Фокус 1.6 тдци чука като аванс

Двигател. Съединител. Скоростна кутия. Главно предаване и диференциал. Мазилна уредба. Изпускателна система.
shenti_bul
потребител
потребител
Мнения: 22
Регистриран: 20 окт 2013, 09:14
Модел на автомобила: Ford Focus 1.6i 2000г.
Status: Извън линия

Re: Фокус 1.6 тдци чука като аванс

Мнение от shenti_bul » 04 май 2017, 17:20

Здравейте, да споделя че още нямам решение на проблема. До тук, изчистени и проверени ЕГР, изчистен всмукателен колектор, МАП, ФАП, дроселова клапа, температурен датчик за топлите газове, сменен регулатор за налягане, дюзите са проверени на стенд уж били перфектни, и чука мотора при натоварване и това е. Като се заслушам ми се струва че чаткането идва от една дюза, реших да направя теста с колбите и обратната нафта от дюзите въпреки че съм ги карал на стенд уж при най добрите. Този тест с обратна нафта меродавен ли е? Направих го защото имам едно "втрисане" на равни интервали все едно някой цилиндър не работи добре. Ето резултата от обратната нафта на празен ход за две минути на цилиндрите:
1-20мл
2-40мл
3-20мл
4-20мл
Ясно се вижда че втори връща двойно количество, за мен това не е нормално, незнам колко е допустимата разлика. Ходих пак където ги тестваха и казаха че били перфектни да търся проблема на друго място, така показвали параметрите на стенда. Това е до гара Яна и имат най новите стендове, незнам вече какво да правя . Ако взема една дюза втора ръка и да я завъртя без да и въвеждам код само за проба дали ще е ок. А може и проблема да е в компресия или клапан, но двигателя пали от четвърт

Потребителски аватар
asen.asenov
потребител
потребител
Мнения: 7
Регистриран: 13 апр 2017, 21:33
Status: Извън линия

Re: Фокус 1.6 тдци чука като аванс

Мнение от asen.asenov » 05 май 2017, 10:43

Започнах да сипвам двутактово масло в нафтата на 40 л. гориво 1 л.масло ефекта е невероятен колата направо излита от тракане почти няма и помен. Ефекта идва след изгаряне на около 150 л.нафта с масло ОПИТАЙТЕ НИЩО НЕ ГУБИТЕ. Чукането е от износени дюзи и отлагания в цялата горивна система маслото повишава смазочните качества на нафтата и явно почиства мърсотиите.МОЯ ФОРД ВЕЧЕ МЪРКА КАТО ВСИЧКИ ОСТАНАЛИ!!!

palio81
потребител
потребител
Мнения: 5
Регистриран: 24 ное 2010, 20:20
Модел на автомобила: Ford focus c-max 1.8 120hp
Местоположение: Перник
Status: Извън линия

Re: Фокус 1.6 тдци чука като аванс

Мнение от palio81 » 05 май 2017, 13:02

Довечера ще го проверя как мърка,на по бира :D

strong
потребител
потребител
Мнения: 59
Регистриран: 09 апр 2017, 22:35
Местоположение: Първомайци
Status: Извън линия

Re: Фокус 1.6 тдци чука като аванс

Мнение от strong » 12 май 2017, 22:27

Здравейте колеги,и аз реших да сипя 2тактово синтетично масло в нафтата -200мл. на 55л.нафта/може би е малко/но като че ли двигателя заработи по меко..?

