Мирис на сурова нафта - Инжектор или подгревна свещ

Двигател. Съединител. Скоростна кутия. Главно предаване и диференциал. Мазилна уредба. Изпускателна система.
stenliivanov
потребител
потребител
Мнения: 34
Регистриран: 16 май 2011, 18:44
Модел на автомобила: Форд Фокус 1.6 TDCI 115hp mk3
Форд Фокус 2.0 Duratec HE Bi-Fuel (145 hp) mk2.5
Местоположение: София
Status: Извън линия

Мирис на сурова нафта - Инжектор или подгревна свещ

Мнение от stenliivanov » 03 май 2019, 09:54

Здравейте,

От известно време понякога сутрин усещам мирис на неизгоряла нафта при първо сутрешно палене. Пушек понякога има но е само изпуфкване т.е. не продължава да пуши след като запали. Колата пали без проблем и в топло и в студено и топла и студена. Няма харчене на масло или антифриз. Разхода както на място така и в движение е нормален - на място загряла е 0.2-0.3 л/ч а иначе софийско градско - 5.8-6 в топло време, извънградско с малко магистрала, но без ексцесии 4.8-5.

Правих лог с Forscan на инжекторите и на празен ход показанията им са 0.9-1.1 на всички, като се променят, а на 2000 оборота всички стават 1.000079 нещо си. От време на време ми се появява грешка (не светва чека) P02D1 - Cylinder 3 Fuel Injector A Offset Learning At Max Limit. След като я изчистя не се появява веднага. DPFа не е запушен пак през Форскан го видях на 41%
Та се чудя дали може да е подгревна свещ (не знам дали ще запише грешка ако е) или някой инжектор(или няколко) да се е прецакал.
Чудя се дали има смисъл да свалям инжектори да ги пращам на диагностика или само да проверя свещите или пък да си карам така.

Макар, че ако е инжектор моите май не се ремонтират. Колата ми е Фокус 1.6 тдци 115hp 2012. Купувана е от тук и е на реални 164000 км

Ще съм благодарен ако някой може да даде съвет/мнение или да сподели решение ако е имал подобен проблем. Благодаря.

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10844
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Мирис на сурова нафта - Инжектор или подгревна свещ

Мнение от ЯЛТА » 03 май 2019, 12:20

Не пипай инжекторите щом върви, харчи, работи добре. Записаната грешка показва че има проблем, който трябва да се отремонтира/отстрани, изтриването на записаната грешка не отстранява проблема. И да, най вероятно се касае за изгоряла свещ, което не е кой знае какъв проблем при Комън рейл горивните системи.
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13097
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Мирис на сурова нафта - Инжектор или подгревна свещ

Мнение от HACKO » 04 май 2019, 09:15

stenliivanov написа:
03 май 2019, 09:54
Здравейте,

От известно време понякога сутрин усещам мирис на неизгоряла нафта при първо сутрешно палене. Пушек понякога има но е само изпуфкване т.е. не продължава да пуши след като запали. Колата пали без проблем и в топло и в студено и топла и студена. Няма харчене на масло или антифриз. Разхода както на място така и в движение е нормален - на място загряла е 0.2-0.3 л/ч а иначе софийско градско - 5.8-6 в топло време, извънградско с малко магистрала, но без ексцесии 4.8-5.

........
Чудя се какво правиш до ауспуха вместо да си в колата?
В твоята ситуация имаш два варианта:
Вариант 1: Караш си колата без да се навираш в ауспуха, радваш и се още много километри и те води където си поискаш;
Вариант 2: Тръгваш по сервизи за да разрешиш така наречения "проблем", започва се хаотична смяна на части на принципа проба-грешка, даваш един куп пари, колата спира да работи, като тръгнеш за някъде не знаеш дали ще стигнеш и накрая завършваш с фразата "никога вече Форд".
По кой път ще тръгнеш, ти си избери!
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

stenliivanov
потребител
потребител
Мнения: 34
Регистриран: 16 май 2011, 18:44
Модел на автомобила: Форд Фокус 1.6 TDCI 115hp mk3
Форд Фокус 2.0 Duratec HE Bi-Fuel (145 hp) mk2.5
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Мирис на сурова нафта - Инжектор или подгревна свещ

Мнение от stenliivanov » 05 май 2019, 14:42

:) Цялата работа, е че винаги съм искал да е вариант 1. Защото съм имал кола, с която беше приключение дори на 120 км да тръгнеш. Все ми беше притеснено дали ще стигна.
Затова гледам преди да е станало късно, ако има нещо което да изисква намеса да го направя, така че да не се налага да ме возят или теглят.

За сега на смяна на масло ще премеря на място свещите. Ако там има нещо ще взема мерки. Ако там всичко е наред ще изчакам да видя накъде ще тръгнат нещата.

Отговори

Върни се в “ДВИГАТЕЛ И ТРАНСМИСИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 22 госта