Проблем

Двигател. Съединител. Скоростна кутия. Главно предаване и диференциал. Мазилна уредба. Изпускателна система.
Николай Лесев
потребител
потребител
Мнения: 34
Регистриран: 02 фев 2020, 20:22
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Проблем

Мнение от Николай Лесев » 15 дек 2020, 08:13

Здравейте имам следният проблем от 2-3 дни ... колата е Мондео МК4 2008 с газ 2,0 145 к.с... на място примерно на светофар ... за момен вдига обороти до 1800!и ги сваля и 1-2 пъти все едно губи мощност и тресе ... ще ходя на диагностика но ... освен дроселова клапа хич не ми идва на акъла нищо ...

F Focus
потребител
потребител
Мнения: 1189
Регистриран: 25 сеп 2020, 17:56
Модел на автомобила: Форд Фокус 1.8 бензин 125к.с., 2006г.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Проблем

Мнение от F Focus » 15 дек 2020, 20:30

Привет!
Този номер само при добре загрял двигател ли го прави?
На бензин превключвал ли си, за да разбреш тогава как е-дали да търсиш проблема само в газовата, или в двигателя?
В най-лошия случай може да се окажат вихровите клапи.
Аз съм с 1.8 дуратек, който от 2.0 се различава по диаметъра на цилиндрите-всичко останало май е същото. При мен понякога при загрял двигател при продължително маневриране при неудобно за паркиране място, например оборотите започват да "плуват" м/у 1200-900 и после се успокояват.Засега не смятам да барам нищо!
Много автомати-слаби резултати!

Николай Лесев
потребител
потребител
Мнения: 34
Регистриран: 02 фев 2020, 20:22
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: Проблем

Мнение от Николай Лесев » 16 дек 2020, 08:28

Диагностиката не показа грам нищо ... днес обаче на студено колата не задържа обороти и изгасна иначе преди това само на топъл двигател го направи на бензин ... след това няма грам проблеми ... явно не е само на газ

F Focus
потребител
потребител
Мнения: 1189
Регистриран: 25 сеп 2020, 17:56
Модел на автомобила: Форд Фокус 1.8 бензин 125к.с., 2006г.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Проблем

Мнение от F Focus » 16 дек 2020, 19:22

Като евентуална причина пропуснах да спомена и разрегулирани клапани-неприятна и скъпа процедура при тези двигатели.
Виж в темата за сервизите -хвалеха един в Пловдив, а, ти си оттам, ако правилно съм запомнил от вчера?
Имай предвид, че тези коли имат доста специфики, които, ако не ги знаеш по-добре не се захващай, ама кой иска да върне клиент...?
Дотук, каквото съм търсил за тази кола все го няма-задна чистачка(за комби), плафони за задния номер, жила за ръчната, стелки(ама не "универсални"), стелка за багажника...със сигурност нещо изпускам! Абе, все едно карам Ролс-Ройс, за който както се казва във вица-"гледам нещо не ги карат много хората"! :lol:
Много автомати-слаби резултати!

F Focus
потребител
потребител
Мнения: 1189
Регистриран: 25 сеп 2020, 17:56
Модел на автомобила: Форд Фокус 1.8 бензин 125к.с., 2006г.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Проблем

Мнение от F Focus » 16 дек 2020, 19:50

Ако откриеш читав сервиз, запознати с Форд, и особенно с Маздовите ни двигатели пиши, зашото често съм в Пловдив, а не се знае къде Фокусника ще поднесе поредният си фокус! :x
Поздрави!
Много автомати-слаби резултати!

Николай Лесев
потребител
потребител
Мнения: 34
Регистриран: 02 фев 2020, 20:22
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: Проблем

Мнение от Николай Лесев » 17 дек 2020, 06:30

Няма ли сме големи проблеми за сега ... тази симптоматика наистина наподобява стъпково моторче , но при нас го играе дроселовата клапа или така мисля ... Части каквито са ми били необходими винаги намирам отраз имам познат .. Бензинова помпа ... по окачването щангите ... свещи ... не сме имали проблеми общо взето за година време това сме пипнали като без бензиновата помпа всичко е сменено още в началото като е купихме ... чистачки намирам веднага Бош и тва е ;) всички съм ги сменил ...знам че има переодично някакви реглажи на клапаните , но в случая нз дали проблема е насочен към тях след като колата няма проблем с работата на мотора ... ще ходим пак ще видим ...

