лампичката НЕИЗПРАВЕН ДВИГАТЕЛ

Двигател. Съединител. Скоростна кутия. Главно предаване и диференциал. Мазилна уредба. Изпускателна система.
dragokaz
потребител
потребител
Мнения: 24
Регистриран: 05 дек 2010, 09:42
Модел на автомобила: kuga
Status: Извън линия

лампичката НЕИЗПРАВЕН ДВИГАТЕЛ

Мнение от dragokaz » 25 окт 2018, 12:06

Здравейте колеги,
Има форд куга дизел на 7 години и на 75 000 км.
Преди време ми светна лампичката НЕИЗПРАВЕН ДВИГАТЕЛ. Посетих майстор и той ми каза , че е запушен DPF. Направи регенерация на DPF (софтуерно) и всичко беше наред, само около 2000 км.,и отново светна лампичката НЕИЗПРАВЕН ДВИГАТЕЛ. Ако има колеги, които са се сблъсквали с този проблем и са го отстранили трайно, нека да сподели.
Чета по форумите за водородно почистване, но не откривам мнения за и против на този метод за почистване на двигателя.

Потребителски аватар
OgiDogi
потребител
потребител
Мнения: 2042
Регистриран: 01 фев 2009, 00:09
Модел на автомобила: Orion 1.6DL '83 -> Mondeo 1.8TDi '97 с газ
Местоположение: Сливен
Status: Извън линия

Re: лампичката НЕИЗПРАВЕН ДВИГАТЕЛ

Мнение от OgiDogi » 25 окт 2018, 17:49

dragokaz написа:
25 окт 2018, 12:06
Здравейте колеги,
Има форд куга дизел на 7 години и на 75 000 км.
Преди време ми светна лампичката НЕИЗПРАВЕН ДВИГАТЕЛ. Посетих майстор и той ми каза , че е запушен DPF. Направи регенерация на DPF (софтуерно) и всичко беше наред, само около 2000 км.,и отново светна лампичката НЕИЗПРАВЕН ДВИГАТЕЛ. Ако има колеги, които са се сблъсквали с този проблем и са го отстранили трайно, нека да сподели.
Чета по форумите за водородно почистване, но не откривам мнения за и против на този метод за почистване на двигателя.
За съжаление, такава е родната действителност - горивата са под всякакви стандарти, всеки меша каквото намери и продава за супер-дупер-'нам-си-кво. После го отнасят консуматорите, във вид на почистващи процедури, добавки или смяна на елементи като дюзи, катализатори или DPF.
Вариантите са да минаваш по процедурите от време на време и да изръсиш доста пари в дългосрочен план или да изръсиш еднократно за изтръмбушване на филтъра и премахване софтуерно от компютъра, за да не пали повече лампата и да върви по-добре колата.
Изображение
Ford не боледува - направо умира... примерно след 25 години. :D
ДЕ-РУСИФИКАЦИЯ

Потребителски аватар
georgi_ko
потребител
потребител
Мнения: 7
Регистриран: 08 апр 2008, 20:48
Модел на автомобила: ford focus 1999 1.6 16v benzin/gaz
Местоположение: Ямбол
Status: Извън линия

Re: лампичката НЕИЗПРАВЕН ДВИГАТЕЛ

Мнение от georgi_ko » 13 ное 2018, 18:39

Здравей колега, аз имах същия проблем с моята Куга т.е.и с двете които имам една след друга. Моето решение дойде след като свалих дпф филтъра и го измих с обезмаслител на керхер. Запушваш го от едната страна и го пълниш с разтвора едно към пет с вода. Стои два часа измиваш и пак така няколко пъти като не вкарваш батака. После обилно се измива с вода от двете страни докато излизат сажди. Оставяш го да изсъхне и го монтираш и после правиш регенерация с програмата. При мен изчезна проблема и при двете ми Куги.

Отговори

Върни се в “ДВИГАТЕЛ И ТРАНСМИСИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 75 госта