Тресене на двигателя при натиснат съединител(само при студен двг) - Forrd focus 1.8tdci 115кс

Двигател. Съединител. Скоростна кутия. Главно предаване и диференциал. Мазилна уредба. Изпускателна система.
blagoi.stoyanov
потребител
потребител
Мнения: 2
Регистриран: 24 юни 2016, 22:02
Местоположение: Симитли
Status: Извън линия

Тресене на двигателя при натиснат съединител(само при студен двг) - Forrd focus 1.8tdci 115кс

Мнение от blagoi.stoyanov » 25 ное 2018, 10:08

Здравейте, имам следният проблем:

При по-ниски температури, след запалване на колата и при натискане на съединителя - двигателя почва да тресе. При отпускане на съединителя притрисането спира. Когато загрее колата това притрисане го няма. Съединителят ми е сменян преди 30к километри.

Онзи ден бях за смяна на горна помпа на съединителя и монтьора ми каза, че е виждал подобен проблем на други коли и ми каза, че имам изместване на коляновия вал с някакви милиметри. Каза че има и друг вариант за проблема след сваляне на картера може да са някакви лагерчета или нещо подобно(не го слушах много защото след като ми каза за коляновия вал бях малко в шок :D ).

Кажете мнение какъв би могъл да е проблема, дали е прав монтьора или може би е нещо друго.

Поздрави

Потребителски аватар
MapTo_D
потребител
потребител
Мнения: 1210
Регистриран: 01 ное 2008, 11:51
Модел на автомобила: С колелото
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Тресене на двигателя при натиснат съединител(само при студен двг) - Forrd focus 1.8tdci 115кс

Мнение от MapTo_D » 25 ное 2018, 10:16

Тампон/и на двигател? Не знам обаче дали имат връзка с натискането на съединителя.
Като го сменя тоя съединител - само феродов и притискател ли смени и лагер евентуално или и маховик? Може в маховика да е проблема, ако не е сменен, да показва, че е тръгнал...

Потребителски аватар
Penyo63
потребител
потребител
Мнения: 172
Регистриран: 18 сеп 2016, 12:31
Модел на автомобила: jaguar x type
Местоположение: с. Синапово
Status: Извън линия

Re: Тресене на двигателя при натиснат съединител(само при студен двг) - Forrd focus 1.8tdci 115кс

Мнение от Penyo63 » 25 ное 2018, 18:30

Изместването на кол. вал се вижда лесно. Гледа се от другата страна на двигателя тоест ремъчната шайба. За да ти го каже сигурно го е видял. За да стане това сигурно си карал с някое модерно масло.
Същността на едно сложно нещо,се дължи на добре подбрани елемнтарни неща.

blagoi.stoyanov
потребител
потребител
Мнения: 2
Регистриран: 24 юни 2016, 22:02
Местоположение: Симитли
Status: Извън линия

Re: Тресене на двигателя при натиснат съединител(само при студен двг) - Forrd focus 1.8tdci 115кс

Мнение от blagoi.stoyanov » 25 ное 2018, 22:29

Тампоните на двигателя най-вероятно са заминали, да че има вибрации в купето. Маховика също беше сменен.


@Penyo63 - Смяна на ремъчната шайба би ли оправила проблема, или отивам към "основен ремонт" на двигателя?

Потребителски аватар
Penyo63
потребител
потребител
Мнения: 172
Регистриран: 18 сеп 2016, 12:31
Модел на автомобила: jaguar x type
Местоположение: с. Синапово
Status: Извън линия

Re: Тресене на двигателя при натиснат съединител(само при студен двг) - Forrd focus 1.8tdci 115кс

Мнение от Penyo63 » 26 ное 2018, 00:47

От едната страна на кол. вал се намира маховика. от другата страна е ремъчната шайба. Мисълта ми беше, че като натискаш и пускаш съединителя,друг някой да гледа дали се мести аксиално шайбата. Това е идеята, а изпълнението търпи импровизации. Какво разбираш под основен ремонт?
Същността на едно сложно нещо,се дължи на добре подбрани елемнтарни неща.

Отговори

Върни се в “ДВИГАТЕЛ И ТРАНСМИСИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 35 госта