Верига в двигател Фокус 1, 1,8 тдци

Двигател. Съединител. Скоростна кутия. Главно предаване и диференциал. Мазилна уредба. Изпускателна система.
otoyol
потребител
потребител
Мнения: 105
Регистриран: 21 яну 2016, 20:56
Модел на автомобила: Ford Focus 1, 1.8 TDCI, 115 h.p.
Местоположение: Русе
Status: Извън линия

Верига в двигател Фокус 1, 1,8 тдци

Мнение от otoyol » 06 яну 2019, 08:09

Здравейте, колеги ! Живи и здрави и без аварии през тая година. Интересувам се моторът DURATORQ на Фокус мк1, 1,8 тдци, 115 к.с. (колата е 2003 г.) с верижно задвижване ли е на нафтовата помпа ? Ако да ... трябва ли да се сменя и какви пари излиза ориентировъчно ? Виждал съм клипчета, където от мотор 1,8 тдци за форд транзит или мондео, задвижв.на нафт.помпа е с назъбен ремък !!! Та...къде е верига и къде е ремък ? Двигателите имат някакви кодове FFDA/FCDA- от къде мога да разбера моят двг.какъв код е ?

Потребителски аватар
MapTo_D
потребител
потребител
Мнения: 1210
Регистриран: 01 ное 2008, 11:51
Модел на автомобила: С колелото
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Верига в двигател Фокус 1, 1,8 тдци

Мнение от MapTo_D » 06 яну 2019, 09:02

Здравей. Твоят двигател трябва да е с кодове F9DA или F9DB, като често казано аз лично не знам дали изобщо има някаква разлика. Има и ангренажна верига, има и ангренажен ремък, аз за времето, в което карам моя съм сменял 2 пъти ремък, верига не съм пипал. Не знам кога трябва да се сменя, сигурно има износване/разпъване и при нея. Сигурно колата ще отиде на скрап, преди да се наложи да се смени, или пък тя ще се скъса. :D
Комплект ангренажна верига започва от 300 лв и стига до над 1000, за работа също няма да е евтино мисля, та смяната ѝ, ако не е належаща не ми се вижда рентабилна.

Отговори

Върни се в “ДВИГАТЕЛ И ТРАНСМИСИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google Adsense [Bot] и 53 госта