Потребителски аватар
boby
потребител
потребител
Мнения: 111
Регистриран: 29 окт 2007, 19:48
Модел на автомобила: Ford focus 1.6i 2000 г. и C Max 1.6 tdci 2004 г.
Местоположение: СО
Status: Извън линия

Re: Фокус 1.6 тдци чука като аванс

Мнение от boby » 24 окт 2017, 11:08

Здравейте,
да се включа и аз със същият проблем колата е Ц Макс 1,6 Тдци, има ли разрешаване на проблема с чукането като на "аванс" при мен като загрее при ускоряване трака като стар дизел /не, че е нов/ до 2500 оборота после не се чува. Чукането е ясно и отчетливо на загрял мотор на ниски обороти и при ускоряване до 2500 оборота. Другото което забелязвам е че няма необходимата тяга до 2000 оборота после излита. Също така разхода е висок и мирише на не изгоряла нафта и пуши при студен мотор. Затова се обръщам към колегите за помощ справихте ли се с проблема и как? До сега съм почистил МАФ със спрей, смених 1 дюза с втора употреба, диагноостика с ЕЛМ. Прави ми впечатление. че при откачване буксата на МАФ чукането спира. Количеството въздух е 32 kpsi. Налягането в рейката е 320 бара. Данните са при 750 оборота на 70 C на антифриза.
Изображение

Потребителски аватар
OgiDogi
потребител
потребител
Мнения: 2042
Регистриран: 01 фев 2009, 00:09
Модел на автомобила: Orion 1.6DL '83 -> Mondeo 1.8TDi '97 с газ
Местоположение: Сливен
Status: Извън линия

Re: Фокус 1.6 тдци чука като аванс

Мнение от OgiDogi » 24 окт 2017, 17:40

boby написа:
24 окт 2017, 11:08
... Количеството въздух е 32 kpsi...
Нема такову жувотну, количеството постъпващ в двигателя въздух се измерва като обем или тегло за единица време - l/h, g/sec, kg/min...
Изображение
Ford не боледува - направо умира... примерно след 25 години. :D
ДЕ-РУСИФИКАЦИЯ

Потребителски аватар
boby
потребител
потребител
Мнения: 111
Регистриран: 29 окт 2007, 19:48
Модел на автомобила: Ford focus 1.6i 2000 г. и C Max 1.6 tdci 2004 г.
Местоположение: СО
Status: Извън линия

Re: Фокус 1.6 тдци чука като аванс

Мнение от boby » 24 окт 2017, 22:41

OgiDogi написа:
24 окт 2017, 17:40
boby написа:
24 окт 2017, 11:08
... Количеството въздух е 32 kpsi...
Нема такову жувотну, количеството постъпващ в двигателя въздух се измерва като обем или тегло за единица време - l/h, g/sec, kg/min...
Извинявам се 9,88 g /s
https://youtu.be/u3xfma8Mctk
Изображение

Потребителски аватар
OgiDogi
потребител
потребител
Мнения: 2042
Регистриран: 01 фев 2009, 00:09
Модел на автомобила: Orion 1.6DL '83 -> Mondeo 1.8TDi '97 с газ
Местоположение: Сливен
Status: Извън линия

Re: Фокус 1.6 тдци чука като аванс

Мнение от OgiDogi » 25 окт 2017, 06:40

boby написа:
24 окт 2017, 22:41
Извинявам се 9,88 g /s
https://youtu.be/u3xfma8Mctk
Не ми се смята рано сутрин, но по-скоро трябва да е нещо около 12-13, до колкото на 1.8 при 800 оборота е около 15-17 g/s. Все пак, теглото на въздуха зависи много и от температурата. Друг е въпросът, дали дебитомерът ти измерва правилно температурата, а от там и теглото на въздуха. А, ако не измерва правилно температурата на входящия въздух, вече се разминава цялата стратегия на впръскване спрямо конкретните условия. Същото може да се получи и при грешни данни от барометричен сензор - показва ниско налягане, все едно си високо в планината, от там компютърът смята теглото на въздуха с ниска плътност и т.н.
Диагностиката не е само гледане на данни и чистене на грешки. Трябва да знаеш как работи двигателят, какви параметри участват в следенето и управлението на работата му и като гледаш "живи данни", да следиш зависимостите между тях в реално време.
Изображение
Ford не боледува - направо умира... примерно след 25 години. :D
ДЕ-РУСИФИКАЦИЯ

