Focus mk2 Duratec 2.0 - вибрации на празен ход?

Двигател. Съединител. Скоростна кутия. Главно предаване и диференциал. Мазилна уредба. Изпускателна система.
dimalex
потребител
потребител
Мнения: 3
Регистриран: 15 апр 2018, 11:40
Местоположение: Sofiq
Status: Извън линия

Focus mk2 Duratec 2.0 - вибрации на празен ход?

Мнение от dimalex » 17 апр 2018, 11:03

Здравейте бъдещи колеги,

през миналите почивни дни ходих на огледи за друга стара кола. Гледах 5 Фокуса, всичките от Италия с газ BRC, Дуратек 2.0 двигател, 2008/9/10г.. Състоянието на повечето коли беше доста прилично, даже отлично, но лошо впечатление ми направи това че мотора работи изключително нестабилно на празен ход преди да е загрял. В купето се усещат силни вибрации и скърцане от пластмасите на интериора. След като загрее двигателя вибрациите намаляват доста, но пак се усещат между 1000 и 1500 оборота на празен ход. Първата която гледах нямаше хич масло и си помислих че е от това, но се оказва че всички са така. Все пак мотора е с верига и може би е нормално да бъде една идея по шумен от друг двигател със същия обем, но това е много повече. Представям си как ще работи на -15 градуса :(

Търсих подобни теми по този въпрос и не намерих конкретно потвърждение че това е нормално и тези двигатели.
Моля да споделите мнение дали подозренията ми че всички двигатели са си такава са верни. Това проблем ли е за самия двигател? На какво може да се дължи тази нестабилна работа?

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10842
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Focus mk2 Duratec 2.0 - вибрации на празен ход?

Мнение от ЯЛТА » 17 апр 2018, 11:08

Първо си задаваш въпроса- защо италианеца си е сложил газова инсталация ? За да му е евтино защото кара много.........Значи за 10 год. горе долу половин милион километри............ И ти искаш за купиш такава кола ?
Събуди се човек.
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

Ради-1
потребител
потребител
Мнения: 823
Регистриран: 20 юни 2013, 18:06
Модел на автомобила: Ford Focus 1.6 '00 lpg
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Re: RE: Focus mk2 Duratec 2.0 - вибрации на празен ход?

Мнение от Ради-1 » 17 апр 2018, 13:12


dimalex написа: Представям си как ще работи на -15 градуса :(
Затова е приказката форд и циганин зимата не работят

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk


Потребителски аватар
synthez 3D
Потребител
Потребител
Мнения: 1745
Регистриран: 04 окт 2005, 08:57
Модел на автомобила: C-MAX Titanium 1.0 Ecobоost-125 HP 2014,
FOCUS 1,6-100 HP 2011,
C-MAX -компютърен 3D модел,
бивш C-MAX Ghia 1.8 16V-125HP 2008,
Местоположение: Г.Оряховица
Status: Извън линия

Re: Focus mk2 Duratec 2.0 - вибрации на празен ход?

Мнение от synthez 3D » 17 апр 2018, 13:15

Щом има вибрации, значи има проблем. Този двигател на празен ход изобщо не се усеща в купето, ако е изправен. Възможно е хидравличният тампон да е изтекъл (доста вероятно) и вибрациите да се предават в купето. Възможно е и да има други проблеми, но имай в предвид, че това е най-тихият фордов двигател (заедно с 1,8) от това поколение и ако всичко е наред, изобщо не можеш да разбереш, че е запален.
Изображение

dimalex
потребител
потребител
Мнения: 3
Регистриран: 15 апр 2018, 11:40
Местоположение: Sofiq
Status: Извън линия

Re: Focus mk2 Duratec 2.0 - вибрации на празен ход?

Мнение от dimalex » 17 апр 2018, 17:40

Възможно е хидравличният тампон да е изтекъл (доста вероятно) и вибрациите да се предават в купето.
И аз такива подозрения имах за първия и втория които гледах, ама когато всичките 5 излязоха такива се озадачих.
това е най-тихият фордов двигател (заедно с 1,8) от това поколение и ако всичко е наред, изобщо не можеш да разбереш, че е запален.
И аз така знам защото същия мотор но 1.8 на Мазда 6 работи много добре на празен ход.

Потребителски аватар
Ozzie
потребител
потребител
Мнения: 1155
Регистриран: 06 май 2016, 21:28
Модел на автомобила: Focus Turnier MkIII facelift 1,6 TDCi 85 kW / EZ 02/15
Ex:Ford Focus C-Max 1,6 TDCi - 80 kW
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Focus mk2 Duratec 2.0 - вибрации на празен ход?

Мнение от Ozzie » 17 апр 2018, 18:36

10 години на газ, сещай се на какво са замязали клапаните и леглата им - на гъСС.
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...

dimalex
потребител
потребител
Мнения: 3
Регистриран: 15 апр 2018, 11:40
Местоположение: Sofiq
Status: Извън линия

Re: Focus mk2 Duratec 2.0 - вибрации на празен ход?

Мнение от dimalex » 17 апр 2018, 18:53

мдааа, може би проблема е в механичните повдигачи и газта. Мои познат си взе 10год мазда с такъв мотор на реални 150К км. и след това мина 100К на газ, и двигателя все още работи нормално. Тези които гледах със сигурност са минали повече от 100К на газ

tsvetanov
потребител
потребител
Мнения: 8
Регистриран: 30 май 2017, 08:11
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Re: Focus mk2 Duratec 2.0 - вибрации на празен ход?

Мнение от tsvetanov » 10 май 2018, 09:06

Здравей,
аз имам същия двигател "2.0 16V duratec HE" на мондео мк3 както каза един колега преди мен този двигател на празен ход не можеш да разбереш, че колата работи дори когато си извън колата.
Относно колите които си гледал щом са нямали и масло на щеката бягай далече. Моят тресеше и намше мощност на ниски обороти когато го купих и се оказа разтегната верига и клапани за регулиране общо взето бягай далече от подобни автомобили , колкото и добре да изглеждат отвътре.

Отговори

Върни се в “ДВИГАТЕЛ И ТРАНСМИСИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 36 госта