Ford c-max загряване

Двигател. Съединител. Скоростна кутия. Главно предаване и диференциал. Мазилна уредба. Изпускателна система.
bgstan
потребител
потребител
Мнения: 4
Регистриран: 28 юли 2017, 18:31
Местоположение: Стара Загора
Status: Извън линия

Ford c-max загряване

Мнение от bgstan » 28 юли 2017, 18:39

Здравейте,

Моля за помощ защото вече няма търпене тази работа. Преди няколко месеца купих форд ц макс 1.8 ТДЦИ 115коня 2007г. Още с купуването мотора даде проблем имаше 2 биелни лагера заминали и основен ремонт на двигателя до там добре. Колата се ремонтира карах към 1500км и когато изведнъж при пътуване до София към Ихтиман както си работише нормални изведнъж вдигна температура за секунди и мотора се загаси на следващия ден си запали все едно нищо не е имало само де платих пътна помощ. Ходих по майстори нищо не откирват работи си като звяр и няма загряване стрелката седи малко под 90. Карам после по родопите няма проблем и малко преди Стара загора по магистралата пак тръгна да загрява без да съм я мъчил обаче явно я видях на време веднага изключих от скорост и се охлади и този път не загасна след това стрелката пак си отиде на под 90 и карах над 200км. Грешка има само една която я записва U0423 и за първи опът Р0299. Смених термостата ама стария го сварих в тенджерата и си работи. Моля за съвет от какво може да е ??? Благодаря предварително.

Потребителски аватар
Penyo63
потребител
потребител
Мнения: 172
Регистриран: 18 сеп 2016, 12:31
Модел на автомобила: jaguar x type
Местоположение: с. Синапово
Status: Извън линия

Re: Ford c-max загряване

Мнение от Penyo63 » 28 юли 2017, 19:47

Температурата реална ли е или е само по показания на приборите. Въпроса ми е от основно значение относно диагнозата и ремонта.
Същността на едно сложно нещо,се дължи на добре подбрани елемнтарни неща.

bgstan
потребител
потребител
Мнения: 4
Регистриран: 28 юли 2017, 18:31
Местоположение: Стара Загора
Status: Извън линия

Re: Ford c-max загряване

Мнение от bgstan » 28 юли 2017, 20:37

Не знам но като спря колата беше смукнат маркуча след термостата. Днес след като смених термостата запалих и работи после доливах и мислех че се е обезвъздушила но 2 часа по късно слизам и гледам като е изригнал мотора пак маркуча след термостата се беше сплеснал. Дойде един приятел който доста разбира и забеляза че от маркуча който е от радиатора към разширителния съд не връща вода и след като го извадих от съда почнах да наливам антифриз и той отива към радиатора но стана късно неделя ще съм свободен и така ще пробвам да го обезвъздуша. Дали това може да ми е правило бела ако е останал въздух е радиатора??

bgstan
потребител
потребител
Мнения: 4
Регистриран: 28 юли 2017, 18:31
Местоположение: Стара Загора
Status: Извън линия

Re: Ford c-max загряване

Мнение от bgstan » 28 юли 2017, 20:39

А който е измислил автокоригирането на телефона ще го трепят надявам се да разбирате какво пиша.

bgstan
потребител
потребител
Мнения: 4
Регистриран: 28 юли 2017, 18:31
Местоположение: Стара Загора
Status: Извън линия

Re: Ford c-max загряване

Мнение от bgstan » 29 авг 2017, 15:33

След многото отговори достигнах до някъде. Радиатора беше силно замърсен и не обдухваше добре след измиване с меглио проблема се оправи. Мерси на всички помогнали. _friends_

strong
потребител
потребител
Мнения: 59
Регистриран: 09 апр 2017, 22:35
Местоположение: Първомайци
Status: Извън линия

Re: Ford c-max загряване

Мнение от strong » 29 авг 2017, 22:41

bgstan написа:
29 авг 2017, 15:33
След многото отговори достигнах до някъде. Радиатора беше силно замърсен и не обдухваше добре след измиване с меглио проблема се оправи. Мерси на всички помогнали. _friends_
Колега,до колкото разбрах радиатора е бил външно много замърсен....и след измиване/от вънка/ всичко си е дошло на място?Дано с тази манипулация сте си решили проблема.

Отговори

Върни се в “ДВИГАТЕЛ И ТРАНСМИСИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 66 госта