Скъсан ангренажен ремък 1.8 TD

Двигател. Съединител. Скоростна кутия. Главно предаване и диференциал. Мазилна уредба. Изпускателна система.
gojyto1
потребител
потребител
Мнения: 15
Регистриран: 09 дек 2016, 20:16
Местоположение: burgas
Status: Извън линия

Скъсан ангренажен ремък 1.8 TD

Мнение от gojyto1 » 10 окт 2018, 19:52

Здравейте! Този месец мислих да си сменям ангренажните,но ....... На 57 000 км единия сдаде багажа.Искам да си правя сам ремонта.Разглобяване и сглобяване не ме притесняват.Главата я давам на пълен ремонт и профилактика.Въпроса ми е само при поставянето на главата ,освен реглаж на клапани и зацепване на ремъци друго особено има ли?Ако някой го е правил и има съвети или клипчета ще съм благодарен.

Потребителски аватар
OgiDogi
потребител
потребител
Мнения: 2043
Регистриран: 01 фев 2009, 00:09
Модел на автомобила: Orion 1.6DL '83 -> Mondeo 1.8TDi '97 с газ
Местоположение: Сливен
Status: Извън линия

Re: Скъсан ангренажен ремък 1.8 TD

Мнение от OgiDogi » 10 окт 2018, 21:31

gojyto1 написа:
10 окт 2018, 19:52
...Въпроса ми е само при поставянето на главата ,освен реглаж на клапани и зацепване на ремъци друго особено има ли?Ако някой го е правил и има съвети или клипчета ще съм благодарен.
Регулирането на клапаните се прави на свалена глава - с пилене на опашките на клапаните и размяна или шлайфане на пуловете.
Зацепването - с предназначен за целта инструмент. Фиксира се колянов вал през специален отвор в блока (между ГНП и компресора на климатика, през отвор в конзолата на компресора), разпределителен вал с планка в задния край и помпата с щифт или свредло 6 mm през съответният отвор в ангренажното колело към корпуса на помпата.
Изображение
Ford не боледува - направо умира... примерно след 25 години. :D
ДЕ-РУСИФИКАЦИЯ

gojyto1
потребител
потребител
Мнения: 15
Регистриран: 09 дек 2016, 20:16
Местоположение: burgas
Status: Извън линия

Re: Скъсан ангренажен ремък 1.8 TD

Мнение от gojyto1 » 11 окт 2018, 00:32

Благодарско !Дано се справя.

Отговори

Върни се в “ДВИГАТЕЛ И ТРАНСМИСИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 15 госта