Потребителски аватар
boby
потребител
потребител
Мнения: 111
Регистриран: 29 окт 2007, 19:48
Модел на автомобила: Ford focus 1.6i 2000 г. и C Max 1.6 tdci 2004 г.
Местоположение: СО
Status: Извън линия

Re: Фокус 1.6 тдци чука като аванс

Мнение от boby » 25 окт 2017, 09:22

OgiDogi написа:
25 окт 2017, 06:40
boby написа:
24 окт 2017, 22:41
Извинявам се 9,88 g /s
https://youtu.be/u3xfma8Mctk
Не ми се смята рано сутрин, но по-скоро трябва да е нещо около 12-13, до колкото на 1.8 при 800 оборота е около 15-17 g/s. Все пак, теглото на въздуха зависи много и от температурата. Друг е въпросът, дали дебитомерът ти измерва правилно температурата, а от там и теглото на въздуха. А, ако не измерва правилно температурата на входящия въздух, вече се разминава цялата стратегия на впръскване спрямо конкретните условия. Същото може да се получи и при грешни данни от барометричен сензор - показва ниско налягане, все едно си високо в планината, от там компютърът смята теглото на въздуха с ниска плътност и т.н.
Диагностиката не е само гледане на данни и чистене на грешки. Трябва да знаеш как работи двигателят, какви параметри участват в следенето и управлението на работата му и като гледаш "живи данни", да следиш зависимостите между тях в реално време.
Да съгласен съм, но ако допуснем, че количеството на входящият въздух измерен от дебитомера е по малко при увеличаване на количеството на въздуха сместа ще е по бедна и ще се възпламенява още по рано, Така детонацията/чукането на аванс/ ще е още по силно. Може и да греша.
Изображение

Потребителски аватар
OgiDogi
потребител
потребител
Мнения: 2042
Регистриран: 01 фев 2009, 00:09
Модел на автомобила: Orion 1.6DL '83 -> Mondeo 1.8TDi '97 с газ
Местоположение: Сливен
Status: Извън линия

Re: Фокус 1.6 тдци чука като аванс

Мнение от OgiDogi » 25 окт 2017, 17:54

boby написа:
25 окт 2017, 09:22
Да съгласен съм, но ако допуснем, че количеството на входящият въздух измерен от дебитомера е по малко при увеличаване на количеството на въздуха сместа ще е по бедна и ще се възпламенява още по рано, Така детонацията/чукането на аванс/ ще е още по силно. Може и да греша.
Определено грешиш, вероятно заради недостатъчно знания относно работата на дизеловия двигател. Дизелът нормално работи на "бедна смес" - гълта въздух колкото може (няма дросел и дори му се подава допълнително с турбина) и върши работа, колкото гориво му вкараш. Няма "смес", компресира се въздух, впръсква се гориво в определен момент, когато въздухът се е нагрял от компресирането, за да се получи запалване. За разлика от бензиновия двигател, където горенето започва при искрата и се разпространява с някаква скорост по целия обем, запалването на всички впръскани капки гориво става едновременно.
Детонацииите са от прекалено ранно впръскване, а на по-модерните системи (ГНП с електронно управление и комън рейл) моментът се определя от компютъра, на база данни от различните датчици.
Изображение
Ford не боледува - направо умира... примерно след 25 години. :D
ДЕ-РУСИФИКАЦИЯ

Потребителски аватар
boby
потребител
потребител
Мнения: 111
Регистриран: 29 окт 2007, 19:48
Модел на автомобила: Ford focus 1.6i 2000 г. и C Max 1.6 tdci 2004 г.
Местоположение: СО
Status: Извън линия