Николай Лесев
потребител
потребител
Мнения: 34
Регистриран: 02 фев 2020, 20:22
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: Проблем

Мнение от Николай Лесев » 17 дек 2020, 10:17

Кой е сервиза в Пловдив ... не откривам точен сервиз тук ... за момента карам колата в Диком имат хубава деагностика ... освен да преслушат цялата електрическа система ... алтернатори ... акумулатори че е стар нз вече

F Focus
потребител
потребител
Мнения: 1189
Регистриран: 25 сеп 2020, 17:56
Модел на автомобила: Форд Фокус 1.8 бензин 125к.с., 2006г.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Проблем

Мнение от F Focus » 17 дек 2020, 13:03

писано е за сервиз на ул. "Арчарица" и за сервиз на Бош(ако не греша) на Скобелева майка, където имали добра диагностична апаратура, ама няма номера и телефони...
Много автомати-слаби резултати!

Николай Лесев
потребител
потребител
Мнения: 34
Регистриран: 02 фев 2020, 20:22
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: Проблем

Мнение от Николай Лесев » 17 дек 2020, 15:04

Ще почистим дросела и ще видим след това какво и дали ще прави ... но натам се насочват

F Focus
потребител
потребител
Мнения: 1189
Регистриран: 25 сеп 2020, 17:56
Модел на автомобила: Форд Фокус 1.8 бензин 125к.с., 2006г.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Проблем

Мнение от F Focus » 17 дек 2020, 15:09

Ок-дано е малкият дявол, че треска ме тресе от този двигател, който се използва в много модели на Мазда и Волво, но точно и само
Форд решава да направи поддръжката му изключително скъпа, що се касае до реглаж на клапани и замяна на вихровите клапи!
Ама грешката си е само моя, че преди да купя колата не попрочетох за модела при руснаците-инак щях да се откажа!
В ю-тюб(пишеш на руски марката, модела и проблема-демек на български) и руският Форд-форум и е пълно с отговори, клипове, и подробна информация за абсолютно всичко относно проблемите и решаването им-у наше село някак нещата хептен са умрели-нямам обяснение защо-във всички други автомобилни форуми хората са къде-къде по-отзивчиви! Абе най-големите катили и комплексари ли карат Форд, баси!? :evil:
Пълно е с теми на питащи за проблемите си, на които никой не ебава да отговори с години(неясно защо?), на теми, на които е отговорено, но паразитите попитали и решили проблема си не ебават да споделят как и за колко и други подобни, като всичко това отблъсква нормалните хора и нещата никак не вървят, още повече, че ерудитите по марката изчезват по тази причина и всичко е тотал-щета! Не коментирам, че много рядко някой ще каже "благодаря" тук!
Така, че, ако няма промени тук отивай в руския форум(може и без регистрация), чети, и ако някоя дума не ти е ясна ми пиши на Л.С. да ти я преведа, или целият текст-няма проблем!
Много автомати-слаби резултати!

F Focus
потребител
потребител
Мнения: 1189
Регистриран: 25 сеп 2020, 17:56
Модел на автомобила: Форд Фокус 1.8 бензин 125к.с., 2006г.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Проблем

Мнение от F Focus » 17 дек 2020, 18:47

Сега в съвсем друга тема (не за сервизите) открих сервиза в Пловдив, за който имах предвид в началото на питането ти-Оптела.
Били добри диагностици, а и по принцип работели добре.
Много автомати-слаби резултати!

Николай Лесев
потребител
потребител
Мнения: 34
Регистриран: 02 фев 2020, 20:22
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: Проблем

Мнение от Николай Лесев » 17 дек 2020, 20:46

Той ми е зад блока ... ще видя какво ще е и ще пробвам и там но се надявам това да е наистина ...

F Focus
потребител
потребител
Мнения: 1189
Регистриран: 25 сеп 2020, 17:56
Модел на автомобила: Форд Фокус 1.8 бензин 125к.с., 2006г.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Проблем

Мнение от F Focus » 17 дек 2020, 20:53

О-късметлия си-дано!
Пиши после какво е било-може и на Л.С., защото, както си се убедил никой не те ебава, ами всеки чете и чака наготово-демек не си заслужава да не си паразит, и ти!
И, аз имах едно питане за ръчната спирачка, ама никой-нищо! Няма проблем-ще си реша проблема и ще напиша решението му, и стойността, ама друг път! :D
Такива ми ти работи...Успех и дано минеш тънко!
Много автомати-слаби резултати!

