Клеасва лулата на втори цилиндър

Двигател. Съединител. Скоростна кутия. Главно предаване и диференциал. Мазилна уредба. Изпускателна система.
todorofff
потребител
потребител
Мнения: 4
Регистриран: 09 мар 2019, 23:32
Модел на автомобила: Focus C-max 1,6 ti-vct 115hp
Местоположение: София
Status: Извън линия

Клеасва лулата на втори цилиндър

Мнение от todorofff » 14 яну 2020, 10:37

Здравейте, колата е фокус ц-макс 2006г. 1.6 ti-vct - 115к.с. Когато я купих, забелязах,че на лулата на втори цилиндър се е образувал бял прах (като от тебешир) тогава го почистих и не обърнах внимание(беше преди 5-6 месеца). Тези дни започна да се получава едно предърпване от време на време и като чакам на светофар оборотите рязко падат и колата почти да угане, но си вдига оборотите и и се оправя (това по рядко го прави). Вчера прегледах кабелите и забелязах че на втори цилиндър пак се е образувал този бял прах. Грешката в компютъра е "P2303-E1 Ignition coil B primary ctrl circ low" - до колкото знам "B" е за 2 и 4 цилиндър. Въпросите ми са - от какво се образува този прах на 2-ри цилиндър (предполагам е лош контакт и клеасва или е лоша свещ и да не замине бобината) и дали това е причината да вдига грешката в компютъра. Вчера почистих образувалият се бял прах, но нямах възможноста да покарам колата, за да видя дали придърпането се е оправило.

ODB
потребител
потребител
Мнения: 22
Регистриран: 06 ное 2016, 08:29
Местоположение: гр. София
Status: Извън линия

Re: Клеасва лулата на втори цилиндър

Мнение от ODB » 14 яну 2020, 12:37

Здравей,
при мен ситуацията беше същата, кабела на 2ри цилиндър от към бобината беше с наслагвания, които описваш и колата придърпваше! И аз чистих, но без резултат!
Закрах я при Митко (fordmaniac), и човека я оправи! Беше отишла бобината! Купиха се бобина и комплект кабели!
Пиша ти го, като пример и насока!

todorofff
потребител
потребител
Мнения: 4
Регистриран: 09 мар 2019, 23:32
Модел на автомобила: Focus C-max 1,6 ti-vct 115hp
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Клеасва лулата на втори цилиндър

Мнение от todorofff » 15 яну 2020, 15:39

Днес карах около 50км. Колата въри перфектно, няма прекъсване и предърпване. Явно това клеясване е пречило на искрата. Остава въпросът обаче, защо клеясва точно на втори цилндър ?

Потребителски аватар
ieiei
потребител
потребител
Мнения: 389
Регистриран: 11 май 2007, 12:50
Модел на автомобила: Ford
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Клеасва лулата на втори цилиндър

Мнение от ieiei » 15 яну 2020, 20:38

Лош контакт

todorofff
потребител
потребител
Мнения: 4
Регистриран: 09 мар 2019, 23:32
Модел на автомобила: Focus C-max 1,6 ti-vct 115hp
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Клеасва лулата на втори цилиндър

Мнение от todorofff » 15 яну 2020, 22:10

Има логика, но на колегата отгоре и на него му е клеясвало на втори цилиндър.А и ако има лош контакт, колата няма ли да прекъсва постоянно, а не само като клеяса клемата? Търся някаква друга логика, но май излишно се филмирам.

ODB
потребител
потребител
Мнения: 22
Регистриран: 06 ное 2016, 08:29
Местоположение: гр. София
Status: Извън линия

Re: Клеасва лулата на втори цилиндър

Мнение от ODB » 16 яну 2020, 02:14

Връщайки се назад ( година и малко, горе-долу ), преди да бъде оправен този проблем, колата ми се струваше една мудна! Особено във високите обороти, когато ми е трябвало мощност да изпреваря! Натискаш педала, колата набира, но повече ръмжи, отколкото да ускорява! А би трябвало, след 4К оборота, колата да излети ( така както е правила, когато я купих )! Но в моя случай, уви този ефект не се усещаше! Бях се и примирил с това, отдавайки го, че колата е почти 20 годишна, и че просто толкова си може. Докато не започна да прекъсва!
Но друга песен запя "старата кобила", след като й смениха бобината и кабеляците!
Колата си върна онова ускорение, което й липсваше, че даже и повече ( което мноооого ме зарадва) !
Пиша този роман, защото в моя случай, окисляването на кабела и бобината на 2ри цилиндър не е било случайно. Дали заради лош контакт е заминала бобината, или защото е заминала и затова пък се е окислявало с времето, не знам! Но при мен, в моят случай се оказа точно това!
Разбира се, при теб може да е нещо съвсем друго и безболезнено! Нищо не ти пречи да я закачите някъде на компютър, за да се установи!

todorofff
потребител
потребител
Мнения: 4
Регистриран: 09 мар 2019, 23:32
Модел на автомобила: Focus C-max 1,6 ti-vct 115hp
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Клеасва лулата на втори цилиндър

Мнение от todorofff » 16 яну 2020, 07:13

При мен колата си върви, както го описваш, над определени обороти излита, чак се плаша понякога :) Единствено този проблем с придърпването се появи, но след почистването няма никакви проблеми. Бобината е сменяна преди 10-тина месеца. Гледам и за грешки, но няма. Абе здраве да е, ще наблюдавам за клеасване и ще чистя.

ODB
потребител
потребител
Мнения: 22
Регистриран: 06 ное 2016, 08:29
Местоположение: гр. София
Status: Извън линия

Re: Клеасва лулата на втори цилиндър

Мнение от ODB » 16 яну 2020, 10:37

Няма нужда от филми :D и аз се вкарвам в такива! Щом върви колицата, супер! Ако ще става, нещо то ще си покаже !

Отговори

Върни се в “ДВИГАТЕЛ И ТРАНСМИСИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 66 госта