Шум от двигателя Форд Фокус 1.8 TDCI

Двигател. Съединител. Скоростна кутия. Главно предаване и диференциал. Мазилна уредба. Изпускателна система.
Juman
потребител
потребител
Мнения: 36
Регистриран: 08 юни 2014, 17:08
Модел на автомобила: Ford Focus 2.0 TDCI 2004г. 136к.с.
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Шум от двигателя Форд Фокус 1.8 TDCI

Мнение от Juman » 18 фев 2020, 15:23

Здравейте,

знам, че по интернет не е лесно да се дават съвети и насоки, но все пак ще помоля ако на някой му се е случвало да сподели.
Колата е форд фокус 1.8 тдци 115к.с. а случката е следната. Прибирам се от работа и колата угасна в движение. Запалих с ключа докато се движеше, защото бях на кръстовище и след 20-на метра пак угасна като този път първо светна лампата за акумулатора. Слизам да проверя клемата на акумулатора дали не се е разхлабила, защото превъртях гайката и сега съм го стегнал с още една, но не беше това проблема. Викам на има няма 2 км съм от вкъщи ще се прибирам на ход леко. Угасна още веднъж докато се прибера и малко по-малко започна да се чува шум от към двигателя. Паркирах и угасих. На сутринта решавам само да проверя и да се опитам да локализирам от къде издава този шум, но колата запалва и веднага гасне. Направих клип на който горе долу се чува шума, но е тихо, ще направя друг дано да се чува по-ясно. Пистовия ремък при опит за запалване се върти. Масло, филтри и обтегач с обтяжната ролка на пистивия сменени преди месец. Ремъците, ролки и демферна шайба преди около половин година. Дюзи стендовани и сменен клапан на една пак преди половин година. Забравих да кажа, че по таблото не свети нищо.
Дали си заслужава да викам репатрак до някой сервиз или направо Надин :)

ето клипчето
https://www.youtube.com/watch?v=uC-JXZPet6Y

Ето и друго клипче
https://www.youtube.com/watch?v=paBEuf8gDtg

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10832
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Шум от двигателя Форд Фокус 1.8 TDCI

Мнение от ЯЛТА » 18 фев 2020, 22:11

Директно в добър сервиз, и диагностика, а ако не покаже нищо диагностиката-разглобяване.
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

Juman
потребител
потребител
Мнения: 36
Регистриран: 08 юни 2014, 17:08
Модел на автомобила: Ford Focus 2.0 TDCI 2004г. 136к.с.
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Шум от двигателя Форд Фокус 1.8 TDCI

Мнение от Juman » 19 фев 2020, 10:42

Ами аз имам един OBD кабел и Focom ще видя дали има записани грешки. Относно сервиз ако имате доверен човек да разбира от Форд и дизел в София ще съм благодарен да споделите, защото се обедих, че читав майстор в София няма.

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10832
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Шум от двигателя Форд Фокус 1.8 TDCI

Мнение от ЯЛТА » 19 фев 2020, 12:01

Еми специализираните сервизи, или сервиза Том Форд под моста Чавдар-за него има добри отзиви. И ако има записани грешки не ги трий, за да ориентират майсторите.
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

Juman
потребител
потребител
Мнения: 36
Регистриран: 08 юни 2014, 17:08
Модел на автомобила: Ford Focus 2.0 TDCI 2004г. 136к.с.
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Шум от двигателя Форд Фокус 1.8 TDCI

Мнение от Juman » 21 фев 2020, 20:15

Такаа след проверка с диагностика от мен се оказа, че няма записани никакви грешки. Остава само директно каране в сервиз, но това ще го отложа малко, че сега ме чакат обслужване и смяна това онова на новата придобивка, а именно фокус мк2, 2.0 тдци. Междувременно ако някой се присети нещо нека сподели.

Juman
потребител
потребител
Мнения: 36
Регистриран: 08 юни 2014, 17:08
Модел на автомобила: Ford Focus 2.0 TDCI 2004г. 136к.с.
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Шум от двигателя Форд Фокус 1.8 TDCI

Мнение от Juman » 04 юни 2020, 19:37

Да споделя какъв беше проблема. Оказа се гнп-то хрупаше като кречетало. При правене на центровка и въртене на ръка на разпределителния и на помпата белезите идваха точно, но белега, който направихме на коляновия бягаше с около 1 см. При това бягане на белега и съмнение за повреди по веригата или друго плюс това че може да е набила стружки по дюзи и цялата ситема и съответно се отказах да дам пари за ремонти повече отколкото струва колата.

Отговори

Върни се в “ДВИГАТЕЛ И ТРАНСМИСИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 62 госта