Re: Фокус 1.6 тдци чука като аванс

Мнение от boby » 25 окт 2017, 22:39

OgiDogi написа:
25 окт 2017, 17:54
boby написа:
25 окт 2017, 09:22
Да съгласен съм, но ако допуснем, че количеството на входящият въздух измерен от дебитомера е по малко при увеличаване на количеството на въздуха сместа ще е по бедна и ще се възпламенява още по рано, Така детонацията/чукането на аванс/ ще е още по силно. Може и да греша.
Определено грешиш, вероятно заради недостатъчно знания относно работата на дизеловия двигател. Дизелът нормално работи на "бедна смес" - гълта въздух колкото може (няма дросел и дори му се подава допълнително с турбина) и върши работа, колкото гориво му вкараш. Няма "смес", компресира се въздух, впръсква се гориво в определен момент, когато въздухът се е нагрял от компресирането, за да се получи запалване. За разлика от бензиновия двигател, където горенето започва при искрата и се разпространява с някаква скорост по целия обем, запалването на всички впръскани капки гориво става едновременно.
Детонацииите са от прекалено ранно впръскване, а на по-модерните системи (ГНП с електронно управление и комън рейл) моментът се определя от компютъра, на база данни от различните датчици.
Следователно трябва да проверя датчиците на коляновият вал, МАФ, температурният на антифриза и педала на газта.
Изображение

Потребителски аватар
boby
потребител
потребител
Мнения: 111
Регистриран: 29 окт 2007, 19:48
Модел на автомобила: Ford focus 1.6i 2000 г. и C Max 1.6 tdci 2004 г.
Местоположение: СО
Status: Извън линия

Re: Фокус 1.6 тдци чука като аванс

Мнение от boby » 26 окт 2017, 11:20

Имам и още един въпрос с какъв софтуер може да се следи момента на впръскване на дюзи /предварение и изоставане/ хардуера ми е ЕЛМ 327 ?
Изображение

Потребителски аватар
OgiDogi
потребител
потребител
Мнения: 2042
Регистриран: 01 фев 2009, 00:09
Модел на автомобила: Orion 1.6DL '83 -> Mondeo 1.8TDi '97 с газ
Местоположение: Сливен
Status: Извън линия

Re: Фокус 1.6 тдци чука като аванс

Мнение от OgiDogi » 26 окт 2017, 18:40

boby написа:
26 окт 2017, 11:20
Имам и още един въпрос с какъв софтуер може да се следи момента на впръскване на дюзи /предварение и изоставане/ хардуера ми е ЕЛМ 327 ?
И аз ползвам ELM327 с този софтуер.
Изображение
Ford не боледува - направо умира... примерно след 25 години. :D
ДЕ-РУСИФИКАЦИЯ

Потребителски аватар
boby
потребител
потребител
Мнения: 111
Регистриран: 29 окт 2007, 19:48
Модел на автомобила: Ford focus 1.6i 2000 г. и C Max 1.6 tdci 2004 г.
Местоположение: СО
Status: Извън линия

Re: Фокус 1.6 тдци чука като аванс

Мнение от boby » 28 окт 2017, 16:11

OgiDogi написа:
26 окт 2017, 18:40
boby написа:
26 окт 2017, 11:20
Имам и още един въпрос с какъв софтуер може да се следи момента на впръскване на дюзи /предварение и изоставане/ хардуера ми е ЕЛМ 327 ?
И аз ползвам ELM327 с този софтуер.
Не можах да я подкарам с Windows 7 , инсталирах Skanmaster ELM но дава обща информация. Грешки, обороти, температури и тн. Няма време на впръскване, предвпръскване и т. н. С кой софтуер се проверявят номерата на дюзите запаметени в компютъра на колата?
Изображение

Потребителски аватар
OgiDogi
потребител
потребител
Мнения: 2042
Регистриран: 01 фев 2009, 00:09
Модел на автомобила: Orion 1.6DL '83 -> Mondeo 1.8TDi '97 с газ
Местоположение: Сливен
Status: Извън линия

