Стъпков мотор, завишени обороти и форсиране на празен ход... ???

Двигател. Съединител. Скоростна кутия. Главно предаване и диференциал. Мазилна уредба. Изпускателна система.
Потребителски аватар
paci
Модератор
Модератор
Мнения: 7883
Регистриран: 18 яну 2005, 07:52
Модел на автомобила: Fiesta MK4 Zetec-S 1.4 16V 90 коня
Местоположение: Плевен
Status: Извън линия

Re: Стъпков мотор, завишени обороти и форсиране на празен ход... ???

Мнение от paci » 05 фев 2019, 02:56

freeway написа:
27 дек 2018, 23:59
Хубавото на някои да го кажем по-скъпи варианти е, че имат и уплътнението към корпуса, което не е без значение.Ако се продава отделно също е добре да се смени.
13 лв в Мотофоето :)
Прикачени файлове
IMG_20181108_173314.jpg
IMG_20181108_151815.jpg

aspasia
потребител
потребител
Мнения: 1412
Регистриран: 30 ное 2010, 19:10
Модел на автомобила: форд фокус-2000 1.6 16v
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Стъпков мотор, завишени обороти и форсиране на празен ход... ???

Мнение от aspasia » 07 фев 2019, 13:26

При мене гарнитурата която беше заедно със стъпковият мотор беше друг модел пасваше идеално но липсват страничните ушички а без тях ще смуче въздух Изображение

Потребителски аватар
En4f
потребител
потребител
Мнения: 38
Регистриран: 30 авг 2016, 18:17
Местоположение: Ямбол
Status: Извън линия

Re: Стъпков мотор, завишени обороти и форсиране на празен ход... ???

Мнение от En4f » 09 фев 2019, 00:39

Димитър.Дечев написа:
02 юли 2017, 12:12
Здравейте хора, и аз го имам този проблем, н при мен има и едни други особености, които виждам че никой не ги е споменал ( пък може и да съм пропуснал нещо) При мен оборотите на място, когато е на бензин, са 1300-1600, на газ са 1000-1300 и това ся оборотите при откаченя букса на клапана за регулиране на оборите (стъпковото моторче) когато колата е в движение и карам със 60 примерно, оборотите са на 2500, натискам съединителя да изкарам от скорост, оборотите падат бързо до 1300 и от там пак си отиват към 2000-2500 и не спадат, стоят си там!
Другия проблем ми е когато натисна педала.на газта рязко, но кратко, вместо да вдигне 200-300 оборота и да си падне, колата вдига 1000 и падат едва едва, и това е място! Педала на газта ми има странен свободен ход, кято го настъпя плавно, първия сантиметър или по малко, нищо не се случва, не падава газ, и след твя изведнъж подава газ и придърпва гадно, все едно рязко си подал, и тогава не мога да поддържам една скорост, или намаля колата поради липса на подаване на газ или все набира щот от там от където педала почва да поддава газ е твърде навътре. И още нещо, заради викоките обороти, колата си върви сама, пускам педала.на газта и тя продължава да върви със същата скорост, не го прани винаги, но се случва често, така съм минавал поне 3 км равен път, но искам да си я оправя! (Като е закачено моторчето ги вдига много повече) Помагайте колеги


Здравей колега,
Някакво развитие по проблема ти, че и аз съм на същото положение. Колата при пуснат педал се засилва вместо да спира 😂😂😂

aspasia
потребител
потребител
Мнения: 1412
Регистриран: 30 ное 2010, 19:10
Модел на автомобила: форд фокус-2000 1.6 16v
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Стъпков мотор, завишени обороти и форсиране на празен ход... ???

Мнение от aspasia » 09 фев 2019, 11:05

En4f написа:
09 фев 2019, 00:39
Димитър.Дечев написа:
02 юли 2017, 12:12
Здравейте хора, и аз го имам този проблем, н при мен има и едни други особености, които виждам че никой не ги е споменал ( пък може и да съм пропуснал нещо) При мен оборотите на място, когато е на бензин, са 1300-1600, на газ са 1000-1300 и това ся оборотите при откаченя букса на клапана за регулиране на оборите (стъпковото моторче) когато колата е в движение и карам със 60 примерно, оборотите са на 2500, натискам съединителя да изкарам от скорост, оборотите падат бързо до 1300 и от там пак си отиват към 2000-2500 и не спадат, стоят си там!
Другия проблем ми е когато натисна педала.на газта рязко, но кратко, вместо да вдигне 200-300 оборота и да си падне, колата вдига 1000 и падат едва едва, и това е място! Педала на газта ми има странен свободен ход, кято го настъпя плавно, първия сантиметър или по малко, нищо не се случва, не падава газ, и след твя изведнъж подава газ и придърпва гадно, все едно рязко си подал, и тогава не мога да поддържам една скорост, или намаля колата поради липса на подаване на газ или все набира щот от там от където педала почва да поддава газ е твърде навътре. И още нещо, заради викоките обороти, колата си върви сама, пускам педала.на газта и тя продължава да върви със същата скорост, не го прани винаги, но се случва често, така съм минавал поне 3 км равен път, но искам да си я оправя! (Като е закачено моторчето ги вдига много повече) Помагайте колеги


Здравей колега,
Някакво развитие по проблема ти, че и аз съм на същото положение. Колата при пуснат педал се засилва вместо да спира 😂😂😂
Провери ли дали не ти смуче въздух от някъде при мене когато оборотите бяха малко високи беше спукан маркуча за бензиновите пари от резервоара взех един спрей за миене на стъкла и почнах да пръскам като пръсках на маркуча оборотите почнаха да падат и там видях че има една микро пукнатина едвам видима. Може да провериш tps сензора трябва да показва на празен ход 17% при затворено положение пробвай с някоя диагностична програма иначе и аз съм с китайски стъпков мотор и за сега бачка.

Потребителски аватар
samsung_bg
потребител
потребител
Мнения: 1992
Регистриран: 24 сеп 2006, 13:51
Модел на автомобила: Fiesta MK4 FUN 1.4 16V 90PS Zetec-S FHA '96г
Местоположение: Габрово
Status: Извън линия

Re: Стъпков мотор, завишени обороти и форсиране на празен ход... ???

Мнение от samsung_bg » 09 фев 2019, 11:13

aspasia написа:
09 фев 2019, 11:05
... при мене когато оборотите бяха малко високи беше спукан маркуча за бензиновите пари от резервоара...
Колега,
Може ли на една снимчица да покажеш къде точно е този маркуч?
Изображение

aspasia
потребител
потребител
Мнения: 1412
Регистриран: 30 ное 2010, 19:10
Модел на автомобила: форд фокус-2000 1.6 16v
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Стъпков мотор, завишени обороти и форсиране на празен ход... ???

Мнение от aspasia » 09 фев 2019, 13:26

Маркуча или тръбичката е пластмасова и минава над капака на клапаните при мене това беше проблема иначе на дросела има и една гумена запушалка може да провериш дали ти е на място имам един познат с фокус пак имаше проблем с високите обороти и беше му паднала гумена запушалка
Изображение

aspasia
потребител
потребител
Мнения: 1412
Регистриран: 30 ное 2010, 19:10
Модел на автомобила: форд фокус-2000 1.6 16v
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Стъпков мотор, завишени обороти и форсиране на празен ход... ???

Мнение от aspasia » 09 фев 2019, 15:06

А това е гумената запушалка на дросела
Изображение

Отговори

Върни се в “ДВИГАТЕЛ И ТРАНСМИСИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google Adsense [Bot] и 69 госта