Мирис на газове в купето...

Двигател. Съединител. Скоростна кутия. Главно предаване и диференциал. Мазилна уредба. Изпускателна система.
hristov008
потребител
потребител
Мнения: 85
Регистриран: 31 юли 2014, 09:41
Модел на автомобила: ford focus estate 1.6 ztec 2000
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Мирис на газове в купето...

Мнение от hristov008 » 20 фев 2018, 13:46

Проблемът е следния: След като отрязах катализатора около автомобила започна да мирише по-гадно от преди да го премахна. Също така започна да мирише вътре в купето на газове при пуснато парно, което е по-големия проблем. Установих, че меката връзка беше скъсана почти напълно и крайното гърне беше пробито. Смених ги и двете. Мислите си, че с това пролемът с мириса на газове се реши? И аз така си мислех, но уви. Пак мирише, само, че по-малко и по-рядко. За няколко неща съм сигурен: Не мирише, когато колата е в движение /над 20-30км в час/, не мирише, когато съм спрял притока на въздух в купето /вентилатора на нула/. Иначе не мога да му хвана цаката. Понякога в купето мирише, когато съм спрял на място и няма други коли около мен. Друг път съм спрял на място и пускам парното на 2 и 3 и не мирише. Най-често мирише, когато чакам на светофар, но не знам дали е от другите коли или от мен??? Това се появи след като махнах катализатора. Какво мислите?

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10831
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Мирис на газове в купето...

Мнение от ЯЛТА » 20 фев 2018, 22:11

Щом мирише, значи не е херметизирана, така да се каже, ауспуховата система- изпуска отнякъде..............
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

ichikonti
потребител
потребител
Мнения: 33
Регистриран: 22 сеп 2017, 18:22
Местоположение: Севлиево
Status: Извън линия

Re: Мирис на газове в купето...

Мнение от ichikonti » 23 фев 2018, 07:46

И при мен е така!Мисля да удължа ауспуха и да го изкарам малко след бронята.

hristov008
потребител
потребител
Мнения: 85
Регистриран: 31 юли 2014, 09:41
Модел на автомобила: ford focus estate 1.6 ztec 2000
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: Мирис на газове в купето... Решено

Мнение от hristov008 » 23 фев 2018, 10:54

Закарах я на майстор. Оказа се, че изпуска от скоба на снадката, която се намира между средното и крайното гърне. Оставих я за смяна средно гърне също така, щото от няколко дни дрънчи отвътре...
Взех колата. Погледнах в старото гърне и вътре имаше откачена тръба и разкъсана вата. Майстора каза, че го сменям тъкмо на време, защото разкъсаната вата от средното гърне може да отиде към крайното и да влезе в него, а то е ново на 2 месеца. Сега вече съм с нови гърнета от налото до края плюс мека връзка.
smileys-car

Отговори

Върни се в “ДВИГАТЕЛ И ТРАНСМИСИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot], Google Adsense [Bot] и 32 госта