Re: Фокус 1.6 тдци чука като аванс

Мнение от OgiDogi » 28 окт 2017, 19:20

boby написа:
28 окт 2017, 16:11
Не можах да я подкарам с Windows 7 , инсталирах Skanmaster ELM но дава обща информация. Грешки, обороти, температури и тн. Няма време на впръскване, предвпръскване и т. н. С кой софтуер се проверявят номерата на дюзите запаметени в компютъра на колата?
Пробва ли да цъкнеш върху изпълнимия файл с десния бутон и да дадеш "Изпълни като администратор"?
Изображение
Ford не боледува - направо умира... примерно след 25 години. :D
ДЕ-РУСИФИКАЦИЯ

Потребителски аватар
boby
потребител
потребител
Мнения: 111
Регистриран: 29 окт 2007, 19:48
Модел на автомобила: Ford focus 1.6i 2000 г. и C Max 1.6 tdci 2004 г.
Местоположение: СО
Status: Извън линия

Re: Фокус 1.6 тдци чука като аванс

Мнение от boby » 29 окт 2017, 09:59

Да инсталирах я но при свързване с компютъра на автомобила дава грешка в ЕЛМ че няма пълна поддръжка и не се свързва.
Изображение

Потребителски аватар
OgiDogi
потребител
потребител
Мнения: 2042
Регистриран: 01 фев 2009, 00:09
Модел на автомобила: Orion 1.6DL '83 -> Mondeo 1.8TDi '97 с газ
Местоположение: Сливен
Status: Извън линия

Re: Фокус 1.6 тдци чука като аванс

Мнение от OgiDogi » 29 окт 2017, 13:19

boby написа:
29 окт 2017, 09:59
Да инсталирах я но при свързване с компютъра на автомобила дава грешка в ЕЛМ че няма пълна поддръжка и не се свързва.
В такъв случай, вероятно адаптерът има нужда от тази модификация.
Изображение
Ford не боледува - направо умира... примерно след 25 години. :D
ДЕ-РУСИФИКАЦИЯ

Потребителски аватар
boby
потребител
потребител
Мнения: 111
Регистриран: 29 окт 2007, 19:48
Модел на автомобила: Ford focus 1.6i 2000 г. и C Max 1.6 tdci 2004 г.
Местоположение: СО
Status: Извън линия

Re: Фокус 1.6 тдци чука като аванс

Мнение от boby » 03 ное 2017, 18:27

Здравейте,
приключението продължава, след диагностика майстора каза 100 % пикаеща дюза след демонтаж и изпращане на дюзите на стенд ми ги върнаха, че дюзите работят в норми. Вече нямам идея от какво чука и пуши като локомотив.
Изображение

Потребителски аватар
Penyo63
потребител
потребител
Мнения: 172
Регистриран: 18 сеп 2016, 12:31
Модел на автомобила: jaguar x type
Местоположение: с. Синапово
Status: Извън линия

Re: Фокус 1.6 тдци чука като аванс

Мнение от Penyo63 » 03 ное 2017, 20:23

Идеята е стендаджията не е наясно с това което работи. Ако това те успокоява повечето стендаджии са такива, не е тяхна работа, ама безработицата голяма трябва да си вадят хляба хората.
Същността на едно сложно нещо,се дължи на добре подбрани елемнтарни неща.

Потребителски аватар
boby
потребител
потребител
Мнения: 111
Регистриран: 29 окт 2007, 19:48
Модел на автомобила: Ford focus 1.6i 2000 г. и C Max 1.6 tdci 2004 г.
Местоположение: СО
Status: Извън линия

Re: Фокус 1.6 тдци чука като аванс

Мнение от boby » 04 ное 2017, 22:58

Да бяха само те, ходих на две места на диагностика и още преди да са я закачили имат диагноза пикаещи дюзи. Преди няколко месеца имах здравословни проблеми та и реномирани доценти и те така пий тези хапчета и като не помогнат ела след 1 месец да ги сменим.
Изображение

Отговори

Върни се в “ДВИГАТЕЛ И ТРАНСМИСИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 39 госта