Потребителски аватар
pepy1
Модератор
Модератор
Мнения: 4778
Регистриран: 18 май 2005, 22:38
Модел на автомобила: бивш форд ескорт 1.6i 16v zetec Ghia Combi'96
бившо пежо 306 комби 1,9 ТД пак комби и Сеат ибиза 3 цилиндров 1.4 дизел
Местоположение: шоп от Младост-4
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Проблем

Мнение от pepy1 » 17 дек 2020, 21:04

Не мисля, че многогодишните съфорумци правят така! Такива са повечето случаи на новорегистрирани, попитали, свършили си работа и забравили за форума на КФБ. А относно твоя проблем, или не е видян от знаещ навреме или на никой не се е случвал твоя. Като под навреме, имам предвид до седмица, предполага се че след това проблем от такова естество ще бъде отстранен. Не мисли, че тук стоят сервизни специалисти и чакат някой да сподели проблемите си, за да ги реши. Не бъди като другите, споделяй, форума е за това.
времето е като парите-никога не стига

F Focus
потребител
потребител
Мнения: 1189
Регистриран: 25 сеп 2020, 17:56
Модел на автомобила: Форд Фокус 1.8 бензин 125к.с., 2006г.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Проблем

Мнение от F Focus » 17 дек 2020, 21:21

Да, разбирам те, съгласен съм, дотук все споделям-доколко полезно не знам, но се опитвам да помогна поне малко, поне да покажа съпричастност...няма смисъл точно тук!От два месеца някъде съм тук и отдавна стигнах до извода, че не си заслужава, в този форум много неща куцат сериозно, и не ми пука да го кажа! Препоръчвам на Ръководството да въведе рейтингова система за оценка на всеки потребител, да не допуска заядливи коментари(каквито аз получих) и да реагира веднага при грешни, и направо вредни коментари, както и да индикира паразитите във форума, които са болшинство-за съжаление!
Наясно съм, че не си поплювам и винаги казвам истината, която често не е приятна, но нямам никакво намерение да се променям!
А, ако обаче ме послушат Форумът ще стане нещо различно и по-добро-само мое мнение.
Оставам с добри чувства, но и с едно наум какво-що и дали изобщо ще се промени!

П.С. Относно питането ми за ръчната спирачка се надявах поне Модераторът (Наско) да ми отговори-той не може да не знае! :):
Много автомати-слаби резултати!

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13097
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Проблем

Мнение от HACKO » 17 дек 2020, 21:58

Знам ама за барабанни, за дискови не знам и затова си мълча. А заради тъпия Фейсбук все по-малко хора влизат във форума и затова е така.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

F Focus
потребител
потребител
Мнения: 1189
Регистриран: 25 сеп 2020, 17:56
Модел на автомобила: Форд Фокус 1.8 бензин 125к.с., 2006г.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Проблем

Мнение от F Focus » 18 дек 2020, 09:14

Добре, разбрах-извинявам се!
В понеделник ще се изяснят нещата, а дотогава, ако ми остане време, защото през уикенда ще съм на работа ще видя руснаците какво казват по въпроса?
Хубав ден!
Много автомати-слаби резултати!

ADDimitrov
потребител
потребител
Мнения: 219
Регистриран: 16 ное 2018, 08:21
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Проблем

Мнение от ADDimitrov » 19 дек 2020, 16:00

Колегат отворил темата, това са типични признаци на затегнати клапани! Проверка може да се направи като се видят стойностите по МАП, но това не е миродавно! Отваряне на капака на галвата и мерене на разтоянията, но от майстор който го е правил и знае какво прави!

Николай Лесев
потребител
потребител
Мнения: 34
Регистриран: 02 фев 2020, 20:22
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: Проблем

Мнение от Николай Лесев » 19 дек 2020, 21:19

Колата 4 и ден няма проблеми на бензин освен първото сутришно запалване на което гасне ... след това няма никакъв проблем ... нз в понеделник ще видим като изчистят дросела след това ... ако са клапани не би ли трябвало да прави постоянно някакъв проблем ...

ADDimitrov
потребител
потребител
Мнения: 219
Регистриран: 16 ное 2018, 08:21
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Проблем

Мнение от ADDimitrov » 19 дек 2020, 23:14

Това със сутрешното гаснене няма оправия! Малко се подобрява от 100 октана, но не изчезва. Относно клапаните знам, че като затегнат така се държи на празен ход. Дали постоянно не мога да кажа но по скоро но следвало да е постоянно. Пак казвам вижте показанията по МАП там си проличава когато затегнат изпускателните клапани.

Отговори

Върни се в “ДВИГАТЕЛ И ТРАНСМИСИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google Adsense [Bot] и 50 госта