Свирене/стържене от пистовия ремък

Двигател. Съединител. Скоростна кутия. Главно предаване и диференциал. Мазилна уредба. Изпускателна система.
Joe
потребител
потребител
Мнения: 6
Регистриран: 25 мар 2018, 19:45
Модел на автомобила: Ford Focus MK2.5 1.6 Ti-VCT
Местоположение: Ямбол
Status: Извън линия

Свирене/стържене от пистовия ремък

Мнение от Joe » 29 мар 2018, 22:04

Здравейте, колеги! Предварително се извинявам за темата, която пускам, защото претърсих форума и долу горе придобих някаква престава какъв всъщност може да е проблема, но все пак имам още няколко въпросчета, които искам да попитам.

Та колата ми е Ford Focus MK1 TDCi 115 к.с. Преди известно време от страната на пистовия ремък се появи звук наподобяващ щурец. Понеже не я карам често през седмицата и не съм от София, реших че ще я оправям като се прибера в провинцията. Колата не беше палена седмица и онзи ден като се качих и запалих (след снега :D :D ) звукът беше ужасяващо силен (прикачвам звукозапис). Днес реших отново да я припаля свиренето беше в пъти по-слабо (прикачвам звукозапис).

Разбирам, че проблемът е или някоя от ролките или самият ремък.
Но другия въпрос, който ме притеснява е, че ми предстои пътуване за празниците към вкъщи, което не е много близо, има ли някаква опасност да се случи нещо по пътя. Ако да какво и какво бихте ми препоръчали. Иначе вече имам запазен час при майстор и още в четвъртък е в сервиза. Благодаря предварително!



Последна промяна от Joe на 29 мар 2018, 22:25, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10842
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Свирене/стържене от пистовия ремък

Мнение от ЯЛТА » 29 мар 2018, 22:09

Полей го с вода, и ще спре да свири. Обикновено свири когато няма съосие в леглата на ремъка-шайби-ролки.
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

Joe
потребител
потребител
Мнения: 6
Регистриран: 25 мар 2018, 19:45
Модел на автомобила: Ford Focus MK2.5 1.6 Ti-VCT
Местоположение: Ямбол
Status: Извън линия

Re: Свирене/стържене от пистовия ремък

Мнение от Joe » 29 мар 2018, 22:26

ЯЛТА написа:
29 мар 2018, 22:09
Полей го с вода, и ще спре да свири. Обикновено свири когато няма съосие в леглата на ремъка-шайби-ролки.
A има ли опастност при пътуването, което ми предстои?

Потребителски аватар
Ozzie
потребител
потребител
Мнения: 1154
Регистриран: 06 май 2016, 21:28
Модел на автомобила: Focus Turnier MkIII facelift 1,6 TDCi 85 kW / EZ 02/15
Ex:Ford Focus C-Max 1,6 TDCi - 80 kW
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Свирене/стържене от пистовия ремък

Мнение от Ozzie » 29 мар 2018, 22:44

Относително е... Преди две години минах към 1300 км, с ремък който просвирваше от време на време.
Но пък се бях подготвил с един резервен в багажника, ако недай си се случи нещо.
Както каза ЯЛТА, напръскай го с вода. Ако спре да свири, може да изкара още малко, но е препоръчително да се смени.
На мен обаче "свиренето" ми звучи да е като от триене на метал в метал, отколкото ремък. Прекалено сухо и стържещо ми звучи.
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10842
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Свирене/стържене от пистовия ремък

Мнение от ЯЛТА » 30 мар 2018, 10:16

Joe написа:
29 мар 2018, 22:26
A има ли опастност при пътуването, което ми предстои
Това никой не може да каже.............Ако действително е от несъосие между ремък и шайби, не е толкова опасно, най много да изскочи, но ако е метален звук от износена ролка, може да се разхвърчи на парчета.
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

ivo_63
Потребител
Потребител
Мнения: 1260
Регистриран: 07 авг 2007, 10:35
Модел на автомобила: ford mondeo MK1 1.8 TD ex
ford focus 2 1.6 tdci 2007
Местоположение: ruse
Status: Извън линия

Re: Свирене/стържене от пистовия ремък

Мнение от ivo_63 » 30 мар 2018, 15:24

Е той ремъка струва 20 лв и ролката 40 , кво ги мислиш тия 60 лв толкова ?!

Потребителски аватар
valio57
потребител
потребител
Мнения: 225
Регистриран: 18 мар 2011, 22:45
Модел на автомобила: Ford FOCUS lll 1.6 TDCi 2012г
Местоположение: Slovakia
Status: Извън линия

Re: Свирене/стържене от пистовия ремък

Мнение от valio57 » 12 апр 2018, 08:00

При мен е същото. Колата е Форд Ескорт. Мених 2 ремъка и пискането се появява. Отначало бе постоянно. След като го натегнах престана за около месец. После го притегнах отново и сега е добре. Стигнах до извода че вече не се произвеждат едновремешните ремъци. Получава се несъответствие между каналите на ремъка и каналите на шайбата. Затова писка. Звука и при мен е същият. Ремъка ми задвижва алтернатора и компресора на климатика. При теб не знам как е. На компресора на климатика ми бе поизносен лагера на пистовата шайба. Демек шайбата която задвижва самият компресор. Смених го, но пищенето остана. Само яко натягане спасява положението. И аз съм поливал с вода но това е временно решение. Дано съм помогнал.

Отговори

Върни се в “ДВИГАТЕЛ И ТРАНСМИСИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 60 госта