Педал на газта проблем

Двигател. Съединител. Скоростна кутия. Главно предаване и диференциал. Мазилна уредба. Изпускателна система.
vanito18
потребител
потребител
Мнения: 5
Регистриран: 03 май 2016, 18:22
Местоположение: Gabrovo
Status: Извън линия

Педал на газта проблем

Мнение от vanito18 » 03 ное 2018, 00:36

Здравейте колеги, от около 6 месеца имам форд фокус мк2, 2005г., 2.0TDCI. От няколко седмици се появи проблем с педала на газта, а именно - при подаване на газ ( без значение дали съм на скорост или не) двигателя не се форсира, при припомпване на педала също. Това се случва (засега) само при потегляне.( т.е. пример: стоя на светофар на червено, светва зелено -> първа -> газ -> греда-не помръдва-> отново свободна-> газ-> обортомера отново спи) . И така докато колата сама не реши да тръгне. Скоро я закачах на диагностика - никакви грешки, няма и индикации по таблото, нито пък оборотите се колебаят, няма и странни звуци . Та въпроса ми е - дали да търся проблема в педала на газта или да се насоча към друг вид проблем според вас?

Потребителски аватар
synthez 3D
Потребител
Потребител
Мнения: 1745
Регистриран: 04 окт 2005, 08:57
Модел на автомобила: C-MAX Titanium 1.0 Ecobоost-125 HP 2014,
FOCUS 1,6-100 HP 2011,
C-MAX -компютърен 3D модел,
бивш C-MAX Ghia 1.8 16V-125HP 2008,
Местоположение: Г.Оряховица
Status: Извън линия

Re: Педал на газта проблем

Мнение от synthez 3D » 03 ное 2018, 07:58

Много от майсторите ще те засилят да си купиш педал за газта, защото бил износен. Това обаче не важи за твоя, защото е с индукционно отчитане на положението, а не както при предишния модел с потенциометри. Затова износване не може да има и това не може да е причината за отказа. Разбира се може да има някаква друга повреда, но масовият проблем с износването на потенциометрите на педала на газта при Фокус 1 е вече отстранен при твоя модел. Странното е че няма грешки, но сигурно има и някакви други симптоми по които може да се потърси повредата.
Изображение

Потребителски аватар
pepy1
Модератор
Модератор
Мнения: 4777
Регистриран: 18 май 2005, 22:38
Модел на автомобила: бивш форд ескорт 1.6i 16v zetec Ghia Combi'96
бившо пежо 306 комби 1,9 ТД пак комби и Сеат ибиза 3 цилиндров 1.4 дизел
Местоположение: шоп от Младост-4
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Педал на газта проблем

Мнение от pepy1 » 04 ное 2018, 18:33

Ако наитина е с индукционно отчитане, и от време на време спира, може би трябва да се донастрои. Вероятно от вибрации може да е разместен. Също така, отказ от време на време може да е причина за заминаващ сензор. В интерес на истината не знаех, че педала за газта на този модел е с индукционен датчик, не знам и къде точно се намира/някъде около педала :D /, но не е изключено замърсяване, или някякви боклуци да възпрепяттват работата му. Може да има повреда от удър или нарушаване на целоста на изолацията на проводниците или лоша връзка при конектора.
времето е като парите-никога не стига

Отговори

Върни се в “ДВИГАТЕЛ И ТРАНСМИСИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google Adsense [Bot] и 45 госта