Лампа на двигател

Двигател. Съединител. Скоростна кутия. Главно предаване и диференциал. Мазилна уредба. Изпускателна система.
lach83
потребител
потребител
Мнения: 2
Регистриран: 11 юли 2011, 16:07
Модел на автомобила: ford eskord 1.8 16v 115
Status: Извън линия

Лампа на двигател

Мнение от lach83 » 28 юни 2017, 17:54

Здравейте!Имам Ford Fiesta 1.4 Duratec.До сега никакви проблеми,но днес като я запалих оборотомера не работише и светна лампата на двигателя.От какво може да е.Колата е в Англия.Възможно ли е да е от влагата.

Потребителски аватар
Doin
потребител
потребител
Мнения: 1817
Регистриран: 13 мар 2009, 23:18
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8 TDdi Ghia '00
Местоположение: Слатина, София
Status: Извън линия

Re: Лампа на двигател

Мнение от Doin » 28 юни 2017, 18:25

Това ми се случи на Нисана преди седмица, също дизел, с тази разлика, че при мен имаше и моментна игра на оборотите , след което седяха по-високи, но колко - без оборотомер не знам. Оказа се датчик на колянов вал. Може да легнеш под колата и да напръскаш буксата с контактен спрей, самия датчик е безмислено, а може и да го смениш за проба, но ти препоръчвам с оригинален, дори и да е втора употреба.

lach83
потребител
потребител
Мнения: 2
Регистриран: 11 юли 2011, 16:07
Модел на автомобила: ford eskord 1.8 16v 115
Status: Извън линия

Re: Лампа на двигател

Мнение от lach83 » 29 юни 2017, 01:30

След работа пак я запалих оборотомера си работеше но лампата пак свети.Колата съм я обявил за продаване.1 месец никакви проблеми,и днеска на оглед ми го направи този номер.Мисля си този които я гледаше първо отвори капака и взе да гледа,но не погледна първо маслото преди да запали а взе да пипа по двигателя.И си мисля да не е откачил или разхлабил някоя букса.

Отговори

Върни се в “ДВИГАТЕЛ И ТРАНСМИСИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 63 госта