Загуба на Мощност

Двигател. Съединител. Скоростна кутия. Главно предаване и диференциал. Мазилна уредба. Изпускателна система.
Venci02
потребител
потребител
Мнения: 7
Регистриран: 12 яну 2013, 09:26
Модел на автомобила: Ford Mondeo 2.0 TDci - 2006
Status: Извън линия

Загуба на Мощност

Мнение от Venci02 » 17 юни 2017, 06:58

Здравейте, колата ми е Мондео мк3 2.0 ,TDCI 130 кс 2006 г двигател Duratorq, загуби мощноста си, ще се опитам да обясня максимално добре. Значи тръгвам за Мадрид и страшна жега 41℃ пускам климатика и газ обаче когато я настъпя на изпреварване усещам че ускорява твърде бавно от това на което съм свикнал с нея. Помислих че като е с климатика и пълна се узорва и затова ми се струва така. На магистралата пускам автопилота и изведнъж на изкачване пада скороста и сама изключва автопилота. Викам си ок, започвам да настъпвам и същтото мн бавно вдига обороти и пада скороста а преди на изкачване и пълна колата се изтрелваше. Спрях музиката и на равен отсек пускам автопилота и слушам двигателя вие все едно подавм газ и отпускам, подавам-отпускам. После забелязвам, че при скорост от 120 на 6 предавка и 2000 оборота почва да сеца и все едно се дави и пак изключва автопилота. И всички тези странности започнаха да се случват след като бордкомпа почна да ми показва -20 при положение че външна температура е 39℃.

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10844
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Загуба на Мощност

Мнение от ЯЛТА » 17 юни 2017, 16:12

Влиза в авариен режим двигателя. Трябва да и направиш диагностика, за да се видят записаните грешки, след което отстраняване на проблема.
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

Потребителски аватар
ivchotr
потребител
потребител
Мнения: 836
Регистриран: 31 окт 2015, 13:40
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Загуба на Мощност

Мнение от ivchotr » 17 юни 2017, 17:21

На таблото не светва ли някаква чек лампа?
Знам всички вицове за Форд :D

Потребителски аватар
Penyo63
потребител
потребител
Мнения: 172
Регистриран: 18 сеп 2016, 12:31
Модел на автомобила: jaguar x type
Местоположение: с. Синапово
Status: Извън линия

Re: Загуба на Мощност

Мнение от Penyo63 » 17 юни 2017, 20:36

очакваме че е повреден датчика или кабелите (инсталацията) на датчика който подава информация на ЕКУ за температурата на главата (метала) на двигателя. CHT sensor
Същността на едно сложно нещо,се дължи на добре подбрани елемнтарни неща.

Venci02
потребител
потребител
Мнения: 7
Регистриран: 12 яну 2013, 09:26
Модел на автомобила: Ford Mondeo 2.0 TDci - 2006
Status: Извън линия

Re: Загуба на Мощност

Мнение от Venci02 » 19 юни 2017, 23:28

Ами момчета, никакви лампи по таблото не светват, днес я закарах на сервиз но им се беше развалил компа нещо и не направиха диагностика. Казаха ми да сменим датчика, че имало вероятност той да шашва двигателя. А не разбирам защо като форсирам за следваща предавка и като натисна съединителя задържа оборотите?

Потребителски аватар
Penyo63
потребител
потребител
Мнения: 172
Регистриран: 18 сеп 2016, 12:31
Модел на автомобила: jaguar x type
Местоположение: с. Синапово
Status: Извън линия

Re: Загуба на Мощност

Мнение от Penyo63 » 20 юни 2017, 10:55

Гледам че си от Испания, Един мой приятел живее там, женен е за испанка имат две деца, Та от него знам че в испания на всяка улица има по четири автосервиза, но в цяла испания има само четири сервиза. Явно не си уцелил правилния сервиз. Пък смяната на този сензор е от типа " Не правете това у дома"
Същността на едно сложно нещо,се дължи на добре подбрани елемнтарни неща.

Venci02
потребител
потребител
Мнения: 7
Регистриран: 12 яну 2013, 09:26
Модел на автомобила: Ford Mondeo 2.0 TDci - 2006
Status: Извън линия

Re: Загуба на Мощност

Мнение от Venci02 » 24 юни 2017, 13:33

Здравейте момчета, помагайте моля ви. Значи, смених датчика за външна темп, но няма резултат. Колата е като мъртва, при качване на предавки задържа яко оборотите 1500-1600 и не падат натисна ли спирачка падат.
Днес забелязах друго при качване на предавки ако не минавам 2000 оборота не ги задържа, подмине ли 2000 задържа.
Като я натисна имам чувството, че все едно за шията е стисната иска а не може да върви.
Лампи и индикатори никакви не светят по таблото, показваната темп, е същата като тази по градските термометри.
Закачиха я с едно устройство не показа грешки.
И примерно на 4 предавка със 1800 оборота предърпва понякога повече понякога по-малко.
Нямам идея какво да правя :(

strong
потребител
потребител
Мнения: 59
Регистриран: 09 апр 2017, 22:35
Местоположение: Първомайци
Status: Извън линия

Re: Загуба на Мощност

Мнение от strong » 24 юни 2017, 18:16

Здравейте,според мен трябва да се направи диагностика в движение с добра диагностична програма.Да се видят живи данни....няма начин да не покаже проблем.Със евтини устройства за диагностика не показват много от проблемите.

Потребителски аватар
Salti
потребител
потребител
Мнения: 54
Регистриран: 04 авг 2010, 13:57
Модел на автомобила: Focus
Status: Извън линия

Re: Загуба на Мощност

Мнение от Salti » 27 юни 2017, 13:54

Дигни капака, виж си всички маркучи по турбо пътищата за спукване, виж огледай и малките гумени мъркучлета вакуум. В голяма степен проблема е от там...

Venci02
потребител
потребител
Мнения: 7
Регистриран: 12 яну 2013, 09:26
Модел на автомобила: Ford Mondeo 2.0 TDci - 2006
Status: Извън линия

Re: Загуба на Мощност

Мнение от Venci02 » 29 юни 2017, 18:28

Здравейте момци, проблема е решен, диагностиката показа че всичко е наред, никакви грешки абе всичко е ОК, но моя механик който си е бг момче, бат Румен хвана спукана гумена траба от към EGR-то. Сменихме я и всичко си дойде на мястото :) колата отново се изстрелва както преди.
Само ме дразни това че когато я натисна здраво при смяна на предавките пак си задържа оборотите за 3-4 сек. на 1500-1600 оборота.
Някой имал ли е такъв проблем?

Отговори

Върни се в “ДВИГАТЕЛ И ТРАНСМИСИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 60 госта