Здравейте,колеги имам проблем с регистрация на форд транзит пътнически ръждясали е номера на шасито.Мога ли да го намеря

Двигател. Съединител. Скоростна кутия. Главно предаване и диференциал. Мазилна уредба. Изпускателна система.
galin qnakiev
потребител
потребител
Мнения: 4
Регистриран: 29 фев 2020, 08:55
Местоположение: Стара Загора
Status: Извън линия

Здравейте,колеги имам проблем с регистрация на форд транзит пътнически ръждясали е номера на шасито.Мога ли да го намеря

Мнение от galin qnakiev » 29 фев 2020, 09:30

:D

Потребителски аватар
Ozzie
потребител
потребител
Мнения: 1152
Регистриран: 06 май 2016, 21:28
Модел на автомобила: Focus Turnier MkIII facelift 1,6 TDCi 85 kW / EZ 02/15
Ex:Ford Focus C-Max 1,6 TDCi - 80 kW
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Здравейте,колеги имам проблем с регистрация на форд транзит пътнически ръждясали е номера на шасито.Мога ли да го на

Мнение от Ozzie » 29 фев 2020, 12:20

Ако искаш адекватна помощ, дай малко повече информация - коя година на производство е и пр. Всичко което имаш налично като данни за буса.
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...

galin qnakiev
потребител
потребител
Мнения: 4
Регистриран: 29 фев 2020, 08:55
Местоположение: Стара Загора
Status: Извън линия

Re: Здравейте,колеги имам проблем с регистрация на форд транзит пътнически ръждясали е номера на шасито.Мога ли да го на

Мнение от galin qnakiev » 29 фев 2020, 12:38

Форд транзит пътнически 8+1 места,125конски сили,дизел 2004г.Изгнил е от долу и е заварен точно там.Има номера на шаси на големия талон но на самия бус е заварен.Не мога да го прехвърля в кат.Има ли някъде другаде vin в самия бус.Благодаря предварително.

Потребителски аватар
Ozzie
потребител
потребител
Мнения: 1152
Регистриран: 06 май 2016, 21:28
Модел на автомобила: Focus Turnier MkIII facelift 1,6 TDCi 85 kW / EZ 02/15
Ex:Ford Focus C-Max 1,6 TDCi - 80 kW
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Здравейте,колеги имам проблем с регистрация на форд транзит пътнически ръждясали е номера на шасито.Мога ли да го на

Мнение от Ozzie » 29 фев 2020, 13:57

Ако имаш VIN, влез на ford.7zap.com/en/
въведи го в полето, като зареди данните, отдолу ще видиш бутон NEXT PAGE,натискаш го и ти зарежда по групи различните компоненти
Мисля, че за моята съм виждал картинка, къде по купето е щампован VIN номера.
При теб няма ли го в някой от долните ъгли на предното стъкло или не го признават?
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...

galin qnakiev
потребител
потребител
Мнения: 4
Регистриран: 29 фев 2020, 08:55
Местоположение: Стара Загора
Status: Извън линия

Re: Здравейте,колеги имам проблем с регистрация на форд транзит пътнически ръждясали е номера на шасито.Мога ли да го на

Мнение от galin qnakiev » 29 фев 2020, 17:59

Ми И предното стъкло е сменено беше пукнато и всичко е сменено.Казаха ми на тавана да сваля дамаската че там имало номера.Но не съм сигурен и за това питам за повече мнения,който знае да помага

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13096
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Здравейте,колеги имам проблем с регистрация на форд транзит пътнически ръждясали е номера на шасито.Мога ли да го на

Мнение от HACKO » 29 фев 2020, 18:01

В кат признават само набития на купето номер. Ако заради изгниване липсва част от номера има процедура за възстановяване. При тебе, щом казваш че има кърпежи на мястото и номер липсва не може даде направи нищо. Колата е непродаваема.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Здравейте,колеги имам проблем с регистрация на форд транзит пътнически ръждясали е номера на шасито.Мога ли да го на

Мнение от S_C » 29 фев 2020, 19:18

Това е масов и често срещан проблем на Транзита. Половината в обявите са или на тоя хал, или ще стигнат до него в рамките на следващите си няколко години, зарди което и са в продажба. Регистриране няма. И да ги има другите номера, в КАТ ще ти го приберат веднага.
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

galin qnakiev
потребител
потребител
Мнения: 4
Регистриран: 29 фев 2020, 08:55
Местоположение: Стара Загора
Status: Извън линия

Re: Здравейте,колеги имам проблем с регистрация на форд транзит пътнически ръждясали е номера на шасито.Мога ли да го на

Мнение от galin qnakiev » 29 фев 2020, 20:28

Блатодаря

Roninn
потребител
потребител
Мнения: 187
Регистриран: 08 юли 2017, 22:07
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: Здравейте,колеги имам проблем с регистрация на форд транзит пътнически ръждясали е номера на шасито.Мога ли да го на

Мнение от Roninn » 07 мар 2020, 08:23

Няма ли капаче на пода в краката на пътника ,на моя е там.

