което ми се струва много , тъй като фиестата съм я блъскал 3 пъти и 3 пъти до основен ремонт от мен правен и пак ми дава разход по каталог. Което за мен е учудващо добре че без познания съм я натаманил. Дайте съвет какво да го правя този фокус налях доста пари в него а все още има косури които не оправдават цена-година. Не мога да разбера къде е проблема за да почна да го човъркам. Дайте идея какво да разглобя, сменя и т.н. и ако може да бъдете подробни без съкращения на наименованията, че съм като жена нищо не разбирам на теория, на практика ще го докарам. Мерси предварително. :mrgreen: :lol: :D

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

Потребителски аватар
En4f
потребител
потребител
Мнения: 38
Регистриран: 30 авг 2016, 18:17
Местоположение: Ямбол
Status: Извън линия

Re: Проблем с оборотите !

Мнение от En4f » 14 ное 2016, 16:20

Никой ли не знае какво се случва с тази кола?

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

Потребителски аватар
lubomirov89
потребител
потребител
Мнения: 774
Регистриран: 01 сеп 2010, 13:49
Модел на автомобила: Ford Focus 1.6 16v FYDA
Местоположение: Левски
Status: Извън линия

Re: Проблем с оборотите !

Мнение от lubomirov89 » 14 ное 2016, 16:33

Това с оборотите си е абсолютно нормално. А относно разхода дай малко повече инфо, къде караш, как караш и т.н.

Потребителски аватар
En4f
потребител
потребител
Мнения: 38
Регистриран: 30 авг 2016, 18:17
Местоположение: Ямбол
Status: Извън линия

Re: Проблем с оборотите !

Мнение от En4f » 14 ное 2016, 19:04

Провинцията Ямбол (градско

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

Потребителски аватар
toniboy
потребител
потребител
Мнения: 1391
Регистриран: 21 мар 2008, 17:20
Модел на автомобила: ford C MAX 1.6 TDCI /109 к.с / 2009 г
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: Проблем с оборотите !

Мнение от toniboy » 14 ное 2016, 19:25

При мен имаше подобен проблем, държеше високи об. а като пуснех климатика и на сфетофарите гаснеше. Оборотите ми падаха под 900 и ако не подавах леко газ колата гаснеше. Фокуса е същия мотор 1.6. 101 к.с.
Оправи се като свалих и почистих степмоторчето - намира се над щеката за маслото.
Изображение
ето го и свалено и почистено :
Изображение
Два болта мисля 10 беше откача се буксата и целото нещо го накиснах в обезмаслител мегле за половин час.Изображение Подсушаване забърсване и всичко си доиде на мястото. сега вече три месеца след това почистваяне колата си работи без проблем .
При мен го правеше и на газ и на бензин без климатик като спирах ми претрисаше и оборотите ту се вдигаха на горе над 1000 ту рязко падаха, а като пуснех климатика си гаснеше . Но след като го изчистих от нагар и нещо като сажди ли бешеше нямам ядове. Пробвай , а за разход поне на газ нямах разлика от преди да го почистя и след това . градско около 10 без клима и към 12 и малко нагоре с климатик . на безин не съм я засичал но минимум 10 ще бъде.

Потребителски аватар
En4f
потребител
потребител
Мнения: 38
Регистриран: 30 авг 2016, 18:17
Местоположение: Ямбол
Status: Извън линия

Re: Проблем с оборотите !

Мнение от En4f » 14 ное 2016, 19:30

Благодаря ще го пробвам тази седмица да видим резултата , мерси предварително колега :)

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

Отговори

Върни се в “ДВИГАТЕЛ И ТРАНСМИСИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 44 госта