Проблем с Форд Ескорт RS2000 MK5

Двигател. Съединител. Скоростна кутия. Главно предаване и диференциал. Мазилна уредба. Изпускателна система.
angellis
потребител
потребител
Мнения: 2
Регистриран: 04 юли 2019, 11:39
Местоположение: Alicante
Status: Извън линия

Проблем с Форд Ескорт RS2000 MK5

Мнение от angellis » 08 юли 2019, 12:17

Здравейте колеги от около година съм собственик на въпросният Форд и разбира се проблемите не подминаха и мене.Та малко за историята на колата.Купих я с не работещ цилиндър на мотора.Направи се ремонт на двигателя след като сменените части са- биелни лагери,клапани,гарнитура не главата , сегменти,верига и съответно обтегач,двете ламбда сонди,бобини и кабели,и може и да пропускам нещо но горе долу това е.Проблема е следният,колата имаше нестабилен празен ход като че ли работи на 3 цилиндъра и при ускорение на около 2500 оборота прекъсваше.Стигна се до положение да не може да се кара докато по случайност не си откачих минуса за една нощ.За моя голяма изненада колата на другия ден тръгна ама тръгна просто не беше същата.Е това продължи само един ден.Появиха се същите симптоми и не знам от къде да започна.Сега на 2 дена разкачам минуса и така почти година което е много неприятно.Някакви съвети от къде да започна,доколкото разбрах от тука по този начин ресетвам ЕКУ-то.Извинявам се за романа и предварително благодаря.

Потребителски аватар
ieiei
потребител
потребител
Мнения: 389
Регистриран: 11 май 2007, 12:50
Модел на автомобила: Ford
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Проблем с Форд Ескорт RS2000 MK5

Мнение от ieiei » 08 юли 2019, 12:44

Диагностика

angellis
потребител
потребител
Мнения: 2
Регистриран: 04 юли 2019, 11:39
Местоположение: Alicante
Status: Извън линия

Re: Проблем с Форд Ескорт RS2000 MK5

Мнение от angellis » 08 юли 2019, 17:12

Проблема е че не съм в България и тука тази стара кола не искат и да я погледнат.Всички казват че нямат апаратура за диагностика.Веднъж в един сервиз се навиха държаха я една седмица казаха че нищо не излиза и айде 150 евро на вятара.

Отговори

Върни се в “ДВИГАТЕЛ И ТРАНСМИСИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google Adsense [Bot] и 48 госта