Почистване на инжектори фокус 2

Двигател. Съединител. Скоростна кутия. Главно предаване и диференциал. Мазилна уредба. Изпускателна система.
Потребителски аватар
private.esco
потребител
потребител
Мнения: 43
Регистриран: 05 апр 2017, 15:40
Местоположение: BG
Status: Извън линия

Почистване на инжектори фокус 2

Мнение от private.esco » 24 апр 2018, 13:20

Днес реших даги сваля и почистят с ултразвук дюзите, самия демонтаж отне 3-5минути много бързо и лесно стана като цяло, реших даги почистя понеже нещо започна да ми ручи много двигателя и мощноста в ниските някак намаля, на пръв поглед човека ми каза след като ги разглоби че филтърчетата са пълни с боклуци и дасъм си сменил горивният филтър но аз нямам такъв така че цялата мизерия от горивото е отивала в дюзите, по късно ще пиша за резултата като ги монтирам(Човека разбира доста и не взима скъпо 15лв. На дюза пък и мие близко в Младост 1а)

Изпратено от моят G3121 с помощта на Tapatalk


Потребителски аватар
private.esco
потребител
потребител
Мнения: 43
Регистриран: 05 апр 2017, 15:40
Местоположение: BG
Status: Извън линия

Re: RE: Почистване на инжектори фокус 2

Мнение от private.esco » 24 апр 2018, 18:32

private.esco написа:Днес реших даги сваля и почистят с ултразвук дюзите, самия демонтаж отне 3-5минути много бързо и лесно стана като цяло, реших даги почистя понеже нещо започна да ми ручи много двигателя и мощноста в ниските някак намаля, на пръв поглед човека ми каза след като ги разглоби че филтърчетата са пълни с боклуци и дасъм си сменил горивният филтър но аз нямам такъв така че цялата мизерия от горивото е отивала в дюзите, по късно ще пиша за резултата като ги монтирам(Човека разбира доста и не взима скъпо 15лв. На дюза пък и мие близко в Младост 1а)

Изпратено от моят G3121 с помощта на Tapatalk
Резултата е много добър повече мощност в ниските а високите не ги усеща тръгнах на тест и до 180без никакво усилие Изображение

Изпратено от моят G3121 с помощта на Tapatalk



gras
потребител
потребител
Мнения: 74
Регистриран: 21 ное 2014, 22:40
Модел на автомобила: Ford Fiesta МК3 1.1 1989 - подарена ; Vaz 2101 - 1977 ; Ford Mondeo MK3 1.8 2001 ;
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Почистване на инжектори фокус 2

Мнение от gras » 25 апр 2018, 08:24

Колега , с риск да помрача радоста ти , ще ти кажа ,че си в голяма грешка. Писал си ,че нямаш горивен филтър - напротив имаш , само че се намира в резервоара при помпата. Това е така наречения life time филтър , който като се задръсти сменяш цялата кошница с филтъра и помпата. Ако действително филтърчетата на дюзите са били пълни с боклуци нещата не са никак розови. Това се получава , когато филтъра се задръсти - ако помпата е добре избива филтъра и боклуците тръгват напред към дюзите. Решението е основно почистване на резервоара , продухване на цялата бензинова система и смяна на помпата ... това е ако искаш да имаш дългосрочен ефект. Ако ли не , скоро дюзите отново ще се запушат .

Потребителски аватар
private.esco
потребител
потребител
Мнения: 43
Регистриран: 05 апр 2017, 15:40
Местоположение: BG
Status: Извън линия

Re: RE: Re: Почистване на инжектори фокус 2

Мнение от private.esco » 25 апр 2018, 10:03

gras написа:Колега , с риск да помрача радоста ти , ще ти кажа ,че си в голяма грешка. Писал си ,че нямаш горивен филтър - напротив имаш , само че се намира в резервоара при помпата. Това е така наречения life time филтър , който като се задръсти сменяш цялата кошница с филтъра и помпата. Ако действително филтърчетата на дюзите са били пълни с боклуци нещата не са никак розови. Това се получава , когато филтъра се задръсти - ако помпата е добре избива филтъра и боклуците тръгват напред към дюзите. Решението е основно почистване на резервоара , продухване на цялата бензинова система и смяна на помпата ... това е ако искаш да имаш дългосрочен ефект. Ако ли не , скоро дюзите отново ще се запушат .
Да така е, написах го така понеже знам че филтъра е там и това е следващо нещо което ще бъде подменено, просто не мисе обсъждаше подробно, но имайки предвид че колата е на почти 300000 км. Е нормално вече да се по сменят някой неща.

Изпратено от моят G3121 с помощта на Tapatalk


Отговори

Върни се в “ДВИГАТЕЛ И ТРАНСМИСИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google Adsense [Bot] и 65 госта