Под стелката ,капачето е в гумирания под



Потребителски аватар
Ozzie
потребител
потребител
Мнения: 1152
Регистриран: 06 май 2016, 21:28
Модел на автомобила: Focus Turnier MkIII facelift 1,6 TDCi 85 kW / EZ 02/15
Ex:Ford Focus C-Max 1,6 TDCi - 80 kW
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Здравейте,колеги имам проблем с регистрация на форд транзит пътнически ръждясали е номера на шасито.Мога ли да го на

Мнение от Ozzie » 15 мар 2020, 00:07

Макар и с известно закъснение, но може да е полезно за други в бъдеще. Това посочва AutoData за Транзит от 2001 до 2006 г.
Прикачени файлове
2020-03-15_000239.jpg
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Здравейте,колеги имам проблем с регистрация на форд транзит пътнически ръждясали е номера на шасито.Мога ли да го на

Мнение от S_C » 15 мар 2020, 12:02

То ги има на 10 места набити, ама няма значение.
Тук не става дума за установяване на ВИН-а. Той може да бъде установен. Т.е. ще се види, че това е колата, която е описана в талоните, че никой не я търси и т.н. Полза нула от тая работа-без свой човек в КАТ тоя бус няма регистриране. И хубаво, да кажем, че я регистрира (някак)...от там нататък си е вечно негова.
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

Forester
потребител
потребител
Мнения: 99
Регистриран: 09 авг 2012, 20:34
Модел на автомобила: Ford Focus 1.6 Zetec S 2000г. комби
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Здравейте,колеги имам проблем с регистрация на форд транзит пътнически ръждясали е номера на шасито.Мога ли да го на

Мнение от Forester » 15 мар 2020, 14:55

А, вечни работи нема! Той буса сега е на 16 години, гнил и кърпен вече. Ако успее да го регистрира, човекът ще си го ползва некоя и друга година, и като изгние пак, едва ли ще му търси нов собственик. Аз съм предал три коли за скрап и не са им гледали номера и винове и т.н.

aipetrow
потребител
потребител
Мнения: 4
Регистриран: 19 апр 2021, 11:14
Местоположение: белгия
Status: Извън линия

Re: Здравейте,колеги имам проблем с регистрация на форд транзит пътнически ръждясали е номера на шасито.Мога ли да го на

Мнение от aipetrow » 29 апр 2021, 22:36

здравеи колега аз купух такъв бус номера е. под калниа на дясната страна и почти на всички фордове е истъркан така дори от кат ми казаха и на ивекито е там та. в кат ме накараха да си платя 90 лева да пренабиване на нова бая чакане падна поне при мен правило се два дена в седмицата за пренабиване та пренабиха ми я. в кат и с рамата варви и еди талонче. че ако решиш да продаваш буса трябва да дадеш и тава талонче иначе проблем голям е било татака дано сам помогнал

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13096
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Здравейте,колеги имам проблем с регистрация на форд транзит пътнически ръждясали е номера на шасито.Мога ли да го на

Мнение от HACKO » 29 апр 2021, 23:36

Година и два месеца от питането и почти толкова от последното влизане във форума на питащия, дали го интересува?
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Здравейте,колеги имам проблем с регистрация на форд транзит пътнически ръждясали е номера на шасито.Мога ли да го на

Мнение от S_C » 01 май 2021, 04:49

Единственото полезно като извод е, че хората като си купуват Транзит, специално за тоя курник е нужно още при покупката да прегледат внимателно дали са налични всички номера, табелки и пр. простотии. И да не са ръждясали, защото пак се влиза в едни процедури с КАТ, от които боли глава. Гние! И не просто гние, ми гние зверски точно в зоните на номерата, след което в КАТ няма регистриране. Виждал съм такъв от Италия внесен, пътнически, вътре и вън все едно вчера е излязъл от завода. Под капачето, дето трябва да му е номера, имаше дупка. Само там-една единствена ръждичка в цялата кола. Все едно нарочно го правят тоя метал там да се саморазпадне някъде след десетата година.
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

Отговори

Върни се в “ДВИГАТЕЛ И ТРАНСМИСИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot], Google Adsense [Bot] и 70 госта