Форд Транзит 2.5D,,студен ,,прекъсва тресе и син пушек

Двигател. Съединител. Скоростна кутия. Главно предаване и диференциал. Мазилна уредба. Изпускателна система.
pavlo-bs
потребител
потребител
Мнения: 1
Регистриран: 09 юни 2019, 18:13
Местоположение: Бургас,България
Status: Извън линия

Форд Транзит 2.5D,,студен ,,прекъсва тресе и син пушек

Мнение от pavlo-bs » 09 юни 2019, 18:28

Здравейте,,,нов съм във форума и имам проблем с Буса си.Надявам се ,че с вашите мнения ще ме насочите към правилният път за решаване на проблема.Преди седмица нагазих във вода и намокрих въздушният филтър.Камиончето изгасна ,после запали и запуши в син дим ,,,впоследствие се изчисти и го прибрах.Веднага смених филтъра и на другият ден запали от раз но първите 5-6 минути работи като на 3-цилиндъра и пуши син дим с мирис на нафта....след като загрее започва да работи нормално,,,така е вече цяла седмица,,,като следя за загуба на антифриз в преливният съд и проверявам маслото...Искам да отбележа,,,че този проблем го правеше зимата ,,но когато е много студено и за 1-2 минути

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Форд Транзит 2.5D,,студен ,,прекъсва тресе и син пушек

Мнение от S_C » 09 юни 2019, 23:47

"Намокрил" или "удавил? Че са различни неща. На 2,5Д по спомен, тръбите вървяха високо горе, почти до нивото на предния джам и там за да се качи вода, филтъра трябва да се е удавил до степен да има тиня и жаби вътре...
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

Отговори

Върни се в “ДВИГАТЕЛ И ТРАНСМИСИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 53 госта