Проблем със powershift кутия на форд галакси

Двигател. Съединител. Скоростна кутия. Главно предаване и диференциал. Мазилна уредба. Изпускателна система.
TodorAzmanov
потребител
потребител
Мнения: 2
Регистриран: 24 ное 2019, 21:40
Местоположение: Sliven
Status: Извън линия

Проблем със powershift кутия на форд галакси

Мнение от TodorAzmanov » 24 ное 2019, 22:50

Привет на всички.От няколко месеца съм собственик на форд галакси.,модел 2013 година,двигател 2.0 tdci 140k.c. с автоматична кутия поуършифт.Автомобила е с десен волан и закупих за смешни пари.Имам изминати вече околко 5,6хиляди километра и съм страшно доволен от возия,държание на двигателя,разход на гориво.За мое съжаление обаче, се оказа че автомобила явно има проблем със скоростната кутия,който се надявах, че след смяната на маслото ще се оправи, но всичкое без никаква разлика и по старо му.При студен двигател до 70,80 грядуса колата се държи перфектно,скоростите си включват и кутията работи перфектно, след достигане на споменатите градуси на работа, се появява притрисане или по скоро приритване само и единствено при първоначално тръгване на първа и задна скорост.На всички останали предавки си включва плавно и не се усеща проблем.Когато потеглям от наклон и колкото по стръмно е толкова повече се усеща притрисането.При потегляне от равно положение и или спускане пак всичко е окей и при студен и при топъл двигател.Моля за съвет как да процедирам или ако някой може да ме насочи към читав сервиз в София тъй като ми предстои ходене идната седмица, където могат да ми направят диагностика и да се определи евентуално от откъде идва проблема,ще съм безкрайно благодарен.Имам приятел в англия който ми намери кутия на 20000мили за 450паунда,но това ми е най последния вариант.Благодаря предварително. Изображение

Изпратено от моят SM-A750FN с помощта на Tapatalk


Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10831
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Проблем със powershift кутия на форд галакси

Мнение от ЯЛТА » 24 ное 2019, 23:00

Ами след като си с POWERSHIFT кутия, тя би трябвало да има и съединител, и вероятно проблема е в него. Зет ми е със Ситроен 2.2 с POWERSHIFT , и той беше с такъв проблем, и се оказа съединителят. И ако се окажа прав, после се ъпдейтва и компютъра на колата.
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

Потребителски аватар
OgiDogi
потребител
потребител
Мнения: 2042
Регистриран: 01 фев 2009, 00:09
Модел на автомобила: Orion 1.6DL '83 -> Mondeo 1.8TDi '97 с газ
Местоположение: Сливен
Status: Извън линия

Re: Проблем със powershift кутия на форд галакси

Мнение от OgiDogi » 25 ное 2019, 07:04

ЯЛТА написа:
24 ное 2019, 23:00
... после се ъпдейтва и компютъра на колата.
По-скоро се ресетват адаптивни параметри, калибрира се и му се казва пак да започне да се адаптира. Компютърът няма по какъв друг начин да се сети, че си сменил механичен компонент като съединител.
Изображение
Ford не боледува - направо умира... примерно след 25 години. :D
ДЕ-РУСИФИКАЦИЯ

TodorAzmanov
потребител
потребител
Мнения: 2
Регистриран: 24 ное 2019, 21:40
Местоположение: Sliven
Status: Извън линия

Re: Проблем със powershift кутия на форд галакси

Мнение от TodorAzmanov » 25 ное 2019, 07:42

Благодаря колеги за включването.Да разбирам, че ако се смени цялата кутията пак ще е нужно програмиране или адаптиране на новата кутия.А телефон или препоръка за сервиз в София където да произнесат тежката присъда :)

Изпратено от моят SM-A750FN с помощта на Tapatalk


Георги Бояджиев
потребител
потребител
Мнения: 5
Регистриран: 21 юли 2020, 13:30
Местоположение: Баня
Status: Извън линия

Re: Проблем със powershift кутия на форд галакси

Мнение от Георги Бояджиев » 21 юли 2020, 13:33

Здравей, колега.
Интересува ме реши ли проблема с пребуксуването при потегляне. Ще стм благодарен да споделиш опит, че аз съм със същия проблем

Отговори

Върни се в “ДВИГАТЕЛ И ТРАНСМИСИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 52 госта