ролка/шайба за свободен ход на алтернатор

Двигател. Съединител. Скоростна кутия. Главно предаване и диференциал. Мазилна уредба. Изпускателна система.
Tezz
потребител
потребител
Мнения: 91
Регистриран: 24 май 2009, 15:46
Модел на автомобила: Форд Момдео ,комби МК3,.2.0тдци(130кс.)Форд Ескорт комби, 1.8тд(90кс.) 1999г.Форд Ескорт комби,1.8Д,(58коня+2магарета)1991г.
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

ролка/шайба за свободен ход на алтернатор

Мнение от Tezz » 03 мар 2018, 20:43

Имам въпрос относно 'фрий уей' шайбата на алтернатора, на Мондео мк3 тдци. Прегледах няколко сайта за авточасти, но такава не можах да открия, за дизелово Мондео!?. Чувал съм, че трябва да се търси от бензиново Мондео,но с каква кубатура да бъде двигателя на въпросната бензинка, или да търся от транзит тдци, тъй като в него влагат подобна шайба/ролка. Някой да е правил подобна интервенция?

Потребителски аватар
Ozzie
потребител
потребител
Мнения: 1154
Регистриран: 06 май 2016, 21:28
Модел на автомобила: Focus Turnier MkIII facelift 1,6 TDCi 85 kW / EZ 02/15
Ex:Ford Focus C-Max 1,6 TDCi - 80 kW
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: ролка/шайба за свободен ход на алтернатор

Мнение от Ozzie » 03 мар 2018, 20:53

на английски "freewheel", произнася се "фрийуиил".
https://translate.google.com/#en/bg/freewheel
На немски е "Freilauf" / "фрайлауф".

Не знам от каква кола трябва да търсиш, но би трябвало да бъде със същия диаметър и дълбочина на каналите, за да можеш да я ползваш със сегашния ремък.

P.S. Защо си толкова твърдо решен да сложиш такава шайба? Заради онова клипче с мятащия се ремък ли?
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: ролка/шайба за свободен ход на алтернатор

Мнение от S_C » 04 мар 2018, 02:57

Едопосочен лагер има вътре ролката. Защо искаш да си я слагаш тая тъпотия?
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

Tezz
потребител
потребител
Мнения: 91
Регистриран: 24 май 2009, 15:46
Модел на автомобила: Форд Момдео ,комби МК3,.2.0тдци(130кс.)Форд Ескорт комби, 1.8тд(90кс.) 1999г.Форд Ескорт комби,1.8Д,(58коня+2магарета)1991г.
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: ролка/шайба за свободен ход на алтернатор

Мнение от Tezz » 04 мар 2018, 13:26

Не съм гледал въпросното клипче, но си харесах си от ибей комплект ролки,ремък,демферна шайба кв и обтегач, че мойте от доста време скърцат та се нетрае. Така или иначе ще се разколачва възела, викам да поставя и такава ролка. Четох някъде в нета, че доста облекчава самият възел, особенно ако частите не са оригинални (от мото Пфое),разбирай с баснословна сума!

Потребителски аватар
Ozzie
потребител
потребител
Мнения: 1154
Регистриран: 06 май 2016, 21:28
Модел на автомобила: Focus Turnier MkIII facelift 1,6 TDCi 85 kW / EZ 02/15
Ex:Ford Focus C-Max 1,6 TDCi - 80 kW
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: ролка/шайба за свободен ход на алтернатор

Мнение от Ozzie » 04 мар 2018, 13:57

Ей това клипче е --> https://www.youtube.com/watch?v=4EXYP1CmL9Q

Ама пак нещо му нямам вяра...
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: ролка/шайба за свободен ход на алтернатор

Мнение от S_C » 07 мар 2018, 01:36

Що гледате глупости в нета бе хора...че и им вярвате. Айде няма нужда! Тоя мотор преди да излезе на пазара, нали си давате сметка колко хиляди часа тестове е минал и поне в най-базовите му възли, до които има достъп потребителя, проблем гарантирано няма и няма как да има. Такова поведение на ремъка е пълен абсурд при изправно всичко по колата.
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

Tezz
потребител
потребител
Мнения: 91
Регистриран: 24 май 2009, 15:46
Модел на автомобила: Форд Момдео ,комби МК3,.2.0тдци(130кс.)Форд Ескорт комби, 1.8тд(90кс.) 1999г.Форд Ескорт комби,1.8Д,(58коня+2магарета)1991г.
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: ролка/шайба за свободен ход на алтернатор

Мнение от Tezz » 12 мар 2018, 20:47

S_C написа:
07 мар 2018, 01:36
Що гледате глупости в нета бе хора...че и им вярвате. Айде няма нужда! Тоя мотор преди да излезе на пазара, нали си давате сметка колко хиляди часа тестове е минал и поне в най-базовите му възли, до които има достъп потребителя, проблем гарантирано няма и няма как да има. Такова поведение на ремъка е пълен абсурд при изправно всичко по колата.
Явно не си имал мк3 преди фейслифта, че така говориш. Пожелавам ти да имаш, само да не е толкова проблемна като моята, че инфаркт ще си докараш! След като я купих през 2012 г, до сега имам изминати около 38-40 хил.км, като съм налял в нея над 3000 лв за ремонти, и още наливам! Главата ми побеля!!! Погледнато технически, тя стана като нова, бе! Ако реша да я продавам, че нещо вече 'изтинах' към нея(пък, с какъв мерак се взехме😁),ще трябва майка си и баща си да искам за нея! Така съм психясъл от разходи по нея, че ако ми кажат перка от въртолет да сложа, и повече няма да се разваля - и това ще направя!!!....…..Тъй, че всеки гледа от неговата си камбанария. Лека, и спокойна вечер!

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: ролка/шайба за свободен ход на алтернатор

Мнение от S_C » 13 мар 2018, 19:38

Тази тема не трябваше да бъде за ролката, а за доверен човек от Горубляне или Дупница, който би се наел да я приведе във вид за продаване и да я разкара сравнително бързо. Играеш мач, дето си го загубил на нула още от съблекалнята. Осъзнай го. Не ти го пиша, за да се заяждам, а за да вземеш единственото в случая правилно решение и да спреш да наливаш пари в каца без дъно. Идеята на форума е взаимопомощ...
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

Отговори

Върни се в “ДВИГАТЕЛ И ТРАНСМИСИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 49 госта